Fenerbahçe, Milano karşısında hata yapmadı
24.01.2020 - 22:33

Turkish Airlines EuroLeague 21.. hafta maçında Fenerbahçe Beko, Ax Armani Exchange Olimpia Milan’ı Ülker Sports Arena'da konuk etti.

Fenerbahçe maça De Colo ve Datome’nin sayılarıyla başlarken, Milano cephesinde Keifer Sykes’ın el üstü atışları ve Tarczewski’nin pota altındaki sayılarıyla skor üretimi sağlandı. Çeyreğin bitimine 3:35 kala gelen TV molasına İtalya temsilcisi 12-13 ile önde girmeyi başardı. Mola dönüşü hücumda topu hızlı kullanarak 4-0 ile başlangıç yapan Fenerbahçe, bu ritim sonrası Milano’ya mola aldırdı. Çeyrek boyunca Vesely ile tepe oyunları oynayan ve Kalinic’ı dışarıda topla buluşturarak skor üretmeye çalışan Fenerbahçe, ilk periyodu 24-15 üstün kapatmayı başardı.

İkinci çeyreğin ilk bölümünde her iki akım da hücumda skor üretmekte zorlandı. Fenerbahçe basit hatalarla hücumda uzun bir süre sessiz kaldı ve ilk sayısını 5. dakikada Vesely ile buldu. Sonraki bölümde üst üste gelen üçlüklerle farkı açan Fenerbahçe, bitime 2 dakika kala skoru 37-20’ye getirerek fakrı 17’ye çıkardı. Kalan sürede Milano, Rodriguez önderliğinde farkı 10’a indirdi ve devrede soyunma odasına 41-31 Fenerbahçe üstünlüğünde gidildi.

Üçüncü çeyreğe Malcolm Thomas’ın basketleriyle başlayan Fenerbahçe, 8 sayı bulduğu uzun oyuncusuyla ilk 5 dakikayı 41-39 önde geçmeyi başardı. Milano ise bu karşılık Tarczewski’nin pota altında bulduğu sayılarla oyuna tutunmayı başarırken, son çeyreğe 56-47 Fenerbahçe üstünlüğünde gidildi.

Dördüncü çeyrekte Milano 11-4’lük başlangıcıyla 5. dakikanın sonunda skoru 60-58’e getirdi. Kriz anlarından Nikola Kalinic’in üçlüğüyle çıkan Fenerbahçe, ardından önce De Colo sonra Sloukas’ın üçlükleriyle farkı tekrar açarak son 1:14’e 71-62 önde girdi. Sarı Lacivertliler kalan bölümde hata yapmadı ve mücadeleden 73-64’lük skorla galip ayrıldı.

Fenerbahçe bu sonuçla 9. galibiyetini alırken, Milano 11. mağlubiyetini aldı.


Fotoğraf: Mehmet Baytur


 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz