Fenerbahçe kendine geldi
18.11.2016 - 00:13

Turkish Airlines Euroleague’de 8. hafta maçları Fenerbahçe - Anadolu Efes mücadelesiyle devam etti. Ülker Arena’da oynanan mücadeleyi Fenerbahçe 88-80 galip tamamladı.

Anadolu Efes maça istediği gibi başlayan taraf oldu. Fenerbahçe’nin çember altı atışlarında başarısız olması 2-9’luk Efes üstünlüğünü getirdi. Bu skora çabuk reaksiyon gösteren Sarı Lacivertliler 2 dakikada 9-0’lık seri yakaladı ve 11-9 öne geçti. Jayson Granger’ın ilk çeyrekte etkili bir oyun ortaya koyması Efes’i tekrar öne geçirdi ve periyot 17-25 Anadolu Efes üstünlüğüyle sonuçlandı.

İkinci çeyrek başında oyuna dahil olan Alen Omic 2 dakikada 3 faulle kenara geldi. İlk çeyrekteki oyun üstünlüğünü sürdüren Anadolu Efes özellikle aldığı hücum ribaundları ve bunlardan kaynaklı ikinci şans sayılarıyla farkı korudu. Skorda istediği üretkenliği gösteremeyen Fenerbahçe Kostas Sloukas’ın hücum organizasyonlarını doğru bir şekilde yönetmesiyle maçı dengeledi ve öne geçti. Devre 43-42 Fenerbahçe üstünlüğüyle sonuçlandı.

Üçüncü çeyrek her iki takımın karşılıklı basketleriyle başladı. 5. dakikada Efes Granger’ın sayılarıyla skoru 51-51’de dengeledi ve hemen sonra 51-56 öne geçmeyi başardı. Televizyon molasına gidilirken Anadolu Efes’in 10-0’lık bir serisi vardı. Moladan Kalinic’in sayılarıyla dönen Fenerbahçe son çeyreğe girilirken skorda da 64-61 üstünlük sağladı.

Dördüncü çeyreğe Fenerbahçe Melih Mahmutoğlu’nun attığı 2 basketle 5-0 önde başladı. Hücumda hatalı tercihler yapan Anadolu Efes farkın açılmasına engel olamadı. Mücadelenin bitimine 6.5 dakika kala Fenerbahçe farkı 75-65’le 10’a çıkarttı. Kalan bölümde bu farkı sık sık çizgiye giderek koruyan Fenerbahçe maçtan da 88-80 galip ayrıldı.

Fenerbahçe'de Kostas Sloukas 21 sayı 4 asist, Jan Vesely 20 sayı 6 ribaund 1 asistle takımına katkı sağladı. Anadolu Efes adına öne çıkan isim 19 sayı 5 ribaund 3 asistle Jayson Granger oldu.Yorumlar


ziver efesin artık ne yaptığını sorgulaması lazım savunma sıfır savunmasız maç kazanırsın ama hedeflere ulaşamazsın g.saray ve efes sırf hücum ederek kazanmaya çalışıyor eldeki oyuncular ancak buna uygun ama euroleagude görüyoruz hallerini süreç uzun ama fenerbahçeden de pek umudum yok acilen transfer yapmaları lazım hem hucum zenginliği açısından hemde kadro darlığı açısından
18-11-2016 16:29
Serdar Topaloğlu Tüm Euroleague takımlarımızın, klasik set hücumunun yanında erken sayı bulmaya yönelik hücumlarda da kendilerini geliştirmeleri gerektiğini düşünüyorum. Bu yıl hücumlar genel olarak ilk 10-12 saniye içinde yapılıyor. Savunma açısından bu tür hızlı hücumlara karşı ayrıca önlem alınmalı. Takımlarımızın genel olarak aksadığı yön bu hızlı hücumların savunulmasıdır.
18-11-2016 11:49
petsy Efsaneler Ölmez arkadaşım Heurtel'in hangi büyük maçlardaki performansına göre değerlendirme yaptın ve en son gönderilmesi gereken oyuncu diye söyledin anlamadım. Cotton ve Omiç konusunda sana katılıyorum. Zaten bu takımın oyuncuları değiller. Ancak Heurtel ve Grenger'in bu takımın oyun kurucusu olacağına inanmıyorum. Hiç bir Euroleague takımında böyle ön alan savunması olamaz ve böyle rahat geçilmez. Evlere şenlik bir numara savunmasıyla pota altı savunmacılarında da ciddi anlamda sıkıntı yaşarsın. Nitekim de yaşıyoruz zaten. Efes'e sağlam savunma yapacak bir numara lazım. Yoksa temel sağlam olmayınca ne yapsan boş. Brown ve Thomas için hiçbirşey söylemeye gerek yok. Eline her geleni atıyorlar zaten. Takım oyunu içerisinde topu çevireyim. Daha boş arkadaşım varsa ona vereyim düşüncesi yok. Efes gibi basketbol geleneği olan bir kulübe bu tarz oyuncular yarardan çok zarar verecektir. İnşallah iş işten geçmeden yakın zamanda anlarlar.
18-11-2016 11:26
Efsaneler Ölmez Huertel bu takımdan son gönderilecek kişilerden biridir. İlk gitmesi gerekenler sırasıyla; Alper Yılmaz, Perasovic ile bu ikilinin getirdiği Cotton ve Omiç'tir. Her yıl takımı daha çekilmez hale getirdiğiniz için teşekkürler. Bir zamanların istikrar abidesinin, savunma beyinin düştüğü durumlara bakar mısınız?
18-11-2016 10:28
efesli slouıkas ve melih senede anca efes maçlarında böyle oynuyorlar nedense melih özellikle efes te oynayamamanın verdiği hırsla her efes maçında böyle oynayıp sonra koca sene yatış,efes için söylenebilecek tek şey bu kadroyla bundan iyisini beklemek zor.heurtel dıxonla yarışacam diye her fener maçında batırıyor,2 numarada cotton euroleague oyuncusu değil,5 numara omic evlere şenlik,granger brown vurdumduymaz,thomas eline geleni potaya sallıyor,cedi ve doğuş az oynadı neden bilinmez,doğuş sloukasa baskı yapsa fener bu kadar rahat olmazdı,dunston-honeycutt haricinde hepsini gönderirim yabancıların,furkan sadecelig oyuncusumudur,samet neden alındı,emircan,okben,hatta ahmet neden gönderildi anlayan varmı?
18-11-2016 10:24
levo canti'ye güldüm :-) çok mümkün.
18-11-2016 09:32
oktay kaldı 22 maç çoook uzun bir lig olacak belli ..diğer takımlarda zaman içerisinde maç kaybedecekler sorun o değil Allah sakatlık vermesin yoksa takım tek uzun haricinde iyi..(uzun lazım demek istedim)
18-11-2016 09:17
Oğuz Fenerbahçeli olsam da iki Türk takımının mücadelesi sonrası yapılan habere bu başlığı atmazdım
18-11-2016 01:31
KingJames Steps veya hatalı yürüme, basketbolda topun iki el ile sektirilmesine ya da topu sürerken tutup ardından topun tekrar sektirilmesine denir. Hatalı yürüme ya da steps bir oyun ihlalidir ve top bu durumda karşı takıma verilir.(Wiki)
17-11-2016 23:35
miko melih'in katkısının galibiyete çok katkısı oldu umarım fb, türk oyunculardan daha çok katkı alır. ayrıca unutulmamalı ki bu kadroyla bu takım son topta kupayı kaybetti, ligi ve cumhurbaşkanlığı kupasını kazandı! oyuncuları hele ki dixon gibi birçok maçı kazandıran ismi bir veya iki maç performansına göre eleştirmeyelim.
17-11-2016 23:31
Yokozuna Uzun zamandır bu kadar kötü hakem 3 lüsü gelmemişti. Ayrıca bu dixon ne Fenerbahçe ne de eurolig oyuncusu. Bir oyun kurucu 1 kere oyu kurmaz mı.O oyunda yokken hep öne geçtik.Kızılyıldızdan Jovici alsak sloukasla birlikte 2 tane iyi oyun zekası olan guarda sahip oluruz.
17-11-2016 23:06
Ali Haydar CEYLAN Bu kez o kadar hızlı değilsiniz !!! Tebrikler FBm
17-11-2016 22:43
canti huertel'i sabaha karşı takımdan kovmalarını bekliyorum.
17-11-2016 22:42

Yorum Yazın


Tweetlerimiz