Fenerbahçe Doğuş'a yakıştı
14.06.2018 - 20:07

İlk önce Fenerbahçe Doğuş takımını bu seneki performansından dolayı kutluyorum. 
Final Four’a kalıp final oynamaları ve ligi şampiyon bitirerek istikrarlı bir görüntü çizmeleri takdire şayan. 
Takımlarına sonuna kadar inanan, deplasman dahil tüm maçlarda salonları dolduran sarı-lacivertli seyircilerde bu başarıların OBRADOVIC'le birlikte baş mimarları. 
Ancak ben ligimize, ülkemizin yaşadığı döviz sıkıntısını yabancı kuralınıda göz önüne alarak baktığımda Tofaş ve Banvit takımlarını ayakta alkışlıyorum. 
Tofaş ve Banvit bütçeleri zirve takımının nerdeyse 8/1 biri. 
Tofaş final oynadı, Banvit finalin kapısından döndü. 
Bu iki takımımızın düşük bütçeleri içinde alt yapı organinasyonları üst düzeyde ve herşeyden önemlisi alt yapıdan yetiştirdikleri oyuncuları cesaretle oynatarak Türk Basketbolunun önünü açıyorlar. 
Bu anlamda Orhun Ene ve Sašo Filipovski’yi kutluyorum. 
Lige katılan diğer takımlara baktığımda, yabancı oyuncu hayranlığı ve inanılmaz açık veren bütçeler görüyorum. 
Transfer yasağı gelen ve kapanmak üzere olan takımları saymıyorum bile. 
Ama bizim basketbol yorumcularımız hala bizim ligimizi Avrupa’nın en iyi Ligi diye bas bas bağırabiliyorlar. 
Sonuç olarak Tofaş ve Banvit gibi takımları  idari organinasyonunu- bütçesini - alt yapısını  iyi inceleyip örnek almazsak kara bulutlar basketbolumuzun  üzerinden hiç eksilmeyecek. 
Basketbol dolu günler dilerken Ülkemin Ramazan Bayramınını kutluyorum.

Yorumlar


erol TBl her geçen kan kaybediyor lig tatsız FB ve diğerleri başak şans yok.maçlar antreman maçı olacak bu sene.buda FB için kötü. artık ligimiz Avrupanın en iyi 2 liginden biri değil sıradanlaştı.
25-06-2018 16:18
sporsever Komisyon almıyorsanız transfer piyasasından eğer nedir sizin bu Türk oyuncu ve antrenör düşmanlığınız, hızlıcevap yorumcular ? Haz mı alıyorsunuz yabancı çöplüğü halıni alan pekmezcioğlu liginden ve milli takımın dünya ikinciliğinden başaşağı halde çakılıp yerlerde sürünür hale getirilmesinden ?
20-06-2018 02:01
Sabutay Ne olacak sizin yetersizliğiniz, yabancı oyuncu hayranlığı açık vermeye neden olmuşmuş da olmuşmuş , hadi canım sende sen asıl yabancı sınırı koydu iflas eden kulüplere bak, 1 ya da 2 takım yerli oyuncuya kamyonla verir diğerleri çok vasat fakat kamyonla para alan yerlilerle iddialı! !!!! Olarak mücadele Eder değil mi, sizden de başka çözüm beklemek saçmalık zaten, yerli genç oyuncular neden NBA e gider de avrupada gitmez bir düşünün zaten çözüm de ulaşmış olursun tabii çap yeter ise
15-06-2018 15:36
Taner SEÇİL Hayatı Turuncu - Yeşil ve Beyaz yaşayan sıkı bir Banvit taraftarı olarak bu yazının altına imzamı atarım. Unutmayın ki Türkiye'de basketbolun kitabı Banvit ile yeniden yazıldı. Mucizeleri severiz, çünkü bu ülkede Banvit adında bir mucize var. #GururumuzVeUmudumuzsun #BANVİT
15-06-2018 13:17
Efe Yazıda sadece yabancı oyuncu düşmanlığı ve eleştirisi var, sonuçta alt yapılardan yıllarca fırsat tanınan ve şansı değerlendiremeyen oyuncular hep yerli ve ücretleri de hak etmedikleri kadar yüksekti, bu ortamda yabancı düşmanlığı sadece sığ fikirlerdeki kişilere yakışır.
15-06-2018 11:27

Yorum Yazın