Fenerbahçe Beko'nun Euroleague zaferi anıtlaştırıldı
19.03.2019 - 15:57

Fenerbahçe Beko'nun 2016-2017 sezonunda elde ettiği THY Euroleague şampiyonluğu başarısı, Bahçelievler'de anıtlaştırıldı.

Bahçelievler Belediyesi tarafından Kocasinan Merkez Mahallesi, Kemal Sunal Caddesi'nde yaptırılan anıtın açılışında, sarı-lacivertli kulüpten hiçbir yetkili yer almadı.

Açılışta konuşan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, 2017'de Fenerbahçe'nin Avrupa'nın en büyük kupasını kazandığını hatırlattı.

"Burada dünyada ve Avrupa'da kupalar alan kulüplerimizin anıtlarını yapmıştık. Fenerbahçe'mizin kazandığı böyle büyük bir kupanın ilçemizde simgesinin olması bize mutluluk verir diye düşündük. Birkaç aydır bu anıtı 'Fenerbahçe Kulübüyle birlikte açalım.' diye kendilerinden randevu istedik ama onlar da çok yoğundu, olmadı. Burada onların bir anıtının olduğunun bilinmesini isteriz. Biz Fenerbahçe Kulübünü ve camiasını tebrik ediyoruz. İnşallah bu sene de Avrupa Ligi'ni kazanarak, ikinci kez kupayı alacaklar. Öyle gözüküyor. İnşallah bu kupanın yanına bir tane daha koyarız."

Anıtın açılışına az sayıda sarı-lacivertli taraftar da katıldı. Heykeltraş Coşkun Özer tarafından yapılan anıt, 7 metre yüksekliğinde. Avrupa Ligi kupasının üzerinde basketbol topunun yer aldığı anıtta, sarı-lacivert formalı bir basketbolcu figürü de bulunuyor.

Yorumlar


sporsever GS'ın UEFA kupası baskette başta Efes olmak üzere Daçka, GS, BJK, YakınDoğu'nun kazandığı koraç'lar, eurocup'lar, eurochallege'ler ile, voleybolda Halkbank, FB, Arkas, Eczacı, Vakıf-GüneşSigorta, BursaBŞB'nin CEV cup'lar, challenge cup'lar ile, masatenisinde FB ve BursaBŞB'nin kazandığı ETTU cup'lar ile sportif olarak aynı değerdedir. FB, Eczacı, Vakıf'ın kazandığı voleybol ŞL ve dünya kulüpler şampiyonlukları, FB'nin kazandığı masa tenisi ŞL, FB ve Enka'nın kazandığı atletizm ŞL ve FB'nin kazandığı basketbol EL daha üst düzey kupalar olup yeri o UEFA kupasının yanı değildir. O belediyenin önce bunu öğrenmesi gerekiyor. O törene daha çok bekler yönetici ve taraftar gelmesini.
22-03-2019 01:12
basketsever Böyle güzel bir jest yapılıyor ama koskoca Fenerbahçe'den ne bir yönetici ne de oyuncu açılışa katılmıyor. Bu ne büyük ayıp ve nezaketsizlik. Hiç yakışmadı.
20-03-2019 00:02
Fenerlee Hayırlı olsun birde ülker arenanın önüne obradovic heykeli sart..
19-03-2019 23:49
erkan 20 senede 2 kupa kazanıp ikisine de anıt yapan eşine rastlanmayacak görgüsüz bir ülkeyiz. Anıtı da zaten yanlış yapmışlar. Fenerbahçenin şortu 2016 dan beri sarı. Zagrep, Limoges, Badalona, Cantu, Split, Bologna gibi ülkelerin küçük kent takımlarının 1 değil birden çok kupası var biri bile bu görgüsüzlüğü yapmadı.
19-03-2019 19:53

Yorum Yazın


Tweetlerimiz