Fenerbahçe Beko'dan De Colo'ya hoşgeldin
06.07.2019 - 10:46

Fenerbahçe, Fransız yıldız basketbolcu Nando De Colo'yu 2 yıllığına kadrosuna kattığını açıkladı.

Kulüpten, "Fenerbahçe Beko Erkek Basketbol Takımı, yeni sezon kadro yapılanması çalışmaları kapsamında, Avrupa basketbolunun en önemli guardlarından biri olan Nando De Colo ile anlaşmaya vardı. 23 Haziran 1987 tarihinde Sainte-Catherine’de dünyaya gelen 1.96 boyundaki Fransız yıldız Nando De Colo, 2021-2022 sezonunun sonuna dek Fenerbahçe Beko forması giyecektir. Bu anlaşmanın kulübümüze ve Nando De Colo’ya hayırlı olmasını diliyor, sporcumuzun sarı-lacivertli forma altında zaferlerle dolu sezonlar yaşamasını temenni ediyoruz." ifadelerine yer verildi.

Yorumlar


Fenerlee fenerbahçenin yıllardır belli bir sistemi ve takım oyunu var ama bazı kritik maclarda özellikle tek maclık serilerde f4 gibi bireysel beceriye sahip oyunculara cok ihtiyaci oldu örnek larkin ve lull gibi nando bu özelliklere sahip hatta cok daha iyisi diyebiliriz heycanlandırıcı bir transfer oldu :)
07-07-2019 16:04
CevdetP bence şu ana kadar yapılmış en önemli transfer. kariyerinin zirve noktasında diyebileceğimiz bir oyuncu ve Avrupa'nın en önemli kısa oyuncularından birisi (bence en iyisi). bir kere çok keskin bir şutor asla boş bırakma riskine girilemez, zor anlarda eli titremez bilhassa topu isteyebilir hem set şutu var hem kendine pozisyon hazırlayabiliyor, uzunla savununca topu vurup geçebiliyor, çok kısa atlet ile savununca çok iyi post up oyunu var, Avrupa basketbolunu çok iyi biliyor, pick&roll oynayabilip kendi de bitirebiliyor veya sıkıştırma gelirse üst düzey pasör özelliği var. tam anlamıyla korkunç bir hucum silahı. net olarak bir atlet değil ama zaten obradovic takımları oyun sistemi olarak genelde yavaş ve set oyunu olduğu için "perfect match" olacağı düşüncesindeyim. çok iyi bir savunmacı denemez ama kötü değil, std savunmacı ama Obra reis takım savunması yaptırdığı için bunu da hissettirmez.
06-07-2019 11:30

Yorum Yazın


Tweetlerimiz