Fenerbahçe Beko 22 sayı öne geçtiği maçı kaybetti
16.10.2020 - 22:55

THY Euroleague’de Fenerbahçe Beko, İstanbul’da ağırladığı Bayern Münih’e devreye 20 sayı önde girdiği maçta, 71-75 mağlup oldu.

Maç başında Ulanovas’ın beklenmedik şekilde topla oynayıp ilk dakikalarda hücumu yöneten isim olması dikkat çekti. Tecrübeli oyuncu hem asistleriyle hem dış atıştan bulduğu skor ile ilk 4 dakika sonunda Fenerbahçe’nin 11-3 üstünlüğünde Vesely ile birlikte başrol oynadı. Fenerbahçe’nin maç başındaki bu iyi oyunu Trinchieri’yi TV molasından önce, mola kullanmak zorunda bıraktı. Mola dönüşünde De Colo’nun da işin içine girmesi ve Vesely ile Ulanovas’dan gelen sayılarla sarı lacivertliler, henüz 5 dakika dolmuşken farkı çift hanelere çıkartmayı başardı. Bayern Münih’in en önemli kozu Lucic’in maç başında erken iki faulle kenara gelmesi de temsilcimiz adına olumlu bir gelişme olarak dikkat çekti.  İlk periyodun bitimine 2 dakika kala 27-7 ile Fenerbahçe farkı tam 20 sayıya çıkarttı. Periyot sona ererken temsilcimizin 28-9’luk üstünlüğü söz konusuydu.

İkinci periyoda Dedovic’in üçlüğüyle başlandı. Periyot başında topu iyi paylaşan ve topsuz koşuları iyi değerlendiren Fenerbahçe Beko, pota altında ise Reynolds’ı durdurmakta zorlandı. Bu bölümde iki takımında enerjisinin yüksekliği dikkat çekerken, iki tarafta ortadaki toplar için takdiri hak edecek derecede, müthiş mücadele ettiler. Bu periyotta dikkat çeken detay ise CSKA Moskova maçında 6/6 ile üçlük atan J.Eddie’nin, maça 0/3 üçlük ile başlaması oldu. Soyunma odasına gidilirken maçta 45-25’lik Fenerbahçe Beko üstünlüğü vardı. İlk yarıda Fenerbahçe Beko 20 ribaund çekerken,konuk Bayern Münih ise 13 ribaund alabildi. Fenerbahçe Beko’da Jan Vesely devrede 12 sayı 5 ribaund, Nando De Colo ise 11 sayı 2 ribaund 5 asist üretti. Devre arası konuşmasında Trinchieri yorgunluktan bahsederken, Kokoskov takımın enerjisinin yüksekliğinden bahsetti.

İkinci yarıda ise işler tam tersine döndü.

İlk iki dakika iki takımda skor üretmekte zorlanırken,ikinci yarıdaki ilk sayıları Bayern Münih adına Reynolds kaydetti. Her ne kadar rakibin ritmini bulduran ismi Reynolds’ı, Nando De Colo faul problemine sürükleyip, benche göndermiş olsa bile, Bayern bu bölümü daha iyi oynayan taraf oldu ve peş peşe gelen sayıların ardından Igor Kokoskov erken bir mola almak zorunda kaldı. Mola dönüşünde konuk ekip 52-43’de farkı tek hanelere indirdi. Bu bölümde Eddie’nin yaptığı basit top kayıpları Fenerbahçe Beko adına dikkat çekti. Periyot 58-48 Fenerbahçe üstünlüğü ile tamamlandı.

Son periyot başında yeniden oyuna giren Reynolds’u yine durdurmakta çok zorlandık. Tecrübeli oyuncu peş peşe buldu 5 sayı ile farkın uzun bir süre sonra 5 sayıya kadar inmesini sağladı. Kokoskov’un molasının dönüşünde Vesely’den gelen smaç Fenerbahçe’ye bir nefes aldırmış olsa da karşılık hemen Reynolds’tan geldi. Maçın bitimine 5:37 kala Babb’ın üçlüğü ile Bayern Münih 63-65’te maç başından beri ilk defa öne geçti.  Hücumda skor üretmekte çok zorlanan Fenerbahçe Beko’da Lorenzo Brown peş peşe bulduğu boş şutlardan faydalanamadı ancak Vesely’den gelen 5 sayı ile 68-68’de tekrar rakibini yakalamayı başardı. Bitime 28 saniye kala Lorenzo Brown’ın Lucic’e yaptığı sportmenlik dışı faul ise Fenerbahçe Beko’nun umutlarını azalttı. Bitime 9 saniye kala 5 sayı geride olan Fenerbahçe Beko, 6.5 saniye kala Nando De Colo’nun bulduğu üçlük ile farkı 2 sayıya indirdi ancak Lucic çizgide hata yapmayınca Bayern Münih 71-75’lik skorla maçı kazanan taraf oldu.

Bu sonuçla Bayern Münih çift maç haftasını iki deplasman galibiyetiyle kapatıp dört maç sonunda üçüncü galibiyetini alırken, Fenerbahçe Beko çift maç haftasında evinde oynadığı ikinci maçta da mağlup olarak dört maç sonunda 2 galibiyette kaldı.


Haber: ONUR KIRAN

Yorumlar


bleda Sözü edilen durum ve olağan sürprizlerin yaşanacağı bir ligi suzemeyen, doğru tartamayan yorumcular, hazır olmayan takımlar üzerinden özellikle Efes'i gömmeye çalıştılar. Hatirlamadilar Katkım olmadığında Micic' in takimi sürüklediğini. Oysa Larkin ve Doğuş yok, Micic ise hazır değil. Fenerbahçe için de taşlar yerind oturmuş gözüktü hazır olmayan takımlara karşı ancak Fener'e karşı sürpriz galibiyetler alanlar da olacaktır. Efes'i yendiğinde görüldüğü gibi Fenerin sürpriz galibiyetleri de olacaktir
17-10-2020 16:14
Filtresiz Oynayan 4 oyuncu 0 çekmiş. Hamilton sadece 5.10 dk oynamış . Vesely'nin savunmada Reynolds'a karşı kaybetmeye başladığında Hamilton neden oynamaz anlamadım. Üzgünüm .Ama bu sene ilginç. 2 gün önce Efes'e karşı dökülen Alba CSKA'yı deplasmanda yeniyor. Kim inanırdı? Pandemi koşulları sporu sürprizlere daha da açık hale getirdi.Sağlıkla.
17-10-2020 11:31
Berkan Anormal bir sene oluyor gerçekten. Real Madrid ve Efes'in tek galibiyette kalması gibi. Melih'i küçümseyenler bence bu maçta önemini anlamışlardır, Eddie katkı veremediği zaman şutör eksikliği hissediliyor takımda. Cska maçının uzatmaya gitmesi takımı çok yordu Bayern bizden daha çok enerji ortaya koydu. Ve tabiki Lorenzi Brown bu maç felaket oynadı. Sadece Vesely ile maç kazanmak kolay iş değil.
17-10-2020 02:29
Hector Bu takım şahanede oynayabilir,ikinci devre gibi rezilde oynayabilir.lorenzo bu akşam berbat oynadı,edi de öyle.bence edi ve Pierre bu seviyelerde yetmiyor.de colo ise ben yaparım ederim havasında.basit top kayıpları yine fazlaydı ve yine ilk yarı haricinde düzen yoktu.
17-10-2020 00:17
Osman Dğn yenilen Efes'e bir cümle bile yorum yazmayıp buraya doluşan troller... Larkinspor diyince de siz alınmayın o zaman di mi. Ataman bile Larkin'i bekliyorsa, demekki neymiş, Efes de Larkin için kurulmuş ki geçen sene birçok maçta takdir etmek gerekir ki tüm takımı sırtladı götürdü.
16-10-2020 23:30
mehmet Ihsan Bayülken (sevilmeyen adam) mac daha 20. saniyede iken Feneri yere göge sigdiramiyordu. Macin sonunda anlamis olmasi gerekki Basketbol maci 40 dakika sürer...
16-10-2020 23:25
Mertbaba Walla usta yazarlar dahil beni tebrik etmeliler.Fbliler kızacak ama ligin başından beri yazdım Fb başabaş giden maçları zor kazanır,bu yeni Decolo sistemine herkes uyar Adamım Brown uymaz diye!İlk olarak fbliler nedensiz alınmayı bırakacak hatta sanki suçunu bastırmak için Larkinspor diyerek Efes'i küçümsemeden şunu kabul edecek:Bu kadro Decolo için kuruldu,alınmaya gerek yok Avrupa'nın en çok kazanan beş oyuncusundan ikisi sendeyse takımı onun etrafında kurarsın.Mantikli olan bu zaten.Bu kadro olmadık maçlar kazanır Efes gibi ama en kolay maçları da 20 sayıdan verebilir çünkü"Decolo"...Melih bu maç Brown yerine neden oynamaz.Son,;merak etmeyin bu yıl herşey bir mikroba bakar süpriz çok olacak bu rezil Euroleague'de!
16-10-2020 23:00
Demir İlk dört maç istanbuldaydı.Haftaya deplasmanlar başlıyor.Siz o zaman görün herkesin başta (beınsports spikerleri ve köşe yazarlarının)öve öve bitiremediği büyük Fenerbahçeyi.
16-10-2020 23:00

Yorum Yazın


Tweetlerimiz