Fener son nefeste
06.01.2017 - 22:27

Turkish Airlines Euroleague 16. hafta mücadelesinde Fenerbahçe Emporio Armani Milano'yu konuk etti. 

Fenerbahçe maça İtalyan yıldızı Luigi Datome’nin hücum aktivitesiyle başlarken Ekpe Udoh periyot başında 2. faulünü alarak kenara geldi. Milano ise Fenerbahçe savunmasının arkasına attığı uzun paslarla fast break sayıları bulurken Mantas Kalnietis bu çeyrekte 12 sayı atarak takımının en etkili ismi oldu. Periyot 18-19 Milano üstünlüğüyle sonuçlandı.

Milano’nun geçiş hücumlarla sayı bulmasına ikinci çeyreğin ilk bölümünde de dur diyemeyen Fenerbahçe skor üstünlüğünü ve oyun temposunu rakibine kabul ettirmekte zorlandı. Devreyi 41-40 önde kapatan sarı lacivertliler üçüncü çeyrekte Milano’nun oyun temposunu belirlemesine engel olamadı. Bu bölümde tekrar öne geçen İtalyan temsilcisine Udoh ve Datome’nin iyi oyunuyla cevap veren temsilcimiz, son çeyreğe 63-58 önde girdi.

Son çeyrek Fenerbahçe skor üretiminde sıkıntı çekmese de potaya drive ederek bulunan Milano sayılarını durdurmakta zorlandı. Son 2 dakikaya 78-77 önde giren Fenerbahçe Nunnally'den gelen üçlükle rahatlarken maçı da 86-79 kazandı.

Sarı lacivertliler maçta %58 ikilik, %52 üçlük isabet yüzdesiyle oynarken toplam 20 asist yaptı.

James Nunnally 19 sayı 3 ribaund 5 asist, Ekpe Udoh 18 sayı 8 ribaund 1 asist, Luigi Datome 17 sayı 1 ribaund 1 asistle mücadele etti.

Milano tarafında Mantas Kalnietis 20 sayı 2 ribaund 4 asist, Ricky Hickman 15 sayı 2 ribaund 4 asistle oynadı.

 

Yorumlar


Suat Ballokum oyunla alakalı yorum yapıp, sürekli sızlanmayı kessen de yeterli bir yere gitmene gerek yok. Sana datome örneğiyle durumun oyuncular açısından o kadar da karamsar olmadığını açıkladım ama işine gelmemiş ki hala mevcut durum analizinden bahsediyorsun. Sana zaten ülkenin durumuyla ilgili analizin hatalı demedim. Burası bir spor sitesi biraz oyunun içinde kal bırak siyaseti.ayrıca dediğim gibi ilgili-ilgisiz her haberin altına benzer yorumu yapıyorsun bir süre sonra bayıyor maalesef. Ha yok ben illa sızlanıcam arkadaş sanane diyosan sen sızlanmaya devam et belki herşey düzelir.
07-01-2017 17:53
ballokum @Suat: Sizin keyfiniz kaçacak diye gerçeklerden bahsetmeyecek miyiz? Ben mevcut durumu analiz edip, olası bir "gelecek durumdan" bahsediyorum... Bu arzuladığım bir şey değil ki! Ayrıca herşey birbirinin içine girmiş durumda... Çok ciddi bir durumdan bashediyoruz... Transferler olsun, oyuncuların bu ülkeye gelip gelmeyecekleri olsun, hep siyasi, ekonomik durumla içiçedir. Bir yere gideceğim de yok, sizin paşa keyfiniz yerine gelsin diye...
07-01-2017 15:00
Seljuk Sezon sonuna kadar sabrederler, kaçmazlar umarım. Kaçsalar da niye gittiniz diyemeyiz.
07-01-2017 13:26
manu beklendiğinden kötü oynarken kazanmak da başarı. hickman ve kalnietis ekstra oynadılar ayrıca. fb istesin savunma da hücum da yapar en güzel örneğini cska maçında gördük. uzatmada hem de deplasmanda cska gibi takıma 20 sayı atıp 4 sayı yemek tesadüf olamaz. önemli olan ligin sonuna doğru form seviyesini maksimum'a getirebilmek. nba'de de gerçek oyuncularla sahteleri play off'larda belli olur derler. yavaş yavaş form tutmak daha iyi bence.
07-01-2017 13:14
mille beklendiğinden kötü oynarken kazanmak da başarı. hickman ve kalnietis ekstra oynadılar ayrıca. fb istesin savunma da hücum da yapar en güzel örneğini cska maçında gördük. uzatmada hem de deplasmanda cska gibi takıma 20 sayı atıp 4 sayı yemek tesadüf olamaz. önemli olan ligin sonuna doğru form seviyesini maksimum'a getirebilmek. nba'de de gerçek oyuncularla sahteleri play off'larda belli olur derler. yavaş yavaş form tutmak daha iyi bence.
07-01-2017 13:14
ertuğrul herkesin fark attığı takımları kendi sahamızda zor yeniyoruz
07-01-2017 12:05
Oktay Herkesin farkli görüşüvar ve herkese teşekkürler ..takimin gecen sezondan çok farkli oynadığı aşikâr bu farklılık olumsuz yönde tabi bir türlü şöyle keyifle izlediğim oyun yok transfer yapılır yapilmaz ancak suan ki mevcut oyun bizi asla final - four a taşımaz oyuncu grubu ve benc keyif aliyor mu sormak lazım
07-01-2017 11:57
Suat Ballokum allah rızası için iktidar eleştirilerini git ciddi haber sitelerinde yap. evet bizde şartlardan memnun değiliz ama burası bir basketbol sitesi ve herkes bir oyunun peşine bu sitede. Senin her haberin altına her konuyu ilgili-ilgisiz teröre vs.'ye bağlamandan bıkkınlık geldi artık. Datome daha 2 gün önce nasıl bir ruh halinde olduğunu açıkladı. Elin italyanı senden daha dirençli daha yürekli. Git karamsarlığını başka yerde yaşa lütfen...
07-01-2017 11:35
ballokum Oyuncularda sanırım patlayan bombalardan dolayı çok şevk yoktu. Tatsız, tutsuz başladılar... Ne coşku, ne sevinç, doğal olarak insanın içindne gelmez... Onlar bizim gibi ölmeye, öldürülmeye alışık değiller ki, hemen unutuversinelr olayları... Biz ise, "tribün şovlarıyla" günü savuşturmuş, güya görevimizi yapmış olduk. M.Kemal'İn askeri olmak güvenli tribünlerde bağırmakla olmuyor, laiklik isteyen gençlerin bile içeri alındığı ülkede onlara destek vermekle olur ancak... Bakalım bu oyuncular ne zaman "yeter artık burada oynamak istemiyoruz" diyecekler onu merak ediyorum... Böyle bir şey olursa gerçekten çok yazık olur... Buruk bir sevinç yaladık özetle... Zira sorun orta yerde duruyor. Bunu önleyecek bir davranış göremiyorum iktidarda. Sonuçta "şehit" sayılarından mutluluk duyan bir gürühla karşı karşıyayız. Biz oyuncu takviyesi falan diyoruz da, bu koşullarda kim gelmek ister ki İstanbul'a?
07-01-2017 00:04
pusat el'de bu maça kadar 81.7 ortalamayla oynayan bir rakipten 79 yemek çok da anormal bir durum değil. yani savunmamızı eleştirenlere katılmıyorum. bence asıl sıkıntı hücum ritmini sene başından beri bir türlü bulamamızla alakalı. kaybettiğimiz maçların çoğunu da yine hücumdaki bu ritmsizlikten ötürü kaybettik. bugün datome kendini bulmasaydı, nunnally yükselişe geçmeseydi ekpe hariç takımın geri kalanındaki süregelen tutukluk yüzünden yine yenilebilirdik. ama şimdi burada halamın bıyığı olsa muhabbeti yapmak da istemiyorum. bogdan ile vesely'nin datome gibi eski hallerine dönmeleri lazım. işte o zaman bu takım geçen seneki hedeflerinden o kadar da uzakta olmadığını herkese kanıtlayabilecek gücü yeniden bulacaktır. 4 numara transferi bence de yerinde olabilir ama teknik ekip bunu gerekli görmüyorsa kararlarına saygı duymaktan başka bir şey gelmiyor elden...
06-01-2017 23:39
Direkt Aziz fenerbahçeme ve en iyi taraftar a sahip bir ülkenin evladı olmaktan gurur luyuz . Tarihin bizim bütünlüğünüzü huzurumuzu bozmaya çalışanların arkasında kim olduğunu gün yüzüne çıkaracağı gün asıl galibiyeti almış olacağız .
06-01-2017 23:02
Xse 20 saniyenin üzerinde hücum edip 10 saniyenin altında bomboş hücumlar yedik. Konsantrasyon yine sıfır. Tam takım kafayı toplayıp ne zaman oynayabileceğiz bilemiyorum. Bu akşam da sloukas ve vesely yokları oynadı. Kalnietise sezonun en iyi maçını oynattık ya ona da bir bravo.
06-01-2017 22:53
Hacıbeyabi Gözlerimizde yaşlarla harika bir galibiyet. Dünyanın en iyi basketbol seyircisi ile birlikte evlerimizde var gücümüzle İzmir Marşını söyleyerek galip geldik. Bu takımın bir oyuncusu, yöneticisi, bir parçası ve taraftarı olduğum için büyük bir gurur duyuyorum. Her şey bir yana MUSTAFA KEMAL'in ASKERİ olmak gururların en büyüğü. İzmir’de şehit olan kahraman polisimiz Fethi Sekin’e; Nurlar içinde yat, bu güzel ülkeyi kimseye teslim etmeyeceğiz. Bu galibiyeti senin aziz hatırana armağan ediyoruz.
06-01-2017 22:48
obrakadavra çok kötü oyun güzelgalibiyet ama geçen seneki takımdan eser yok suanda kör topal ilerliyoruz.acil anticin yerine adam lazım bu takıma
06-01-2017 22:46
ozan Rezalet resmen rezalet kalnietis en son ne zaman 20 sayı atmıştır acaba karşındaki takım ligin en kötü takımı üstelik en iyi oyuncusu yok vesely keşke kalmasaydı geçen sene o yokken reali ezmiştik udoh tek başına yetiyor fakat dinlendirecek bir uzun kesinlikle şart.
06-01-2017 22:41
erdem datomenin turnikesi 1980 finallerinde julius erving'in hareketini andırdı.Yıllardır gördüğüm en mükemmel ters turnikeydi teşekkürler datome...
06-01-2017 22:40

Yorum Yazın


Tweetlerimiz