Tecrübenin ve Savunmanın Zaferi!
10.08.2016 - 01:31

Her bakımdan üstün olduğumuz bir karşılaşma oynadık.

Hücumda çok hareketli Japonya, setlerini yapmaya çalışırken çembere bakmayıp son saniye atışlarıyla çok isabetsiz attılar.

Bizimkiler en iyi yaptikları guardlarin uzunlarla tepeden ikili oyunlarında  "Bunu belki de en iyi yapan biziz" diye çatır çatır dünyaya bağırdılar.

Ancak bir Nevriye var ki 3 gündür 90 dereceli show-up'ları, içindeki savunma ve oynama isteği ile parıldıyordu. Nevriye'nin show-up'ları esnasında  Sanders çember altını kapatıp Nevriye dönünce adamına koşusu iki uzunun uyumlu savunmasını gösteriyordu.

İkinci yarıda kötü başlayan az değişen beşimiz acaba yine mi ilk iki maçtaki kotü son olacak dedirtti. Sonra arayı açtık; oyuncu değişiklikleri ile ilk galibiyetimize ulaştık.

Ekrem Memnun'un turnuva başından beri iyi hazırladığı ve ısrar ettiği savunmamız nihayet bizi taçlandırmış oldu.

 

FEHMİ SADIKOĞLU 

Yorumlar


Tarik Ahmet Kurt, diyelimki soy ismim Akan. Burda onayli nufus ornegi gostermedikce kimin kim oldugu belli degil, yazilanlar belli kurallara uydugu surece onemlide degil. "Efsane" lerin fikirleriyle aykiri dusmek yasak diye bir kuraliniz varsa soyleyin bilelim. Fikrime gore macta fark yaratan savunma degil hucum ve Japonlarin sokamamasi idi. Maci bir seyredin derim. Sakin gunler dilegiyle.
10-08-2016 16:16
Ahmet Kurt Tarık! Fehmi Sadıkoğlu gibi kadın basketbolunun bir efsanesinin altına yazdığın yorumuna onu düzelterek başlıyorsan önce kendini tanıt. Kimsin, kaç yaşındasın, basketbolu nereden bilirsin? Yorumunu onu düzelterek değil ilave görüşlerin varsa onları yazarak yapsaydın 'eh'der geçerdik. Soyadını yazmayışını idare ederdik ama böylesi olmamış arkadaşım...
10-08-2016 13:03
Tarik Bizi taclandiran savunmamiz degildi. Savunmamiz her macta iyi idi. Bu macta giren sutlar, yani hucum fark yaratti. Birde japonlarin 3 ceyrek bos atislari sokamamalari tabi.
10-08-2016 10:13

Yorum Yazın


Tweetlerimiz