Pres cennetten çıkmadır!
24.09.2018 - 09:34

Sonuç şu iki sebepten böyle oldu: Hakemlerden biri Avustralya idi.

1. vura kıra yapılan baskıya, yere düşmedikçe faulleri hiç çalmadılar.

2. Quanitra nereye değse çaldıkları düdükler ile işi bitirdiler. 

Gelelim maçın asıl kahramanı Nijerya koçuna. Takımını çok iyi tanıyıp beş kişinin tam saha baskısı ile  maçı aldı götürdü. Rahmetli Cavit Altunay'ın 70'li yıllarda bize söyleyip inandırdığı "Pres cennetten çıkmadır" sözünün doğruluğunu bir kez daha gördük. Baskı bizim maç öncesi oldukça iyi taraflarımızı aldı götürdü.

Nijerya koçunu hücum ribaund denemeleriyle takımımızı tamamen yıprattı.

Bir ara zone savunmamız sanki maçın en iyi taktiği gibi görünse de pas arası oynayan oyuncularımız savunma ribaundları için çemberden çok uzaklarda kaldılar. Maça kötü başlayan Nijerya inandığı mücadelesi ile maçı hak eden taraftı.

Bu baskı altında kenar yönetim, sporcularımız etkili olamadılar. Başta söylediğim gibi rakip takım forması giymiş hakem ile bu maç Quanitra'sız kazanılabilir miydi? Sadece o mu? Press ile top kayıpları yapan kısalarımız bir de güç ortaya çıkınca sahadan silindiler. Rakip baskısına topu kekeme gibi tekliye tekliye  getirip etkili olamadılar. Sol ellerinin zayıflığından (Tuğçe hariç o da savunmada en güçsüzdü ) hiç soldan geçemediler.  

Coşan taraf onlar, küsüp maçtan kopan taraf biz olunca bu sonuç kaçınılmaz oldu. 

Yorumlar


Volkan Kasal Ben sayın Sadıkoğlunun görüşlerine katılmıyorum.Savunma yapmayı beceremeyen,dış şut atamayan,ribaunt alamayan oyuncularımızın durumu ortada.Hakem yönetimini mazeret göstermek teknik heyetin beceriksizliğini örtemez.
27-09-2018 12:49
Volkan Kasal Kadın basketbol milli takımımız bizleri çok üzdü.Bu sonuçlar maçlarda kendine hakim olamayan,milli takımımıza yeterli idmanı yaptıramayan ve oyuncuları iyi motive edemediği belli olan koç Ekrem Memnun ve ekibinin görevine son verilmesi gerektiğini açıkça göstermektedir.
27-09-2018 12:47
pes diyen adam Hocam o Tugce degil Olcay sol turnikeleri atan. Tugce'nin ne sag ne sol eli vardir, forma kendisine tepside sunuldugundan gelistirecek caliskanligida yoktur.
24-09-2018 21:02

Yorum Yazın


Tweetlerimiz