Mücadeleye Yazık Oldu
08.08.2016 - 01:41

Yine oyuna iyi başladık. Ekrem Memnun takımı çok iyi hazırlamıştı. Bu sefer dün 3 sayıda kaldığımız 2. periyotta 14 sayı üretince 29-26 devreyi önde kapadık. İkinci yarı Birsel - Nevriye 'pick and flare'leri yerini Birsel - Sanders oyunlarına döndü.  Rakibin dev pivotu Cambage aslında maçın bize gelmesini engelledi.
 
Değişken savunmamız başarılı gibi gözükse de topa baskı yapamamamız Avustralya takıminı istediği gibi oynattı. Zone yaparken pas arası yapamamamız savunmada bizi vasatın üstüne çıkartmadı.
 
Kötü yüzde ile atan rakibin 6 üçlüğüne karşı bizim bir kez Nevriye ile cevap vermemiz dış şutör eksikliğimizi iyice ortaya çıkardı. Dün de aynı dış şut eksikliğinden bahsetmiştim.
 
Ancak bilhassa Birsel'in ikili oyunlarda ki asistleri, Nevriye ve Sanders'in de bu kadar gününde olmaları dışardan sayı çıkmayınca işe yaramamış oldu.
 
Işıl bu takımın en önemli parçası; özellikle en iyi savunmacısı, o iyi oynadığı bölümlerde savunma ribaundlarıyla da katkıda bulundu. Işıl yorulunca direnç koyabilecek dış savunmacı kalmadı, maç elden gitti.
 
Sonuç olarak daha fazla oyuncuyla oynamayı başarmalıyız. Yoksa bu seviyede yetersiz kalırız. Rakip bütün oyuncularını kullanarak Fransa maçındaki gibi sertleştikce sertleşti. Top kayıpları ve dengesiz atışlar hep son dakikalara rastladı.

Yorumlar


çinko Ekrem Memnun harika bir taktik anlayışı ve muhteşem bir motivasyonla takımımızı hazırlamış. Avusturya yı kitledik. Tebrikler ! Lakin benchde ki oyuncularına ikinci yarı güvenmemeyi tercih etti. 5 oyuncu ile komple bir ikinci yarı oynarsanız, bu seviyede mağlubiyet kaçınılmaz. Korkunun ecele faydası yok .
10-08-2016 13:06
ahmet ışıl bu takımın en önemli parçasıymış (:
08-08-2016 04:18

Yorum Yazın


Tweetlerimiz