Fenerbahçe Doğuş savunması!
08.06.2018 - 09:25

Önce Obradovic’den bahsedelim. Final-four’da acaba Guduric yerine Sinan Güler olsaydı şampiyonluk gelir miydi? James Nunnaly de final four da ihmal edilmemesi gereken şutör idi. Aklımda final-four sonrası bunlar vardı. Her iki oyuncu da kim olduklarını gösterdi.  Diğer yandan da Obradovic’in bu Avrupa’nın en iyi oyuncularına yaptırdığı savunmaya şapka çıkartmak lazım.

 

Orhun Ene TOFAŞ tarafı ise Euroleague seviyesine takımını çıkartmak için hücum olarak oldukça etkili hazırlanmıştı. Türk oyuncuları girince oyun dengesi hemen rakibe geçiyordu. Tofaş savunmasını hücumları gibi aynı seviyeye tutamadi. Önce rotasyondan, sonra da bireysel yeteneklerden savunmalarını üst seviyeye çıkartamadı.

 

Devredeki dengeyi 3. Periyotta Guduric, Dixon ile başlayan Fenerbahçe savunma ve hücumda iyi olmayınca Tofaş başta bozdu. Sarı - lacivertlilerde  Sinan ve Wannamaker oyuna girer girmez periyoda ağırlıklarını koydular. Melli ve Ahmet 'in de iyi oyunu farkın açılmasına etkili oldu.

 

4. periyot başında yukarıda ne kadar önemli oyuncu olduklarını vurgulamaya çalıştığım Sinan, Nunnaly, Wannamaker farkı 15 sayılara çıkardı. 3. periyot erken 4. faul problemi yaşayan Ahmet'siz bölümde Vesely'nın istikrarsız oyunu tekrar TOFAŞ’ı oyunda tuttu. Obradovic 4 kısaya dönerek son dakikalara idareli girmeye çalıştı. Sonda Vesely'yi oyuna alınca yorulan TOFAŞ’ın işini bitirdiler.

 

Maçın Fenerbahce Doğuş’a gelmesinin 1. faktörü usta Obradovic’in rakibi 3. periyotta rakibi yormasıydı. Yine coach günün iyilerini periyodun 5. dakikasında oyuna alinca  farkı elde etti.

Maça asılan TOFAŞ’ı Sarı lacivertliler son ana kadar sert savunmasından taviz vermeyince  adeta Euroleague seviyesi çıkan savunmasıyla rakibe 19 top kaybı yaptırınca durumu 2-0 a getirdi.

Yorumlar


Ertan Ürkmez Bir de Obradovic olmasa 4 yıl üst üste final four a kalınabilir miydi, euroleague şampiyonluğu kazanılabilir miydi gibi sorular da var...
08-06-2018 15:06
emre Fehmi beyde tüm medyamızın olduğu üzere Türkçeye hakim değil. "oldukça etkili hazırlanmıştı." demek "çok etkili hazırlanmıştı" anlamına gelmez. Tam tersine " çok ta etkili hazırlanamamışlar" anlamına gelir."Oldukça" sözcüğü "çok" anlamına gelmez lütfen açıp bir sözlüpğe bakın diye her ortamda yazıyorum çiziyorum. Siz eşinize, çocuklarınıza "seni oldukça seviyorum" diyor musunuz?
08-06-2018 13:08

Yorum Yazın


Tweetlerimiz