Fenerbahçe büyük başarı ile geldikleri finali alamadılar!
17.04.2017 - 14:06

Euroleague kızlar finalinde Fenerbahçe iyi başladığı maçta sonunu getiremedi.

Dynamo Kursk’a 77 - 63  kaybetti.

Oyuna iyi başlayan temsilcimiz Parker ve Verameyenka ile çember altını domine ederken, sahneye çıkan eski oyuncusu Angel Mc Coughtry’e çare bir türlü bulamadı. Angel ilk periyot neredeyse bütün sayıları atarak Kursk’u sırtladı. Aranan çare olarak da yarı finalin iyi oyuncusu ne Quigley ne de Ayşe Cora Angel’ı durdurabildi.

Ta ki 2. yarı oyuna giren Pelin Bilgiç’in enerjisi temsilcimize maçı kazanabileceklerini hatırlatıncaya kadar... Pelin yorulunca da oyuna giren hiçbir oyuncu savunma olarak rakip oyuncuların performansının üzerine çıkamadı. Top kayıpları inanılmaz bomboş çember altı kaçırmaları konsantrasyon ve yoğunluklarının belirtisi gibiydi.

Tabii ki bu arada rakip coach Lucas Mondelo'nun ilk baştaki Fener fırtınasına yaptığı çember altı yardımlaşmalı savunması ve oyun temposunu ele geçirmek için 3 kısa oyuncuyu tercih etmesinin de rolü büyüktü. Genelde üç uzun ile oynayan sarı lacivertli kızlar, Verameyenka'nın faul problemi ile oturmasının da etkisiyle bir türlü Prince ve Anna Cruz'un dış oyun temposuna savunmada cevap veremeyerek erken oyundan düştü.

Fizik olarak iki oyuncu kuvvetindeki Ogwumike içerden dışardan büyük işler yaptı. Bu kadar iyinin bir araya rast geldiği maçta da kupa Dynamo Kunsk a gitmeliydi ve öyle de oldu.

Çiçeği burnunda yeni coach Fırat Okul için iki Rus takımı ile oynama başarısı 2.’lik ile sonuçlandı.

Oyunun her iki tarafinı da oynayabilecek uzun forvet eksikliğini Fenerbahçe çok hissetti!

İçerideki yardımlara karşı dış atış sokamayınca zorlamalı driveları Kursk savunmasında eridi gitti! 

Ancak elde ciddi tecrübe birikimi kaldı.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz