TBF'den kavga açıklaması
07.05.2017 - 23:06

Türkiye Basketbol Federasyonu bugün yaşanan olaylarla ilgili resmi siteden bir açıklama yayınladı;

 

Bilyoner.com KBL Final Serisi'nde bugün oynanan Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe müsabakasında  yaşanan olaylar nedeniyle sorumlular, Türkiye Basketbol Federasyonu Ligler Direktörlüğü tarafından derhal Disiplin Kurulu’na sevk edilmiştir.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, yaşanan olaylarla ilgili olarak aşağıdaki açıklamada  bulunmuştur:
“Türkiye Basketbol Federasyonu olarak; Yakın Doğu Üniversitesi – Fenerbahçe karşılaşmasında yaşanan olaylardan büyük bir üzüntü duydum.

Basketbolumuzu bu tür olaylardan arındırmak üzere Federasyon olarak kararlı duruşumuza devam edeceğiz.

Nitekim; bu müsabakada yaşanan olayın sorumluları da Disiplin Kurulu’na sevk edilmiş olup, Disiplin Kurulumuz ayrıntılı inceleme ve değerlendirme yaparak en kısa zamanda kararını verecektir.

Asla tasvip etmeyeceğimiz bu olay nedeniyle duyduğum üzüntüyü bir kez daha paylaşır; benzer olayların tekrar etmemesi uğruna gerekli tüm tedbirlerin alınacağından kimsenin kuşkusunun olmamasını isteriz.”

Yorumlar


jojo Anlaşılmadıysa sayın kingjames, detaya giriyorum. Şöyle ki, Aziz Yıldırım dönemi futbol antrenörleri : Joachim Löw, Rıdvan Dilmen, Zdenek Zeman, Turhan Sofuoğlu, Mustafa Denizli, Werner Lorant, Oğuz Çetin, Tamer Güney, Christoph Daum, Arthur Zico, Luis Aragones, Aykut Kocaman, Ersun Yanal, İsmail Kartal, Vitor Pereira, Dick Advocaat: 20 yılda 16 antrenör ki aralarında dünya şampiyonluğu olan iki isim var. Bu adamların kimi, "başarısız" olduğu için gönderildi, kimi de net bir şekilde "başarılı" olduğu halde -Zico, Aykut Kocaman, Ersun Yanal gibi- Aziz Yıldırım'a biat etmediği için gönderildi. Şimdi bu 16 teknik direktör başarısız, Aziz Yıldırım başarılı öyle mi? Peki ya harcanan futbolcular: Alex De Souza, Marco Aurelio.. Peki ya transferde harcanan paralar: D.Guiza=24 milyon Euro, M. Topuz: 11. Milyon Dolar, Mateja Kezman:7.5 milyon euro, Emenike:11 milyon dolar ve daha pek çok başarısızlık hikayesi... Şimdi bu yöneticiliği alkışlamamı mı bekliyorsun?
10-05-2017 13:26
jojo Sayın kingjames, öküzün altında buzağı aramaya gerek yok. Sizin Aziz Yıldırım'a biatınız olabilir, ona büyük bir hayranlık duyuyor ve onu eleştirilemez bir obje olarak görüyor da olabilirsiniz. Ben hiç de öyle görmüyorum. Size bir soru: Aziz Yıldırım'ın basketboldan anlamamasını ve bu nedenle Fenerbahçe basketbol yönetimine,organizasyonuna karışmayıp takımı profesyonellere teslim etmesini, Türk Basketbolu adına büyük bir talih olarak görüyor musunuz görmüyor musunuz?! Ben kendi adıma, Aziz Yıldırım'ın basketboldan hiç anlamıyor olmasını çok büyük bir nimet biliyorum ve ekliyorum: Ah, keşke futboldan da hiç anlamasaydı! Anladın sen onu!
10-05-2017 13:13
mvp aday adayı fitipaldo ya su adamin baskanligi bi sekilde dusse de kurtulsak artik kendisinden. tamam yaptigi iyi isler de oldu zamaninda tesislesmedir amator branslara yatirimdir sudur budur vs. de artik git be adam... dus su takimin yakasindan!
08-05-2017 14:38
kingjames Mal bulmuş magribi ekibi, bu haraketi zaten aklı başında kimse tasvip etmez. Yalnız YDÜ 'nün açıklamaları kanun hükmünde, doğruluğu kesin kabul ediliyor. gerisi yalan kabul ediliyor. Bence bu gs nin başarısızlığnı örtmez be.. buradan yürümeyin.. Fenerbahçe'ye saldıracağız diye kılıktan kılığa girmeyin.
08-05-2017 14:16
jojo Aziz Yıldırım'ın bu kadar uzun süre Fenerbahçe'nin başında kalabilmesi, Fenerbahçe kulübünün mutlak monarşik bir yapıda olduğunun, Demokrasi-Cumhuriyet söylemlerinin ise büyük bir palavra olduğunun ispatıdır!
08-05-2017 13:54
jojo Aykut Kocaman, Ersun Yanal, Zico, Aurelio, Alex De Souza gibi, taraftarın gönlünde ne kadar taht kurmuş isim varsa özellikle -evet özellikle- ve öncelikle bu isimleri harcayan Aziz Yıldırım değil miydi? Bu harcamalar başarıyı ve başarılıyı cezalandırmaktan başka bir şey değildi, daha derin sebep Aziz Yıldırım'ın ihtirasları, kıskançlığı, kaprisleri, narsizmiydi.. Bu insanları harcarken Fenerbahçe Camiası -varmı öyle bir şey?- bir eleştiri, bir itiraz yaptı mı Aziz Yıldırım'a? Ben cılız bir eleştiri sesi bile duymadım. Biat kültürünün zirve noktası Fenerbahçe'de yaşanır. Sorsan Fenerbahçe Cumhuriyeti... Yahu hangi Cumhuriyet'te bu kadar irrasyonel bir yönetim tarzı 20 yıl yaşayabilir?
08-05-2017 13:50
jojo 2 milyon dolar bile etmeyecek Mehmet Topuz'a 11 milyon dolar bonservis ödeyerek, Topuz'u Beşiktaş'ın elinden kapan ahlak abidesi, etik mucizesi büyük başkan Aziz Yıldırım'ın transfer etiğine vurgu yapmasına mı şaşırıyorsunuz ? Futbol takımınını şampiyon yapan Ersun Yanal için, "Takımı ben şampiyon yaptım (Ersun değil)" diyen ve ardından bu söylemini ispatlamak üzere Ersun Yanal'ı kovup takımın başına İsmail Kartal'ı getiren ve futbol adına bir sezonu daha öldüren Aziz Yıldırım. Marco Aurelio gibi zamanının en iyi orta saha oyuncusu olan birini 200.000 dolarlık fiyat farkı dolayısıyla elinde tutamayıp berbat bir yöneticilik sergileyen Aziz Yıldırım....
08-05-2017 13:43
Sidu Krizin faturasi tokatsa yillardir ulke sporuna nefret tohumlari eken bidigin tokat manyagi olmasi gerekir..
08-05-2017 12:03
ballokum Özgüreda: Bu tarlada 2 gündür bikbikbikliyorsun ama, senin Ataman'ın ve GS'ın rezaletlerine bir şey dediğini duymadık... Mesela en basitinden, Ataman oyuncusunu tokatladığında tatilde miydin?
08-05-2017 11:07
f.alpay adaletin olmadığı yerde insanlar kendi adaletini yaratırlar,hadi önceki seneyi geçtik bir haftadır bu adamın sırf a.yıldırım düşmanlığı nedeniyle hem de final maçı öncesi rakip takımın üç sporcusunu ayartmaya çalıştığında uyuyormuydunuz?
08-05-2017 10:58
Mertbaba Vah Vah... Atamanfobikler savunacağım diye büyük başganı ne şekillere giriyorlar. Omurgaya zarar vereceksiniz dikkat edin.Bilet olayı gerçekten çok komik çünkü bir kulüp yönetmelik dışında bilet vermeye çalışırsa kendini tehlikeye atar mı YDÜ bu konuda gerekli açıklamayı yaptı.Yalanlarla kendinizi haklı göstermek gerçekten çok acıklı!!!
08-05-2017 10:47
kingjames Federasyon gelen krizi görecekti, testi kırıldı şimdi evet kırık testi ile ilgili önlem alıyoruz. Sen aynı krizi yaşadın yer vermediler sana.. Kriz bangır bangır bilet meselesinden geliyor. müdahil olsana.. Özgüreda evet, Aziz Yıldırım suçludur. Fiziksel müdahelenin açıklaması yok, ama ifaden çok çarpıcı hiç olay yok, Aziz başkan kapıdan giriyor, diğer başkana yöneliyor ve tokatlıyor öyle mi ? Adalet duygus olmayınca bu olay az yapılmış bizde dövelime gelir. Orası kadıköy unutulmasın.
08-05-2017 10:04
hicri Durduk yerde mi? Maçtan önceki bir hafta boyunca çıkan haberleri okumadın mı yoksa okuyup anlamadın mı? Aslında Federasyonun o haberleri inceleyerek gerekli tedbirleri alması gerekiyordu.
08-05-2017 09:49
mahmut AZIZ YILDIRIM artik turk spor camiasindan temizlenmeli eli ayagi cekilmeli..hem kulube zarar verdigi gibi turk spor camiasina zarar veriyor ..20 yil kusur fbahceye verdigi zararin haddi hesabi yok..yetersiz futbol bilgisi ile bu kadar imkan ve kaynaklara ragmen bir amator edasiyla yonetilmesinin tek sorumlusu..futbola bakarmisin takim 3 pas yapamaz halde ve teknik heyet halen is basinda bukadar taviz nasil verir bir insan..teknik heyet konusunda hic bir zaman nokta atis yapamayan bu kadar cahil bir yonetimin halen bu camiada nasil gorev basinda durur onuda anlamis degilim acikcasi..taraftarlarin cektigi eziyet yeter..bu isi iyi bilen iyi bir yonetimin gelme zamani geldide geciyor..okadar para odeyipte hic katki alamadigimiz okadar futbolcu varki, okadar para cope atildiki suursuzca yapilan transferden, hangisini anlatalim artik yeter, bu futbol cahilerinden kurtulma zamani geldi..
08-05-2017 02:14
Özgüreda Açıklamaya bak çay demle. Olayın sorumluları diyor ya akıl alır gibi değil bir adam gelmiş karşısındaki kişiye durduk yerde tokadı basmış hala alttan alma olayı önemsizleştirme açıklamaları pes diyorum Fenerasyona yakışır bir duruş.
08-05-2017 00:28

Yorum Yazın


Tweetlerimiz