Federasyon başkanı Hidayet Türkoğlu, Banvit'i örnek gösterdi
31.08.2018 - 22:49

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Hidayet Türkoğlu, Banvit Başkanı Özkan Kılıç'ın oğlunun nikahına şahit olarak katıldığı törende açıklamalarda bulundu.

Türkoğlu Banvit'i örnek kulüp olarak göstererek şunları söyledi.

"Banvit gibi bir yapılaşmanın 3 tane daha olması Türk basketbolunun çok önemli yerlere gelmesini sağlayabilir. Biz arkadaşlarımızla yaptığımız her organizasyonda bunun devam etmesi gerektiği söylüyoruz. Bu tip organizasyonlar birçok oyuncuya ve antrenörümüze birçok imkân tanıyor. Diğer kulüplerle yaptığımız görüşmelerde her zaman Banvit örneğini gösteriyoruz. Böyle güzel örnekler yaratabilirsek sanırım basketbol açısından daha iyi bir ivme kazanacağımıza inanıyorum. Şu anda da biliyorsunuz takımın başında alt yapı hocası Ahmet hoca var. Biliyorsunuz A takımın başına geçti inşallah başarılı olacaktır. Bandırma halkına da uzun yıllardır basketbola sahip çıktıkları için teşekkür ediyorum. İnşallah bir de daha üst bir salon kazandırırsak daha üst seviyelere gelecektir.

Basketbolun her mahallede oynanmasını istiyor ve bunun içinde girişimlerde bulunan bir federasyonuz. Milli Eğitim Bakanlığı ile bir proje yaptık. Bütün okullarımızın bahçesine bir basketbol potası diye. İnanıyorum ki bu ilgi alakanın sonunda basketbol daha üst seviyelere çıkacak."

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz