Fatih Altaylı'dan Turgay Demirel'e sert sözler
02.05.2017 - 12:54

Bloomberg HT’de Fatih Kuşçu’nun sunumuyla yayınlanan “Spor Saati” programının yorumcusu Fatih Altaylı, spor gündemini yorumladı.

Fatih Altaylı, “Banvit’in yaptığı geçen sene Galatasaray’ın yaptığının bir benzeri değil mi? Ben basketbolda bu organizasyonları anlamıyorum. Bir çeki düzen vermek lazım mı acaba? Orada bir turnuva, burada bir turnuva… Gelirleri muazzam farklı” ifadelerini kullandı.

Altaylı, “Fenerbahçe Final Four’da. Efes’ten çok umutluydum, son maça bıraktı, bakalım. (Darüşşafaka maçı) Böyle bir hakem faciası görmedim. Doğradılar Darüşşafaka’yı. Ferit Şahenk isyan etmiş tribünde. Turgay Demirel öyle bir adamdır ki yüzüne tükürsen ‘Yarabbi şükür’ der. Ben Turgay Demirel’in hiçbir yararını, faydasını görmedim. Hakikaten çok facia bir spor yöneticisidir. Türkiye Basketbol Federasyonu’nun başındayken de ligin ne hale geldiğini biliyorsun. Ne rezaletler olduğunu biliyorsun. 20 sene orada oturdu. Türk basketbolu ileri gitmiş gibi görünüyor ama bunun Turgay Demirel’le uzaktan yakından alakasının olmadığını biliyoruz. Siyasetçilerin bir tarafını yalayarak, böyle ayakkabılarının tabanını yalayarak… Aman efendim dünya şampiyonasını yapıp gideyim, aman efendim şunu da yapıp gideyim… Berbat bir adam. Ne dediyse az demiştir Ferit Şahenk. Ağzına sağlık.” diye konuştu. 

 

KAYNAK: BLOOMBERG HT

Yorumlar


BUD @basketsever söylediklerinin çoğuna katılıyorum ama cska'nın euroleague'e "resmi" olarak verdiği paranın ne kadar olduğunu bilmiyorum. bu konuda bilgin var mı?
03-05-2017 09:49
basketsever bence ferit şahenk tepkisinde haklı. o kadar para harcayıp sponsor oluyoruz,takım kuruyoruz karşılığında hakkımız yeniyor, bizi kimse kayırsın istemiyoruz ama göz göre göre de hakkımız yenmesin istiyoruz diye tepki vermiş olamaz mı? eğer böyle bir tepki vermişse haksız mı? para verdim düdüğümü çalarım anlamına mı gelmesi lazım? eğer öyle olsaydı cska'nın her sene şampiyon olması gerekirdi. ancak benzer bir tepkiyi yıllar önce fb-efes serisinde fb 2-0 öndeyken tuncay özilhan verdi ,turgay demirel'e eğer bu sene şampiyon olamazsak kulübü kapatırım dedi ve bunun sonucunda hakemlerin feci yönetimi sonrasında efes seriyi 4-2 kazandı bilenler bilir. bu olay manşet oldu aziz yıldırım çıldırdı ve efes fb'ye bayağı yüklü bir reklam vererek konu kapandı ! turgay demirel spor tarihinin en kötü yöneticilerindendir bunu da sporun içindeki herkes iyi bilir bu da gerçektir.
02-05-2017 19:42
emirt Organizasyon euroleague olsa da; hakemler FIBA'nın. Ona çıkışmış. Sanırım EL'in büyüklüğüne gölge düşürerek organizasyonu FIBA çatısı altında toplama hareketleri demek istemiş Fatih Altaylı. Böyle oyunlar var mı bilmem ama hakikatten doğradılar Daçka'yı.
02-05-2017 16:11
rim Fatih bey, Euroleague ve FIBA organizasyonları arasındaki farkı bilmiyor sanırım. Kendisi hiçbir holding patronuna yancılık yapmadan zirveye tırmanmış bir gazetecilik paragonudur, o ayrı.
02-05-2017 15:45
ballokum Tamam o zatın ne odluğunu herkes biliyor artık da, EL ile T.D.in ne ilgisi var?
02-05-2017 14:27
Serdar Topaloğlu Ben bu programı izleme şansına sahip bir basketbolsever olarak sizin basket faul bölümünde konuya dair bir yorum yazdım ancak yayınlanmadı. Burada sorulacak soruyu Fatih beyin tarafından değilde diğer taraftan bakarak ele almak gerektiğini düşünüyorum. Ana sponsorlardan birinin desteklediği basketbol takımı final four a çıkamayınca bu sponsorun Turgay Demirel'e tüm medya önünde çıkışması acaba parayı verdim ama neden düdüğü çalamadım anlamına mı geliyor. Fatih Altaylı, yaptığı yorum ile bu sponsor şirketin yanında yer almıştır. Acaba bu olay yabancı basına nasıl yansır? Real Madrid hakem hataları ile bu fotoğrafı yan yana koyduğunda İspanyol basını Türkiye'de yapılacak final öncesinde hakemlere ve organizasyona nasıl yüklenir? Bunlar cevaplanmalıdır. Umarım yorumum da kesilmeden yayınlanır.
02-05-2017 13:32

Yorum Yazın


Tweetlerimiz