Eylül'de milli takımda kimler olacak?
02.07.2018 - 13:32

2019 FIBA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde ilk turdayer aldığı B Grubu'nu lider tamamlayan A Milli Erkek Basketbol Takımı, üst tura avantajlı bir şekilde yükseldi.

Avrupa'dan, Çin'de düzenlenecek Dünya Kupası'na kalacak takımları belirleyecek ikinci turda ay-yıldızlı ekip I Grubu'nda yer alacak.

Milliler, I Grubu'nda ilk tur grubunu ilk 3 sırada tamamlayan İspanya,Karadağ ve Slovenya'nın yanı sıra Letonya ve Ukrayna ile eşleşti.

Türkiye, bu grupta bir önceki turda karşılaştığı Letonya ve Ukrayna ile maç yapmayacak.İlk turdan alınan puanlar bu tura taşınırken, milli takım I Grubu'na İspanya'nın ardından ikinci sırada başlayacak. Grupta ilk 3'e girecek ekiplerDünya Kupası vizesi alacak.

Milli takımın İspanya, Karadağ ve Slovenya'yla oynayacağı maçların programı da belli oldu. Ay-yıldızlılar gruptaki ilk maçını 14 Eylül'de Türkiye'de Karadağ ile oynayacak. Son Avrupa şampiyonu Slovenya'yla 17 Eylül'de deplasmanda mücadele edecek milli takım, 29 Kasım'da İspanya'yı konuk edecek. Karadağ deplasmanına 2 Aralık'ta çıkacak Türkiye, Dünya Kupası yolundaki son maçlarını ise Şubat 2019'da oynayacak. Milliler, 22 Şubat 2019'da Slovenya'yı ağırlayacak.

Türkiye, gruptaki son maçını ise 25 Şubat'da deplasmanda İspanya'yla oynayacak.

KADRODA KİMLER OLACAK?

İlk bölümü tamamlayan milli takımda Eylül ayında yapılacak maçlarda kadroda kimlerin olacağı merak konusu...

Ağustos ortasında toplanacak ve kampa girecek milli takımda NBA oyuncularının yer alması bekleniyor. NBA Yaz Ligi'nde forma giyecek olan Cedi Osman ve Furkan Korkmaz'ın maçlar 6-17 Temmuz arasında oynanacak. Ardından bu iki isim milli takıma katılacak.

Milwaukee Bucks ile 3 yıllık sözleşme imzalayan Ersan İlyasova ile Chicago Bulls'la 2020 yılına kadar kontratı bulunan Ömer Aşık'ın da milli takıma dönüş  yapmaları bekleniyor.

Yorumlar


bojangles ihtiyaç yok zaten böyle gelmek istemeyen oyunculara takımın kimyasını bozar bu tipler . bir extra uzun yeter şimdiki kadroya yokmu la hiç uzun pivotumuz:) semihten başka
04-07-2018 12:43
İhsan Arkadaş Slovenya ile oynayacağı ne demek beni dünyanın öbür ucundan getirmeyin? Son Avrupa şampiyonu adamlar. Ersan gelecek, gelmek zorunda, gelmezse ayıp eder. Sezon içindeki maçlara gelemez tabi o ayrı, zaten o apayrı bir saçmalık, FIBA'nın acilen düzeltmesi gerekir. O maçlarda ne Gasol olacak ne Rubio, ne Bogdanovic olacak ne Marjanaovic, ne Cedi olacak ne Ersan, ne Furkan olacak ne Ömer, ne de Doncic olacak. Ne anladım ben böyle milli takımlardan, gider altyapı maçlarını izlerim o zaman.
03-07-2018 14:01
yedi Ersan gelmez arkadaşlar. Ersan açıkca diyorki "böyle bir gruptan bile çıkmak için beni dünyanın öbür ucundan getirmeyin. Dünya şampiyonasına giderseniz, benim de bir maruzatım olmazsa, büyük abilerle oynamak için gelirim" Cedi ve Furkan gelir, Ömer ise hazır olmayabilir. Bizim bu takıma iyi bir 4-5 takviyesi yapmamız şart. Metin biraz daha vites yükseltirse, Ömer Faruk'u da pota altına katabilirsek, olayı bir nebze çözeriz. İspanya harici 4 maçtan minumum 3 galibiyet şart. Artık o kadarını da alırız diye ümit ediyorum.
02-07-2018 14:14

Yorum Yazın