Ev Sahibi Olmak Yetmedi / ÖMER ARAZ
10.09.2017 - 22:22

Hiçbirimiz istemezdik böyle bir sonuç ancak Türk Basketbolü için belki de yeniden yapılanma ve yeni bir anlayış ile kendimize çeki düzen vermemiz adına hayırlı oldu.
 
Demirel federasyonun mirası ancak bizi buraya kadar taşıdı.Yalan rüzgarı dizisi Basketbolümüz için bitti. Hidayet Türkoğlu ve ekibi bundan sonrası için gereken adımları atarak Milli takımımızın Dünya sıralamasındaki yerini hak ettiği seviyeye çıkartacaktır.Buna yürekten inanıyoruz.
 
İspanya'yı yenebilmemiz ancak düzenini bozarak olabilirdi.Ufuk Sarıca da tüm stratejisini buna göre hazırlamıştı.Maçın tamamında bu turnuvadaki mücadeleci ruhumuzu sahaya yansıttık.İçeride çift uzun ile oynayan İspanya'ya ezilmedik. İlk yarıda ribauntlarda 20-18 üstünlüğümüz vardı. İspanyollar genellikle iki uzunlarından oynadıkları için savunmanın kapanması ve İspanyolları dışarıda hataya zorlamamız ilk yirmi dakikada başarılı oldu. İlk yarıda İspanya'yı 35 hücümda 33 sayıda tuttuk. Ancak hücumumuzu organize edememekten dolayı bu yarıyı sadece 25 sayı ile tamamladık.
 
Üçüncü periyot da her iki takım da 19'ar hücum kullandı. Bu sürede rakibimize 18-16'lık üstünlük de sağlamıştık.Son periyot da İspanya'da kısalar devreye girince ve  savunma konsantrasyonumuzu kaybetmeye başladığımız anlarda, vitesi de arttırınca maçı farklı kaybettik.Son periyodun skor detayı İspanya 16 hücümda 24 sayı Türkiye 17 hücümda 13 sayı idi.
 
56 sayı atarak bu turnuvada final grubuna kalamazdık. Hücümü organize edemedik. 20 üçlük şut girişimimizden sadece 3 tane isabet bulabildik.Asistlerde 22'ye 16 geride tamamladık maçı.
 
Bu maçı kaybettiğimiz için kimse üzülmesin ders alınacak çok konu var. Takımlarında rol oyuncusu olan bu ekip ile ancak yapabileceğimiz buydu. Ortaya konan mücadeleci emeği alkışlıyoruz.

Yorumlar


fatti ihsan bayülken 'e göre ispanya eksik değilmiş öyle söyledi. bize göre llull,calderon,fernandez,reyes,mirotic,ribas,ıbakayı adamdan saymıyor ,sonra tv lerde ispanya tam kadro deniyor ,
11-09-2017 09:03

Yorum Yazın


Tweetlerimiz