Euroleague'de kritik Türk derbisi
11.03.2016 - 12:51

Darüşşafaka Doğuş, THY Euroleague Top 16 turu E Grubu'ndaki 10. maçında Anadolu Efes'i konuk edecek.

Grupta üçer galibiyet ve altışar yenilgileri bulan iki takımdan Anadolu Efes 5., Darüşşafaka Doğuş ise 6. sırada yer alıyor. 

Bu turda son 5 maç öncesi her iki takım da ilk 4 takım arasına girerek play-off etabına kalma mücadelesini sürdürüyor. Grupta yapılan ilk maçı Anadolu Efes 84-71 kazanmıştı.

Volkswagen Arena'da yapılacak maç, saat 20.30'da başlayacak.

Darüşşafaka Doğuş ve Anadolu Efes'in başantrenörleri, maçla ilgili iddialı açıklamalarda bulundular.

Darüşşafaka Doğuş Başantrenörü Oktay Mahmuti yaptığı yazılı açıklamada, seyircileri önünde galibiyet için oynayacaklarını söylerken, "Top 16 turundaki son dört maçımızın üçünü kazandık. Bu hafta da kendi sahamızda oynuyoruz. Son dönemde oyunumuzu arzuladığımız seviyeye çıkardık. Aynı performansı sahaya yansıtırsak kazanmamamız için hiçbir sebep yok" ifadelerini kullandı.

Anadolu Efes Başantrenörü Dusan Ivkovic ise yazılı açıklamasında, yüksek seviyede bir maç beklediğini aktararak, şunları kaydetti:

"Bu maça çok ciddi ve iyi bir şekilde hazırlanıyoruz. Darüşşafaka Doğuş takımına saygı duyuyorum. Çok tecrübeli oyuncuları var. Bizim açımızdan bakıldığında Jon Diebler’in sakatlığı gibi önemli bir sorunumuz var ve oynayamayacak. Sağlık ekibimizden gelen bilgiler doğrultusunda yaklaşık üç hafta bizimle olamayacak. Yüksek seviyede bir maç bekliyorum ve takımım bu önemli maç için hazır olacak."

Yorumlar


Potaperest Haydi Daçka'nın bir bahanesi var; ilk seneleri vs. de... Efes bugün yenilirse, başarısızlığın bedelini bakalım bu sefer kim ödeyecek? Hoş, kazansalar bile işleri yine çok zor. Hele hele fikstürlerine bakınca işin zorluğu daha iyi anlaşılıyor. Yazık... En kötü ilk 3te bitirmeleri gereken grupta düştükleri hale bak... Efes belli ki asıl sorumlulara bedel ödetmek yerine kendini kandırır nitelikte yaptırımlara sarıldığı sürece mevcut loser kimliğinden asla kurtulamayacak. Koraç Kupası kazanılan, Euroleague'de ve Suproleague'de f4'lere kalınan dönemlerden bugünlere geliş hikayeleri; adeta "bilmemkaç adımda nasıl kaybeden olunur?" isimli kişisel gelişim kitabına materyal olmalık kıvamında...
11-03-2016 16:36

Yorum Yazın


Tweetlerimiz