"EuroLeague için gücümüz olduğunu düşünmüyorum"
21.02.2020 - 00:08

Turkish Airlines EuroLeague 25. hafta mücadelesinde Real Madrid’e Ülker Sports Arena’da 65-94’lük skorla mağlup olan Fenerbahçe Beko’da koç Zeljko Obradovic, karşılaşma sonunda düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

"Tabii ki Real Madrid’i tebrik ediyorum, son dönemdeki seviyelerinde oynadılar. Maçı baştan sona kontrol ettiler. Hazırlamaya çalıştığımız her şey çok kötüydü bizim açımızdan. Maçı çok kolay domin ettiler. Kötü günleriniz olabilir ama savaşmadığınız anlar olmamalı. Bugün bazı oyuncularım mücadele bile etmedi.

Soyunma odasında onlara da söyledim, benim de sorumluluğum var ama 7 yıldır burada olduğum sürece bize destek veren herkese saygı duymamız gerekiyor. Bu akşamki tebloyu izlemeyi hak etmiyor bu insanlar. Hepimizin sınırları vardır, sınırların sonuna gitmeyi tercih edersek tamam ama pes ederseniz bu çok kötü. Bu akşamki hissiyatım da bu.

Çok çok üzgünüm, bunun için taraftarımız bu tabloyu hak etmiyor. 

Konsantrasyon çok önemli bir problem, EuroLeague seviyesinde oynuyorsanız bu kabul edilemez. Motivasyon olmazsa konsantrasyon da olmaz. Ne için kimin için oynadığınızın farkında olmalısınız. Son molada da onlara bunu söyledim, kendinize saygı duymuyorsanız takıma saygı duyun.

Ben her zaman onların yanındayım, 3 gün önce kupa kazandık ama sanki bu kolay gibi davranıyorlar. Bazılarının bunun kolay olmadığını anlaması lazım. Bu ritimde oynamak kesinlikle kolay değil. Bu kesinlikle bu maçın bahanesi değil Real Madrid de kupa maçı oynayarak buraya geldi. Bazen insanlar yıllar geçtikten sonra bazı şeyleri anlarlar, o zaman da gelecek. Anlaşıldı mı?

Her girdiğimiz salonda taraftarımız var, bundan daha büyük ne olabilir motivasyon olarak. Daha ne istiyorsunuz? Ne için yapıyorsunuz bu işi? Ben sevdiğim için yapıyorum. Benim inancım şu ki sezon sonuna kadar çok zor olacak. EuroLeague’de mücadele edebilecek gücümüz olduğunu düşünmüyorum. En son pes edecek kişi benim. Varsa işimi iyi yapmadığımı düşünen biri, gelsin söylesin, biz her gün buradayız ekibimle birlikte."

-Basket Dergisi içeriğidir, kaynak gösterilmeden alıntılanamaz.

Fotoğraf: Mehmet Baytur

Yorumlar


Volkan Kasal Yukarıda eleştiri yapanların tamamının FB taraftarı olmadığı anlaşılıyor.Obradoviç 7. sezonunu yaşıyor.Daha önceki 6 sezonun beşinde FB final four oynamış.Bir arkadaşımız ben ilk maçından beri izliyorum Obra hep yanlış takım kuruyor ve ben de hep haklı çıkıyorum diyor.Herhalde kendisi başka maçları izliyor haberi olmadan.FB Beko bu sezona vesly ve Lövern sakat olarak başladı.Son bir aydır doğru dürüst takım bir araya geldi.Bundan bir ay önce CSKA kendi evinde Barselona'ya 30 sayı fark attı.Bu tür sonuçlar çok ender de olsa olabiliyor.Yukarıda FB'li olmayan arkadaşlar sezon sonunda maalesef çok üzülecekler.
24-02-2020 15:25
Atamanfobik Herkes koç olmuş, ağzı olan konuşuyor.
24-02-2020 09:00
Süleyman Şah OBRA'ya yepyeni süper savunma yapan kadro vermek şarttır,bu kadar büyük paralar alan oyunculara güle güle başka kapıya demek lazımdır...
22-02-2020 00:21
OSMAN YALÇIN dün akşamki maç obradoviçin iflasının mührü gibi idi. ben 0 yıldır basketbol seyreden bir fenerbahçe taraftarıyım. obradoviç geldiğnden beri fenerbahçe takımının hasseten eurolig deki bütün maçlarını seyr ettim. obrodoviç bu maçların çoğunda takım kurmada ve oyuncu değiştirmede hatalar yaptı. isteyen inanır isteyen inanmaz bu hataların neticeye tesirinde hep ben haklı çıktım. akşamda oyun başladı benyanımdakilere dedimki bu akşam hezimet olacak.öğlede oldu.şu anki kadro zaten yetersiz. birde buna obrodoviçin hataları eklenince iflas kaçınılmaz oldu. kalınıç ve dekolo da bukadar israr niye. teknik bir takıma karşı üç uzunla oynamakhangi akla hizmet ediyor. takımda topun paylaşımı doğru düzgün neden yapılmıyor. türkiyenin en iyi üçlük atan oyuncusu olan melihe bu zulmu nedir. hasılı sezon başşladığında bu takım avrupada başşarılı olamaz demştim öğlede oldu. birde obrodoviç oyunculara çok agresif davranıyor buda oyuncuların moralını bozuyor.başarısızlıkta bununda payı var.
21-02-2020 17:44
Hector İşte zurnanın zırt dediği yere geldik.duygusallıga yer yok hocam.seneye revizyon şart.eurolig bu yıl kabuk değiştirdi,bu oyuncu grubu bu seviyeleri oynayamaz.
21-02-2020 12:00
ballokum Sende suç. Bu takımı kuran sensin.
21-02-2020 02:00
freelord tabii ki çok büyük çok hatta en büyügüsün ama şunu kabul edelim ki uzun oyuncu seçme konusunda çok sıkıntı çekiyorsun luka zoriç den başlayarak sekuliç jason thompson antony bennet malcom thamos lauvergne en sonda hiçbirine banvite bile almam 2.sınıf oyuncular avrupa şampiyonu takıma yakışmıyor sadece veselj ve udoh başarılı ki veselj de tek başına savaşıyor pivot olarak acı ama gerçek
21-02-2020 00:49
Ercan Evet söylüyorum: işini hiç iyi yapmıyorsun. Artık nosyonun tükendi ve bu takımda işin bitti. Bir an önce bunu kabullensen iyi olur. Hadi bir iyilik yap da istifa et.
21-02-2020 00:39

Yorum Yazın