EuroLeague: Bir daha böyle bir saldırı olursa Yunanistan'da maç oynanmaz
23.02.2020 - 12:19

Panathinaikos-Barcelona sonrası hakemlere yapılan saldırı üzerine EuroLeague, önemli bir açıklama yayımladı.

EuroLeague yerel yetkililerle temasta bulunurken saldırıyı yapan iki şahsın kimliklerinin açıklanmasını ve bu kişilerin ömür boyu basketbol maçlarına alınmamasını istedi. Saldırıyı korkakça niteleyen EuroLeague, 20 yıllık tarihlerinde ilk kez hakemlere bir saldırı olduğunu belirtirken bir kez daha böyle bir olayın yaşanamasının Yunanistan'ın güvenli bir bölge olmadığını ortaya çıkartacağını belirtti. Eğer bu olayın bir tekrarı olursa EuroLeague, EuroCup ve U18 Turnuvalarının Yunanistan dışına çıkarılabileceğinin değerlendirileceğini duyuruldu.

Yorumlar


Volkan Kasal Bu insanlık dışı davranışı nefretle kınıyoruz.Hakemleri protesto etmek doğaldır.Ancak bunun bir sınırı mutlaka olmalı.Hakaret,fiziki saldırı hiç bir zaman kabul edilemez davranışlardır.EL yönetiminin tepkisi gayet normal.Bütün fanatik taraftarlara da iyi bir mesaj olmuş.
24-02-2020 11:42
sporsever Bu tepki gayrıciddi. Organizasyonlar yorum yapmaz, tehdit etmez, parmak sallamaz, uyarmaz. Ya keser cezayı ya da ihtar verir vb. Ama EL organizasyon (federasyon gibi) değil, bir şirket. Hissedarlar cezalandırılmaz. Hakem küserse bulunur hakem, hakem camiasını da küstürmemek önemli tabii, ama o kulüp ayrıcalıklı ve hakemlerce kayrılmaya alıştırılmış, şımartılmış bir ortak. Hakem gücendirmekten önde gelir onların nazarında.
23-02-2020 23:57

Yorum Yazın