Ertuğrul Erdoğan Zalgiris ile anlaşamadı, Galatasaray'da devam ediyor
14.07.2020 - 09:10

Ertuğrul Erdoğan bir süredir görüşme gerçekleştirdiği Zalgiris Kaunas ile anlaşamadığını ve görevine Galatasaray'da çalışmaya devam edeceğini açıkladı.

Ertuğrul Erdoğan şunları kaydetti: 

Geride kalan birkaç günde, Avrupa’nın en önemli basketbol ülkelerinden Litvanya’nın köklü kulübü Zalgiris Kaunas’la görüşme hâlindeydim. 

Öncelikle şunu söylemeliyim ki bu çapta bir organizasyon tarafından istenmek, Sarunas Jasikevicius gibi bir figürden sonra Zalgiris’te başantrenörlük pozisyonu için düşünülmek benim adıma büyük gurur kaynağıydı. 

Avrupa’daki her antrenörün hâyâli bir gün Euroleague’de çalışmaktır. Ben de aynı kanaatteyim. Zalgiris’in ilgisi; gerek Euroleague’de başantrenörlük yapabilmek için, gerek de ülkemi yurt dışında bir takımda temsil edebilmek açısından beni çok heyecanlandırmıştı. 

Bu süreçte benden desteğini esirgemeyen ve her konuda yardımcı olmaya çalışan başkanımız Sayın Mustafa Cengiz’e de teşekkürü borç bilirim.

Zalgiris yönetimiyle yaptığımız görüşmelerin ardından sürecin git gide uzamasıyla; iki yıldır büyük emek verdiğim ve halihazırda kontratlı başantrenörü olduğum Galatasaray’ın yaklaşan sezon içi kadro yapılanmasının zarar görme ihtimali belirdi. Bu sebeple, kulübümün de menfaatlerini düşünerek, bir karar vermeliydim. 

Başkan Sayın Paulius Motiejunas’a göstermiş olduğu ilgiden ötürü teşekkür etmekle birlikte, gelecek sezon Galatasaray’daki görevime devam edeceğimi kamuoyuna duyurmak isterim. 

Bu süreçte; başta büyük Galatasaray taraftarı olmak üzere, Türk basketbol kamuoyu ve tüm basketbolseverlerden aldığım destek mesajlarından ötürü de çok mutluyum. Eksik olmayın. 

Gelecek sezon, kaldığımız yerden devam!

Saygılarımla,
Galatasaray Doğa Sigorta Başantrenörü Ertuğrul Erdoğan

Resim

 

Yorumlar


Mehmet Albayrak Zalgiris Kaunas, aynı gün takımın başına Martin Schiller'in getirildiğini zaten açıklamıştı. Ertuğrul Erdoğan ikinci tercihleriydi ve istedikleri koç Ok deyince, Ertuğrul Erdoğan bunu bilerek ne şiş yansın ne kebap bir açıklama yapmış.
14-07-2020 14:06
Tolga Günün en güzel haberi umarım kulüp tekrar iyi bir kimya ile uzun soluklu bir takım kurar oysa 2 yıldır çok güzel bir takım kurulmuştu o takım dağılmasa idi şampiyonlukta büyük favori olabilirdi GS hayırlısı olsun Ertuğrul koç'un uzun yıllar kalması şart...
14-07-2020 11:01

Yorum Yazın


Tweetlerimiz