Ertuğrul Erdoğan: Sakarya'nın durumuna üzülüyorum
13.04.2019 - 15:09

Galatasaray Doğa Sigorta’nın, Adatıp Sakarya Büyükşehir Belediye Basketbol’u 102-65 mağlup ettiği karşılaşmadan sonra Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Ertuğrul Erdoğan, “Başta Ozan Bulkaz olmak üzere bütün Sakarya ekibini takdirle karşılıyorum. Gerçekten çok zor, anlaşılması çok güç ve anladığım kadarıyla çözümü de pek olmayan bir durumun içerisindeler. İçlerinde benim de geçmişte çalıştığım bazı oyuncular var. Bu çocukların ne kadar iyi sporcu ve ne kadar değerli insanlar olduğunu bildiğim için de ayrı bir üzüntü duyuyorum. Uğur Dokuyan, Tevfik Akdamar, bunlar pırıl pırıl basketbolcular. Şartlar ne olursa olsun çalışmaktan imtina etmeyen sporcular. Her şeyden önce sporcular ve basketbolu seven insanlar. Bugün maçın içinde benim kafamda dönen dolaşan düşünceler taktik teknik değil, bunlardı.  Bu çocukların sahaya çıkması ayrı bir şey ama ortaya çıkan görüntü de ligimize yakışmayan bir görüntü. Dolayısıyla bu kadar önemli yatırımların olduğu bir şehrin, geçen sene basketbolda yaptıkları flaş çıkıştan sonra bu noktada olması üzücü. Neden böyle oldu? Muhakkak sebepleri vardır. Çok derinlemesine bilemiyorum. Bizim adımıza ritim bulmaya çalıştığımız bir maç oldu. Az oynayan oyunculara daha çok yer verme şansımız oldu. Önümüzdeki hafta bizim EuroLeague playoffundan dolayı boş bir haftamız var. Geçenlerde Tofaş maçından sonra da söylemiştim. Bu sene bize üçüncü denk geliyor. Tam ritim bulmaya başladığımız haftalarda böyle aralarla karşılaşıyoruz. Önümüzdeki haftayı da iyi geçirip, Fenerbahçe maçı ertelendiği için bir sonraki hafta oynayacağımız Türk Telekom maçına hazırlanmaya başlayacağız.” İfadelerini kullandı.

Yorumlar


ziyapaşa Göreve geldikleri günden itibaren bir arpa boyu Türk basketbolunda ilerleme olmamakla birlikte geriye doğru hızla gitmekteyiz
14-04-2019 18:11

Yorum Yazın