Ergin Ataman: İyi oynadık ama kazanamadık
08.01.2017 - 21:21

Galatasaray Odeabank Başantrenörü Ergin Ataman Anadolu Efes maçıyla ilgili yaptığı değerlendirmede kenardan gelen isimlerden yeterli verim alamadıklarını söyledi. 

Ataman, "Bu akşam oyunun büyük bölümünde beş oyuncuyla çok iyi basketbol oynadık ama kenardan gelenlerden verim alamadık. Anadolu Efes'in geniş bir kadrosu var ve kenardan gelenlerden buldukları enerjiyle maçı üçüncü periyotta döndürmeyi başardılar. Oyuna tekrar denge getirdik ama beşte oynayanlar çok yoruldular. Sonuçta iyi oynadığımız bir akşamda kazanamadık." şeklinde değerlendirmede bulundu.

Sarı-kırmızılı takımın tecrübeli ismi Sinan Güler ise "İlk yarı 28 sayı yediğimiz bir takımdan 52 sayı yersek kazanmak zor oluyor. Rüzgarın yönünü çevirmeye çalışıyoruz." diye görüş belirtti.

Yorumlar


ibrahim timurlenk lig başını hatırlayın.basın toplantısı yaptı.yönetim fedekarlıkta bulunan bize ıyı bir bütçe hazırladı ligde ve eurolıgde iddalı bir takım kuracağız dedi.şimdi her maç sonu ağlıyor.bütün trnsferleri kendisi yaptı.ne iyi bir pivot nede oyun kurucu aldı.savunma yapmayı bilmiyor takım.oyuna müdahale etmiyor o kadar fark atılan kaç maç kaybettik.zaten farklı geride giden hiçbir maç alınamadı.eurolıgın en kötüsü.insan utanır istifa eder.medya desteği çok fazla.her antr. eleştirilirken onu eleştiren yok.basketbolun TERİMİ.DAR ROTASYONU SEVER DİYENLER ŞİMDİNE YAPSIN DİYORLAR.ADAM KADROYU EKONOMİK KULLANAMIYOR.HATIRLAYIN C.ARROYO 55 DAK. OYNADI KIZILYILDIZ MAÇINDA.O ZAMAN ARRAYO SONRA MCCOLOUM KURTARDI ONU.EUROCUP TA ÇOK ABARTILDI.TRABZON BİLE FİNAL OYNADI.HER TAKIMIMIZ FINAL OYNAR YADA KAZANIR
09-01-2017 15:05
Potaperest dunku efes donusu cok ekstra bir donustu. bu tipte bir oyunu efes'ten her zaman gordugumuzu soyleyemem. yine de gs genel olarak kotu degildi dun. bu hususta ergin ataman'a katiliyorum. ama sn. ataman unutmamali ki bu kadroyu bizzat kendisi kurdu, tum yeterlilikleri ve yetesizlikleri ile hem de... tabi hatayi insanlar yapar. hatasiz kul olmaz. ergin ataman da bu sene savunma becerisi olmayan adamlari takima doldurmak gibi cok onemli bir hata yapti. ama onemli olan hatalardan ders cikartabilmektir. ders cikartip cikartmadigini ise artik bu sene zor da onumuzdeki sene hep birlikte gorecegiz.
09-01-2017 11:50
Özgüreda Papağanlar doluşmuş gene bıkmadan usanmadan sataşmaya devam ederiz diyorsanız buyrun saha sizin.
09-01-2017 08:40
Hasan Gencer İyi oynamışlarmış. 3 maç üst üste Efes kazanıyor. İyi oynasan kaç yazar...
08-01-2017 23:17
suçlu sensin hoca daye'yi suçluyorsun ama unutma ki uzun bir sakatlıktan çıktı. her yenilgiden sonra oyuncuları suçlamakla ne kazanacaksın? onları oynatmak senin elinde. farkın kapanmasına sen sebep oldun. takım ve schilb iyi oynarken kenara alıp orada unutmanın sebebi de oyuncular mı? biraz da kendini sorgula...
08-01-2017 22:58
ballokum Adam oyuncusunu arenada kaplanların önüne atıyor.Sinsice tuzak kuruyor. Daye her halinden "ben kapalıyım" diyor. Bu zat Dibler dururken onu oynatıyor, oynayamayacağını bile bile... Bu şunu gösteriyor.. Efes'i yenebileceğini düşünmemiş. Yenilgi sonrası bahane bulmak, bir günah keçisi yaratmak için de sakat sakat Daye'i oynatmış, ve ondan verim alamadığımız için 'yenildik' diyor sonra da.
08-01-2017 22:58
Tolga Uzun zamandan beri ilk kez doğru açıklamalar umarım takım düzelir bugün eski maçlara nazaran ışık verdi.
08-01-2017 21:48
harun Sağlıklı takımlarda oyuncular koçları için oynar. İşler her kötü gittiğinde hiçbir zaman sorumluluk almayıp, doğrudan isim vererek oyuncularını ortaya atan bir koça bu oyuncular nasıl güvensin, inansın? Hadi diyelim ki gerçekten Ataman'ın suöu yok oyuncuları kötü niyetli; bu sorunun çözümü basın açıklamalarında oyuncuların arkasından konuşmak mı? Oktay Mahmuti'nin taa ilk Efes döneminde söylediği güzel bi sözü vardı, "Abdi İpekçi bizim misafir odamız, misafirlerimizi orada ağırlarız. Soyuna odası ve antreman salonu ise yatak odamız, orada olan kendi aramızda kalır." minvalinde. Koçlar oyunucular artık alenen birbirini çekiştirmeye başladıysa sıkıntı büyük. Ataman 2 gün önceki maçtan sonra 2-3 takviye yapabilsek iyi olacak diyor, bugün transfer yapamayız eldeki oyuncuları kazanmamız lazım diyor, sonra gidip oyuncularının arkasından sallıyor. Egosuna yedirebilir mi bilmiyorum ama keşke istifa edip kulübünü, oyuncularını, taraftarını ve kendisini daha fazla yıpratmasa.
08-01-2017 21:44

Yorum Yazın