Ergin Ataman: Hücum anlamında bu sezonki en iyi maçımızdı
12.01.2018 - 22:57

Turkish Airlines EuroLeague 17. hafta mücadelesinde Kızılyıldız'ı Sinan Erdem Spor Salonu'nda 104-95'lik skorla mağlup eden Anadolu Efes'te koç Ergin Ataman, maç sonu düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

"Hücum anlamında bu sezonki en iyi oyunumuzu oynadık. 21 asist yaptık, bu da topu çok iyi paylaştığımızı ve doğru şut seçimi yaptığımızı gösteriyor. McCollum'a yapacakları baskıya hazırlıydık, ilk 3-4 dakikanın ardından Douglas'ı oyuna sokarak çift guard ile oynadık. İlk yarıda Rochestie'ye Simon'un pick and roll'ü üzerinden hücum ettik. Hücumda doğru yolla sayı üretebildik. 

Kızılyıldız iyi bir takım, 3 tane art arda maç kazanarak geldiler. Biz de ikinci yarıda bazı hatalar yaptık, özellikle savunma ribaundlarında sıkıntı yaşadık. Bence bugün açık ve net bir galibiyet aldık, takım basketbolu oynadık, EuroLeague'deki yolumuza aynı şekilde devam edeceğiz.

Verdiğimiz hücum ribaundları sebebiyle yüksek sayılara ulaştılar. Bu noktada dikkatli olsaydık 80'lerde tutabilirdik.

Tony Douglas'tan çok iyi verim aldık, tam aradığımız niteliklerde bir oyun kurucu. Bunu da bilerek transfer etmiştik. Hücumda takım oyunuda ciddi katkıları oldu. Bugüne kadar McCollum çok yalnız başına kalıyordu. Çok tecrübeli bir oyuncu, ama kariyerinin ilk EuroLeague maçında iyi basketbol oynamak kolay değil.

Edwin Jackson bize teklif edildi, doğru. Ama şu an 8 yabancımız var Türkiye Ligi'nde. Başka bir yabancı kayıt ettiremeyeceğimiz için şu an için herhangi bir hamle düşünmüyoruz. Tabi 2 oyuncumuz gitti 1 oyuncu geldi. Benchte sıkıntı yaşayabiliriz diye düşünüyorduk ama bugün yaşamadık. Jackson iyi bir oyuncu, bize teklif edildi ama şu anda düşünmüyoruz.

Efes'te antrenmanlara başlayalı 3 hafta oldu. İlk 2 hafta çok yoğun geçti. Oyuncuların sistemi anlamalarıyla beraber ben de takıma daha fazla hakim olmaya başladım. Önceki maçlarda görüyordunuz, iletişimde sıkıntı çekiyordum. Ama şu an istediğimiz noktaya geliyoruz, 104 sayı bir EuroLeague maçında çok iyi bir skor. Stimac'tan daha iyi verim almamız lazım. Dunston iyi oynadı ama Stimac da çok kaliteli bir oyuncu, ondan daha iyi verim almayı düşünüyoruz."

-Basket Dergisi içeriğidir, kaynak göstermeden alıntılanamaz.

Yorumlar


hüseyin Bu arada 95 sayı yenilen savunmayla euroleague de kaç takıma 104 sayı atabilirsiniz . Saçmalığın dibi . Herhalde fenerbahçe ve cska bu efesi kalbura çevirir.
13-01-2018 12:55
Efsaneler Ölmez Stimac ile Brown'ı da dahil edebilirsen bu yıl EL olmasa bile lige ve kuoaya tutunuruz. Sayende koçun takıma nasıl etki edebileceğini de gördük. Onca zaman Perasovic'e jatlandıktan sonra...
13-01-2018 11:22
Basketboy Ergin Hocam, galibiyet için tebrikler. Dediğiniz gibi Stimac'dan daha fazla yararlanmak gerekiyor. Takım çok fazla hücum ribaundu verdi. Rakip bu şekilde çok ekstra sayılar kazandı. Bu durum, daha zorlu maçlarda başlıca mağlubiyet nedeni olacaktır.
13-01-2018 09:43
hüseyin 95 sayı yiyerek maç kazanmak . Her eline topu kapanın potaya hücum ettiği , set hücumu falan aramanın hak getire olduğu , sokak basketbolu maçından hallice bir maçta alınan balondan bir galibiyet .
13-01-2018 00:06

Yorum Yazın


Tweetlerimiz