Ergin Ataman: Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın adı değişmeli
23.09.2019 - 17:49

Anadolu Efes, yeni sezon öncesi medya günü düzenledi.

Sinan Erdem Spor Salonu'nda yapılan organizasyona başantrenör Ergin Ataman ve basketbolcular katıldı.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Ergin Ataman, Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın adının değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı Kupası'nın sezon başında takımlar eksikken ve tam olarak hazır değilken düzenlendiğini belirten Ataman, "Türkiye'de bu kupayı en çok kazanan antrenör benim, 5-6 defa kazandım ama bugüne kadar hiçbir zaman bu kupayı herhangi bir Cumhurbaşkanının elinden almak kısmet olmadı. Tabii ki Türkiye'nin yoğun dış ve iç siyaset gündeminde Cumhurbaşkanlarımızın bu tür maçlara gelmeleri çok zor oluyor. Onun için benim tavsiyem önümüzdeki dönemlerde farklı bir isim ya da metot bulunup farklı yollara gidilmesi." ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanlarının teşrif etmemesinin kupanın değerini düşürdüğünü savunan Ataman, "İnşallah Cumhurbaşkanımız Gaziantep'te bizimle beraber olur ve kupayı kim kazanırsa onun elinden alır. İsmi çok önemli bir kupa ama maalesef oynanış zamanı ve dediğim gibi bugüne kadar hiçbir Cumhurbaşkanımızın bu kupalara teşrif etmemiş olması biraz kupanın değerini düşürüyor." değerlendirmesinde bulundu.

Sezon öncesi THY Euroleague'de kimsenin avantajlı olmadığını dile getiren Ataman, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bir adım önde olan herhangi bir takım yok. Biz kadro istikrarını koruyarak, Moerman'ın sakatılığından dolayı geçen yılki bütçemizin az üstüne, yönetimin fedakarlığıyla hafif bir artış var ama biz şu anda çok büyük yatırımlar yapan 4-5 takımdan biri değiliz. Bir adım önde başlayamayacağız ama geçen seneki takımı korumayı başardık. Geçen yılı çok iyi geçiren oyuncuları transfer piyasasında çok ciddi rakipler olduğu halde elimizde tutmayı başardık."

Yorumlar


serdar atak bırakın kardeşim ergin ataman düşmanlığını sahaya bakın adam türk olarak en iyi koçlardan biri bence. Obradovic aşkınızın yarısını verseniz uçacak bu adam ( bir basketbol sever olarak konuşuyorum, takımım karşıyaka )
25-09-2019 08:52
Murat Bu takımın gücü sadece fenere yeter o da bizim için yeterli
24-09-2019 21:24
Hector Çevir yanmasın.bütçe demeye erken başladı.dewili çok istiyordu,alamadı.alsaydı bütçe falan demezdi.
24-09-2019 18:36
Efsaneler Ölmez Bu Ataman fobiniz öldürecek sizi yahu... Artık saha kenarından içine bakmaya geçin bence... Ataman olmasa konuşacak bir şeyiniz kalmayacak... Basketboldan yenilince de keyif almaya bakın... Daha mutlu olursunuz...
24-09-2019 14:43
armendo yıllardır sevmem atamanı ama en doğru sözü söyleyen adam o oldu,bravo ataman...
24-09-2019 12:20
Mert Adı 'başkanlık kupası' olarak değiştilirse belki o zaman gelir kupayı vermeye gelir Başkan.
24-09-2019 10:46
Burcu Yayınlamazsınız genelde ama olsun yazalım Gene atıyor neden az bütçe diyor hiçbir oyuncu aynı ücretle anlaşmadı nasıl az bit artış oldu larkin 2.5 milyon dolar simon 1.700 bin Euro micic 2 milyon Euro moerman 1.800 bin Euro yeni gelen 4 numaraların biri 1.250 milyon dolarcık diğer 1 milyon dolarcık maksat bütçem az bak ben büyük işler yapıyorum havası suan Fenerbahçe ye denk veya üstünde olma olasılığı var efesin bütçesinin 18 milyon dolara denk geliyordu fenerin oyuncu bütçesi efesin 16 milyon idi gecen sene oyuncu bütçesi bu sene efes çok daha fazla harcadı oyuncuları tutmak içinde üstüne rakamlar sıfırlar eklediler yoksa micic kalırmı reale giderdi veya larkin kalırmıydı maccabiye giderdi.Atıyor işte gene herzamanki gibi kendini büyük iş başarmış göstericekya bol bol atmason
23-09-2019 23:04
Hakan Henüz lig başlamadan başladı bizimki... Kaldığı yerden devam :D
23-09-2019 19:45

Yorum Yazın


Tweetlerimiz