Ergin Ataman: Biz şampiyon olacağız
11.06.2019 - 21:14

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi Final Serisi 2. Maçı'nda Fenerbahçe Beko'yu Sinan Erdem Spor Salonu'nda 101-93'lük skorla mağlup eden Anadolu Efes'te koç Ergin Ataman, karşılaşma sonrasında düzenlenen basın toplantısında şunları söyledi:

“Maçın ilk yarısında Fenerbahçe daha iyi oynadı. Bugün hücumu öne çıkaracak bir kadro ile maça hazırlandık. Doğuş'un da ciddi bir sakatlığı var. Melli ve Ahmet'ten ekstra sayılar yedik. Devre arasında savunmayı iyileştirmemiz gerektiğini konuştuk. Hücumda da 3 guardımızı da Fenerbahçe'nin yaptığı gibi ikili oyunlarda kullanalım dedik. Micic ve Larkin o oyunlardan skor ürettiler. Güzel bir karakter gösterdik, 16 sayı geriye düştük, 1-0 olmasına rağmen maçı çevirdik, oyuncularımı kutluyorum.

Bugün bazı şutları sokamadık, Ülker Arena'da sokarız. Küfür olayıyla alakalı disiplin yönetmeliğini inceledim ve hayretler içerisinde kaldım. Eskiden 3 anons sonrası ceza alınırdı. Şimdi serbest bırakılmış 6-7 maç boyunca istenildiği gibi küfür edilebiliyormuş. Bastır parayı istediğin kadar küfür et. Nasıl böyle bir yönetmelik yayınlanmış şaşırdım. Ben de maç öncesi bunları duymamak için kulaklık taktım, müzik dinleyip konsantre oldum. Ülker Arena'da umarım gerekli tedbirler alınır, geçmişte de çok olaylar yaşandı orada. Ben Türkiye Cumhuriyeti güvencesiyle dünyadaki her yere gittim, oraya da giderim. 6222 Sayılı Kanunun uygulanmasını bekliyorum. Bakanlığı ve Spor Şube'yi göreve çağırıyorum. Kulübüm şampiyonluk mücadelesi veriyor, takımımın bana ihtiyacı var. Türkiye Cumhuriyeti devletine hep güvendim, yine güveniyorum.

Biz bu sezonun flaş takımıyız, Cumhurbaşkanlığı Kupası'nı kazandık, normal sezonu birinci bitirdik, EuroLeague'de final oynadık, biz şampiyon olacağız.”

Fotoğraf: Mehmet Baytur
-Basket Dergisi içeriğidir, kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Yorumlar


Mertbaba Boş yorumlar yayınlanıyor bizim yorumlar yayınlanmıyor eh ayıp oluyor...
12-06-2019 16:10
Space Jam Beaubois'nin yaptigi bariz yerde faule atis verdi hakemi onumuzde iki top FB'den disari cikti hakem gene de FB'ye verdi topu, hakeme yalvardik git izle diye kilini bile kipirdatmadi. Hakemden birisi muzdarip ise Efes'tir. Birakin artik holiganizmi yeter. Ataman kendine satasan bir holigan guruha yapmamasi gerekeni yapti belki ama her insan gibi dogal tepki idi ayni 2 gun once ayni holiganlara kendi ıyunculari Datome ve Poirier'nin kavgasi gibi. Neyse oyle ana avra tidye abartin yok Ataman buyuk FB'ye bilboardlardan, hoparlorlerden ananslar ile kufretti felan oyle mi. Sanki eskiden kufur etmiyordu bu holiganlar susmayacagim konusacagim ayni guruh ivkovic varken de sovuyordu hepimize. Fenerin cevabi bu mu? Eger dun gece gelen o holiganlar Fener ve soyledikleri de FB'nin cevabi ise yaziklar olsun.
12-06-2019 13:19
ballokum Melih'i her daim 9'da SIFIR atarken bulamazsınız. Bir de kasım kasım kasılmaz mı? Melli son saniyedeki basketi atabilse, işin bitmişti.
12-06-2019 10:17
hüseyin Yarısı sakat takımı ıkına sıkına zor yenen efes kusura bakmasında flaş değil ancak broadway olur .
12-06-2019 09:17
Aykut Parayı ver sabaha kadar küfret. Böyle yönetmelik olmaz. Ama adaletsizliği Türk basketbolunda yine sadece Ergin Ataman dile getirebiliyor.
12-06-2019 09:08
Hector FB taraftarına o.çocukları diyen adama bakın.önce sana ceza gelmesi lazım.iki teknik al oyundan atıl,çıkarken hakemlere hakaretler ceza yok.aynısını dedas yaptı bir maç men.birde dikkat ediyorum niye yardımcı koçların elini sıkmıyorsun.saygısızlık bu.ondan sonra saygı bekle.
12-06-2019 01:30
Ertan Ürkmez Bazı insanlar vardır elinde şampiyonluk yoktur, bazı şampiyonlar vardır içinde insan yoktur. Olsan ne olmasan ne.
12-06-2019 01:27
Berkan Bu olay etki-tepki meselesidir. Maalesef senin senelerdir bir FB Beko kompleksin var. İspanya'da FB Taraftarına küfür edip hiç tepki görmemeyi beklemek saçma bir hareket. Ayrıca sadece FB değil uzun yıllardır Karşıyaka tribünleriyle de problem yaşıyorsun.
12-06-2019 01:27
Hosgeldin Melli bugün son şutu sokamadı. Ülker Arena'da sokar. İstemiyorsan gene gelme, gelsen de şutları sokar, gelmesen de.
12-06-2019 01:14
ceyhun bartu Sayın Tuncay Özilhan bu arkadaşa "Ortalığı germe" uyarısında bulunmazsa oklar kuruma yönelecekmiş. Sosyal medya da gezinirken okudum.ALKOLÜN SPORA VE GENÇLİĞE YAPTIĞI DARBELER ile ilgili ve bunda EFES BİRASININ katkıları konulu broşürlü, sloganlı, afişli kampanyalar başlatılacakmış. Ergin Ataman'a bu kadar müsamaha gösteren hele Sayın Ali Koç'a "Azmettirici" demesine bir tepki dahi göstermemesine ALKOL teması üzerinden ağır bir karşılık verilecekmiş..
12-06-2019 00:07
Mertbaba Puhahahaha Ceyhuuuuuunnnn biraz bilgi sadece kırıntı kadar bilgi...Fb uzatmanın 5 dakikası boyunca niye sadece 3lük kullandı...Tabi kenarda deha var hahahahaha... Basketbolu izlemeyi bilmek lazım...
11-06-2019 23:47
Tony Ceyhun rumuzlu arkadaşım micic ile larkin oynadı da guduric baby ne yaptılar oturdularmı allah aşkına guduric olmayacak şutları soktu baby desen ayrı oynadı.efes bu iki oyuncusunun yanında fb gibi bir takıma ikinci devre olağanüstü bir savunma yaptı maçın anahtarı bu idi aslında.
11-06-2019 23:39
ZRSporel Hadi Fener taraftarı GSlisin diye sana gıcık ok.Peki kardeşim sana gıcık olmayan birtane türk veya avrupa takım taraftarı söyle ya.Kardeşim insanın hayattaki en önemli hazinesi gururudur dürüstlüğüdür.Türkiyede oylama yapsınlar sana dürüst insandır Ergin Ataman çıksın vallahide billahi senden 40 kere özür dileyeceğim.
11-06-2019 23:25
Cenk Efes euroligteki gibi oynarsa sampiyon olur
11-06-2019 23:11
Semih11 İspanya'da ki Ergin Ataman in küfürlü konuşmasını kesinlikle tasvip etmiyorum.Fakat maç boyunca kime devamlı küfürlü tezahürat yapilirsa yapılsın, sonuçta insan bir yere kadar dayanabilir.Bununla ilgili yönetmelik de mantıksız link var.Kufurun şiddetin önünü açıyorsunuz.Maca gelince 16 sayidan gelip te maçı kazanmak bu takımın boş olmadığını gösterir.
11-06-2019 23:04
ceyhun bartu Sayın Ataman şu galibiyette sizin en küçük bir katkınız yok! Micic ve Larkn kafalarına göre bireysel bir oyun oynadılar. Sağ olsunlar hakemlerin en küçük bir temasa faul çalmasıyla oyuna istedikleri gibi yön verdiler. Sevgili hakemler Efes'in resmen adam dövmesine ise hiç düdük çalmadılar. Bir ara dikkat ettim, Efes her düdükte atışa giderken, Efes'n faul hakkı sıfırdı...Anlaşılan seri uzasın istediler.
11-06-2019 21:54
Efes Maça kulaklıkla çıkmak veya bir insanı bu duruma düşürmek böyle kaliteli bir maça gölge düşürmemeliydi.keşke atamanda kendini bu durumlara düşürecek hareketler yapmasaydı.Efesi tebrik ederim.Avantajın psikolojik olarak 16 sayıdan gelen efese geçtiğini düşünüyorum.
11-06-2019 21:26
Hakan Her zaman yaptigini yapiyor... kiskirtiyor fb taraftarini.
11-06-2019 21:21

Yorum Yazın