'Derbinin favorisi Fenerbahçe Beko'
19.12.2018 - 22:46

Galatasaray'ın Kızılyıldız’a 83-100 kaybettiği maçtan sonra baş antrenör Ertuğrul Erdoğan açıklamalarda bulundu.

Sonucun prestij açısından bizim için önemli olduğu bir karşılaşmaydı. Eurocup tur atlamayı çok istediğimiz bir kupaydı ancak maalesef uzatmalarda ve son dakikalarında kaybettiğimiz maçları göz önünde bulundurunca kendimize çok şans bırakmadık. Bugün de mümkün olduğu kadar çok oyuncuma şans vermek istedim. Pazar günü oynayacağımız Fenerbahçe Beko maçından sonra haftada bir maç oynayacağız. Biz her oyuncumuzdan katkı almak istiyoruz. Bu yüzden bugün oyuncularımızı diri tutmak adına maçı kazanmaktansa herkese süre vermeye çalıştık. Şu andaki en büyük hedefimiz elbette lig. İlk devrenin sonu itibarıyla mümkün olduğu kadar iyi bir pozisyonda olup Türkiye Kupası’na kalmak istiyoruz. Her zaman vurguladığım bir şey var, bizim takımımız çok iyi mücadele eden bir takım. Basketbol zekamızı ve bilgimizi biraz daha ortaya koymamız lazım. Bugünkü maçta da çok basit hatalar yaparak momentumu kaybettik. Takım olarak gelişiyoruz ancak gelişirken sıkıntılar da yaşıyoruz. Umarım Türkiye Ligi’nde elde ettiğimiz havayı devam ettiririz ve sezon sonunda daha iyi bir basketbol oynayan Galatasaray izleterek ligde olabileceğimiz en iyi konumda oluruz.

Fenerbahçe Beko maçı bizim için çok önemli bir maç. Günün sonunda iki büyük kulübün karşılaşması. Ancak elbette Fenerbahçe’nin şu anki performansını göz önünde bulundurursak bence maçın favorisi onlar. Bu bir derbi karşılaşması, maçın nereye gideceğini şimdiden kestirmek çok zor. Biz burada taraftarımızın desteğiyle birlikte bu maçı kazanmak için elimizdeki her enstrümanı kullanacağız. Umarım o gün bugünden daha da fazla taraftarımız tribünde olur. Bu bir basketbol karşılaşması ve bizim elimizde kaliteli oyuncular var. Fakat dezavantajlarımızı da bilmiyor değiliz. Ben bütçe konularını çok dile getiren birisi değilim ancak şu da önemli bir detay ki karşımızda iskeletini son 5 yıldır koruyan ve neredeyse otomatik basketbol oynayan bir takım var. Biz henüz 4 aydır beraber olan bir takımız. Dolayısıyla bunun bir dezavantajı olacaktır. Biz mücadelemizle ve enerjimizle beraber oyuna tutunarak kazanmak için 40 dakika boyunca her şeyimizi ortaya koyacağız. Dediğim gibi bu bir derbi ve derbinin sonucunda ne olacağını kestirmek çok kolay bir şey değil.

Yorumlar


bull ali bey sn. erdoğan'ın işbu söylemlerine isyan etmekte haklısınız ama kendisinin bu kadar küçük hedefler belirlemesinin, yönetimin şubeye biçtiği değer ile doğrudan bağlantılı olduğunu da unutmamak gerekiyor. halbuki yönetim şubeye hakettiği değeri verse gs taraftarı bu şubeyi eurocup şampiyonluğu dönemindeki gibi yine baş tacı yapmaktan asla çekinmez.
20-12-2018 17:51
Miller Fenerbahçe sadece derbinin değil,ligin ve eurolig'in de favorisi hocam...
20-12-2018 16:57
yunus Hocam bi git! sen fb de yardımcı antrenör bile olamazsın, seni GS' ye baş antrenör yapanlar utansın...
20-12-2018 15:52
ali canitez ertuğrul erdoğan demek en büyük hedefin lig.Boşver avrupayı, lig de fenere,beşiktaşa asılırsın,belki bir galibiyet çıkarır bu sene koltuğu sağlama alırsın,seneye Allah kerim,avrupa ne ki canım, boşa harcanan vakit.Eurocup şampiyonluğundan gelinen noktaya,çapa bak....yazık
20-12-2018 09:14

Yorum Yazın


Tweetlerimiz