Erdenay: Ekrem Memnun en iyi dereceyi yakalayacaktır
12.05.2016 - 15:52

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay,  Ekrem Memnun'un olimpiyatlarda ve Avrupa Şampiyonası'nda en iyi dereceyi yakalayacak hocanın olduğunu dile getirdi.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, A Milli Kadın Basketbol Takımı'nın medya günü öncesi açıklamalarda bulundu. Erdenay, hazırlık döneminin ilk günü olduğunu ve Ekrem Memnun ile anlaşmaya vardıklarını hatırlatarak, ''Şu ana kadar hiçbir takımımız takım sporunda olimpiyat kotalarını geçmeyi başaramadı. İnşallah kadın milli takımımız bunu bir ilk olarak yapacak. 13-19 Haziran  tarihlerinde Fransa'da yapılacak oyunlar sonunda ben takımımızın olimpiyatlarda yer alacağına inanıyorum. 3 tane daha oyuncumuz katılacak, onlarla birlikte Slovenya'ya gidecekler, başarılar diliyorum'' dedi.

Ekrem Memnun'un Galatasaray'daki yoğun dönemden dolayı ayrıldığını hatırlatan Harun Erdenay, ''Daha sonra Aziz hoca takımın başına geçti. Ekrem hoca Galatasaray'la sözleşmesini karşılıklı olarak fesih edince biz de bu takımı olimpiyatlar ve Avrupa Şampiyonası'nda en iyi dereceyi yakalayacak olanın Ekrem hoca olacağına inandığımız için  anlaştık'' şeklinde ifadeler kullandı.

Türkiye'deki yabancı kuralı ile ilgili de konuşan Harun Erdenay, ''Yabancı kuralında iş sadece federasyonda değil, paydaşlarımız olan kulüpler. 16 kulüp içinde 15'inin isteği ile gelen bir kural 6 yabancılı sistem. Kulüpler düzeyinde gerçekten başarıya ulaştırıyor. Tabii ki Türk oyuncuların oynama süreleri azalıyor. Fakat bunu hep beraber; coachlar, kulüpler ve yöneticilerin hedefi ile nonlar coachları destekleyecekler ve genç oyuncular da iyi performans sergileyerek bu formadaki şanslarını almaya çalışacaklar'' diye konuştu.

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz