Erdenay: Ataman sezon sonunda kararını verecek
25.12.2015 - 18:19

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, A Milli Erkek Basketbol Takımı Başantrenörü Ergin Ataman’ın sezon sonunda milli takım ya da kulüp takımı çalıştırma yönünde karar vermesi gerektiğini söyledi.
Harun Erdenay, gelecek yıldan itibaren milli takım maçlarının kış aylarında oynayacağı için sadece ay-yıldızlı ekibi çalıştıracak bir başantrenörle yola devam etmek istediklerini belirterek, şöyle konuştu:
“Artık milli takımın, sadece milli takımı çalıştıracak hocası olacak. Ergin hoca da bu taktirde sezonu sonu seçimini yapacaktır diye düşünüyorum. Ergin hocayla 30 Eylül 2016′ya kadar sözleşmemiz var. Erken konuşmak zor. Önümüzde olimpiyat elemesi ve olimpiyatlar var. Ataman, ülkemizin yetiştirdiği çok değerli hocalardan birisi. Ergin hocanın milli takım performansından memnunuz.”
2016 Olimpiyat Oyunları Elemeleri’nin Türkiye’de düzenlenmesi durumunda Ergin Ataman’ın milli takımla devam edip etmeyeceğiyle ilgili soru üzerine Erdenay, “Evet, devam ediyor” cevabını verdi.

Lynetta Kizer krizi
Harun Erdenay, Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde Galatasaray’ın talimatlara aykırı şekilde Lynetta Kizer’ı Fenerbahçe maçında oynatıp hükmen yenik sayıldığı derbiyle ilgili de değerlendirmede bulundu.
Kuralın açık ve net olduğunu aktaran Erdenay, “Yirmi senedir olan kuralın bilinmesi gerekir. Bu birimdeki elemanımız bir hata yapmıştır bunun da cezasını çekmiştir. Tabii ki Galatasaraylı yöneticilerin de bunun hata olduğu ve bu lisansı alamayacaklarını bilerek çıkıp oynatmaları da bence bir hata. Artık bir karar aldık. Tahkimin vereceği kararı bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

“Dörtlü Final’de bir Türk takımı olacaktır”
Harun Erdenay, THY Euroleague’de Dörtlü Final’e en az bir Türk takımının kalacağına inandığını belirtti.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz