Erdenay: Aday olmuyorum, Hido'nun yanındayım
12.10.2016 - 18:27

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı Harun Erdenay, yaklaşan seçimler öncesi önemli bir açıklama yaptı.

Aday olmayacağını duyuran Erdenay, başkanlığa talip olan Hidayet Türkoğlu'nun yanında olduğunu söyledi.

TBF'nin internet sitesinden yayımlanan duyuru şöyle: 

Aktif sporculuk yaşantım sürecinde 190 kez A Milli Takım formasıyla ülkemi temsil ettikten sonra sırasıyla kulüp yöneticiliği, A Milli Takım menajerliği, TBF Yönetim Kurulu üyeliği ve FIBA Avrupa Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinin son aşaması olarak Federasyon Başkanlığı görevini, ülkeme hizmet etmek açısından gururla üstlendim.

27 Mayıs 2015 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurulda delegelerin tercihi ile 17 aylık dönem için federasyon başkanlığına seçildim. Görev yaptığım süre kısa da olsa genel kurulda tüm delegelerin huzurunda vermiş olduğum sözlerin ve yapmış olduğum taahhütlerin tamamına yakınını yerine getirmenin huzuru içinde dönemimi tamamladım. 

Bir yılı aşkın süreyle Federasyon Başkanı bulunduğum dönem içinde devlet ricali, spor teşkilatı ve camiamızın önemli desteğini gördüm. Bana verilen destek ve güven duygusuyla basketbolumuzu aldığım noktadan daha üst noktalara taşımak için severek ve isteyerek çalıştım.

Yeni döneme yönelik gelişmeleri değerlendirdiğimde Federasyon Başkanı olarak basketbola hizmet edeceğini ifade eden kardeşim ve takım arkadaşım Hidayet Türkoğlu’nun adaylığı karşısında basketbolumuzun geleceği açısından daha yararlı olacağı inancıyla 26 Ekim 2016 tarihinde yapılacak olan Genel Kurulda aday olmamanın daha uygun olacağına karar verdim.

Görevim süresince her türlüğü desteği veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Gençlik ve Spor Bakanımız, Spor Genel Müdürümüz ve tüm spor teşkilatımıza teşekkür ediyor ve şükranlarımı sunuyorum. 

Birlikte görev yaptığım tüm Yönetim Kurulu üyelerimize, Federasyonda çalışan, görev alan, emekleri geçen herkese, kulüplerimize, hakemlerimize ve Türk Basketbolu’nu her zaman destekleyen tüm sponsor kuruluşlarımıza, değerli yöneticilerine, dostlarımıza ve manevi varlıklarını yanımda hissettiğim basketbol ailemizin değerli büyüklerine teşekkür ederim. 

Bundan sonraki dönemde de Basketbolun hizmetinde olacağım. Yeni seçilecek başkan Hidayet Türkoğlu’na tüm birikimlerimle yanında olacağımı belirtir başarılar dilerim.

Saygılarımla 

Harun Erdenay
Başkan    

Yorumlar


beyaz golge Yorum yazayim diye girdim ama zaten insanlar benimde ayni dusundugum seyleri yazmislar ! Kucuk bir ilave ! Sadece iyi basketbolcu olmak yetmiyor,onurlu ve kisilikli olmakta cok onemli ! Toplum bu her iki eski basketbolcuyuda artik kesinlikle eskiden olduklari yere koymayacak !
13-10-2016 13:57
cemal turan siber yerinde olsam makarnayı azaltırdım.
13-10-2016 13:13
ballokum Dünyada doping maddesi kullanıp, yasak yemiş ilk federasyon başkanı olacak! Vay be! Yok bilmem nerede bizi temsil etmiş faso fisosuyla bazıları renk katmaya çalışmış renksiz donuk adam. .. Bana ne ya! Beni temsil etmedi o dopingci oralarda.. Aldığı paraları bizlere mi dağıttı! Hadi canım sende! Kendisi için yaptı her şeyi... Burada yetişti.. Sonra orada kendisi için para kazandı.. ve hala sömürmeye devam ediyor(lar) bu ülkeyi!
13-10-2016 11:00
BoyaliKus Harun Erdenay er ya da geç bunun başına geleceğini biliyordu. Biz boşuna çenemizi yoruyoruz. Harun bu durumdan rahatsızmış gibi görünmüyor. Hidayet zaten bu yolun yolcusu. İşler bu ülkede böyle yürüyor. Neremiz doğru ki sporumuz, sporcumuz doğru olsun(basketbol demiyorum, her alanda bu böyle). Bakalım Hidayet ülke basketbolunu nereye taşıyacak...
13-10-2016 09:47
siber 2-Bunu gören insanlar, en yaşlısından başlayarak bir bir çıktılar, çünkü kirli işlerini görünce utanıyorlardı.' İşte 15 Temmuz gecesi elerini ovuşturarak darbecilerin başarılı olmalarını bekleyen, tankları alkışlayanların demokrasi nutukları atmaları nasıl psikoljinin sonucudur. Ülkemizdeki seçim tarihini araştarın bakalım 1923 den 1946 ya kadar seçimler nasıl yapılmış. Seçime zaten tek bir parti katılıyor, milletvekilleri seçimden önce belirleniyor. 1946 daki seçim ayrı bir garabet açık oy gizli sayım. Bu platformun bir basketbol platformu olduğunu ideolojileri buraya taşımamak gerektiğini yukarıdaki yorumlarımda söylemiştim ama bu kadar açık ve net haksızlık karşısında basketbolun dışına çıkmak zorunda kaldım. Basketbolseverlerden özür diliyorum.
13-10-2016 09:44
siber 1-Barnabas incilindeki hikayeyi çoğunuz bilirsiniz. 'isa mabede girince, yazıcılar ve Ferisiler kendisine zina suçu işlemiş bir kadın getirdiler. Aralarında dediler: «Eğer onu kurtarırsa, bu Musa'nın kanununa aykırıdır ve böylece onu suçlarız; eğer mahkûm ederse, bu kendi akidesine aykırıdır, çünkü o merhameti tebliğ etmektedir. Bu şekilde Isa'ya varıp, dediler: «Muallim, bu kadını zina ederken bulduk. Musa, böylesinin recm edilmesini emretmişti; buna sen ne dersin?» Bunun üzerine îsa eğilip, parmağıyla yerde bir ayna yaptı ve içinde herkes kendi kötülüklerini gördü. Cevap için sıkıştırırlarken, isa doğrulup parmağıyla aynayı gösterdi ve dedi: «Aranızda günahsız olan ona ilk taşı atsın.» Ve, yeniden eğilip, aynayı çizdi.
13-10-2016 09:43
miko Bir insanın basketbolcu olması ayrı bir şey yönetici olması apayrı bir şeydir. Ne olursa olsun yönetici tecrübesi olmadan, çeşitli kademelerde görev almadan tepeden inme başkan olması doğru ve etik değildir. Demokratik olmayan,danışmanlığını yaptığı yerden gelen emirle tek adaylı 'seçim' ile başkan olması hiç değildir ! Teröristle savaşan kahramanlar bunu maddi karşılık beklemeden yaparlarken, milli formayı maddi karşılıkla giyen biri (buna futbolcular da dahil!) doğruyu ve etiği nasıl bilebilir o da ayrı!
13-10-2016 09:21
EYÜP "Yeni seçilecek başkan Hidayet Türkoğlu’na tüm birikimlerimle yanında olacağımı belirtir başarılar dilerim."Başkan belliyse niye seçim yapıyorsunuz.Yeni seçilecek başkan+isim hangi demokrat ülkenin literatüründe vardır acaba.Hadi Harun karaktersiz, anladık. Bu delegelerde karaktersiz mi ki bir başkan adayı çıkaramıyorlar veya dostlar alışverişte görsün misali oy kullanacaklar!
13-10-2016 08:46
siber Bende bir spor platformuna saplantılı ideolojilerini taşıyanlara ifrit oluyorum. Bu platformda basketbol konuşulur lütfen. Liyakat, liyakat diye diye milletin kafasını ütüle, sonra da Hidayet'e laf söyle. Beyler o makama Hidayet ten daha fazla hakeden başka bir basketbol adamı varmı NBA da ülkemizi gururla temsil etmiş, yaklaşık 1000 maça çıkmış, yüzlerce kez milli takım formasını giymiş varmı Hidayet!ten başka bu kariyerde basketbol adamı.
13-10-2016 08:31
saf pg Harun Erdenay bu koltuğa oturabilmek için yıllarını ve basketbol kariyeri boyunca elde ettiği tüm itibarını harcadı. Karşılığında ise ancak 2 sene oturabildi. Kendisi adına trajikomik bir durum. Ama üzülmüyorum. Demek ki layıkı buymuş.
13-10-2016 07:03
karşıyakalı Korkuyorum, ne iş olsa yaparım abi.
12-10-2016 22:56
onur bu kadar rezil bir durum olamaz yazık çok yazık birileri başkan ol diyor olunyor birileri aday olma diyor aday olunmuyor ondan sonra ülke demokrasiden geçilmiyor demokrasinize tüküreyim
12-10-2016 22:35
gsbanvit Hido yancı olarak kabul edecek mi bakalım seni? Yazık Ergin Ataman'ı koltuğundan edemeden kendi koltuğundan oldu !
12-10-2016 20:51
ballokum Artık Hido çaycılık görevini sana verir, federasyonda. Dış kapının son mandalı olursun. Şu kendiliğinden hiçbir iddiası olmayan, ancak "gel otur" deyince oturan, "kalk oradan" deyince kalkan adamlardan ifrit olurum. O şanlı H. Erdenay artık silindi gitti kafamdan... Bir küçük adam kaldı geride... Hiç saygı duymuyorum artık kendisine... Yazık.
12-10-2016 19:37

Yorum Yazın