Engelsiz Aslanlar'a sponsor
14.12.2017 - 11:33

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı ile HDI Sigorta arasında sponsorluk anlaşmasının imza töreni Florya Metin Oktay Tesisleri Turgay Vardar Medya Merkezi’nde gerçekleşti.

Anlaşmanın imza töreninde Galatasaray Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Yrd.Doç.Dr Ural Aküzüm, HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu, Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başantrenörü Sedat İncesu ve Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kaptanı İsmail Ar yer aldı.

Aküzüm “Bildiğiniz gibi Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Türkiye Cumhuriyeti tarihinin  en başarılı spor takımıdır. Türkiye’ye 6 Avrupa Kupası, 4 kıtalararası şampiyonluk getirmiştir. Devletimizin ilgili yönetmeliği gereğince Galatasaray’a ciddi maddi katkı sağlamışlardır. 10 defa üst üste Türkiye’de şampiyon olmuş bir takımdır. Galatasaray Türkiye’deki 7 milyon engellinin bütün umudunu bağladığı bir organizasyona liderlik etmiştir. Galatasaray’ın bu yolda yürürken çok önemli partnerlere ihtiyacı var. Geçenlerde bir balo yaptık. Bu balo da çok güzel etkiler doğurdu. Camiamızın bütün bireyleri katıldı. Şimdi de tarihimizde ikinci defa HDİ Sigorta ile iş birliği anlaşması yapıyoruz. Bizim için çok itibarlı ve ciddi bir partner olacaklarını düşünüyoruz. Almanya kökenli bir firma. Onlarla bundan sonra birlikte olacağız. Hayırlı uğurlu olsun. Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı yine çok önemli başarılara kavuşacaktır” dedi. Basın mensuplarının anlaşmanın detayları hakkındaki sorularına da yanıt veren Ural Aküzüm, “ Anlaşmamız 1 yıldır. Engelsiz Aslanlarımızın bütçesinin önemli bir bölümünü HDI Sigorta karşılayacak. Takımımızın ismi de Galatasaray HDI Sigorta olacak” ifadelerini kullandı.

HDI Sigorta Genel Müdürü Ceyhan Hancıoğlu ise “Yönetim kuruluna, başta Ural Aküzüm’e çok teşekkür ediyorum. GSYİAD Başkanı Metin Öztürk’e de çok teşekkür ediyorum. Biz 8 senedir Galatasaray markası ile bir aradayız. 5 sene bir marka sponsorluğumuz vardı son 3 senedir de çok güzel bir voleybol takımı sponsorluğumuz var. 8 sene dile kolay çok uzun bir süre. İnşallah daha uzun sürecek bir yolculuk bu. Bu alanda neredeyse tekel olmuş, kupa canavarı, kupa koleksiyoncusu bir takımın yanında olmak bizim için çok önemli bir keyif. HDI Sigorta 11 senedir Türkiye’de bir yola çıktı. Grubumuzun 4 ana hedef marketinden bir tanesi olduk. Bu, bir Türk vatandaşı olarak gurur verici.  Hem genelde hem de özelde, irili ufaklı projelerde Galatasaray ile bir arada olacağımızı ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Başantrenörü Sedat İncesu da düzenlenen basın toplantısında “Hepimizin bir engelli adayı olarak hayata başladığı bir dönemde, bunun canlı kanıtları olarak buradayız. Böyle durumlarda sadece aileniz ve sigorta poliçeniz yanınızda kalıyor. Son derece anlamlı bir birliktelik olacak. Aynı geçen seneki gibi HDİ Sigorta ile beraber bu sponsorluğun hakkını vereceğiz. Umarım başarılarımızla onları gururlandıracağız” diye konuştu.

Son olarak söz alan Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı Kaptanı İsmail Ar ise “Takım olarak çok başarılı olduğumuzu söylediler… Ama biz bundan sora HDI Sigorta güvencesi altındayız. Takımım adına iki senedir çok güzel sponsorluk anlaşmaları yapılıyor. Ülkemizde engelli sporuna bakış açısının değiştiğini gösteriyor bu. Hayırlı uğurlu olsun” sözlerini sarf etti.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın