Ene: Saha avantajını kullandık
10.02.2019 - 21:21

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nin 18. haftasında konuk ettiği Afyon Belediyespor’u 95-74 yenen TOFAŞ’ın başantrenörü Orhun Ene, iç saha avantajını iyi kullanarak galip geldiklerini söyledi.

"Bu skor üzerinden şöyle böyle oynadık demeyelim. Çok anlamlı olmaz. Afyon Belediyespor bu maçı da kazanabilirdi. Enerjileri kalmadı. Saha avantajıyla kazandık. Bizden çok, karşı tarafın eksikleri sonucu belirledi. Oyuncularımı oynadıkları basketboldan dolayı tebrik ederim. Biz bir sürü oyuncuyu oynatmak istiyoruz. Süre vermek istiyoruz. Herkesi iyi basketbolcu olarak görüyoruz. Genç oyuncularımıza süre vererek ileride kaliteli oyuncu olmalarını hedefledik. Bu tip maçlar onlar için büyük fırsat. Burada bulacakları öz güven ileride fark edecek. Hücumdaki gidiş gelişlerden mutsuzum. Onun nedeni de skorer oyuncumuzun tek olması."

Yorumlar


Hüseyin Orhun bey, isteseydin Yiğiti bu zamana kadar skorer yapardın ama ilk hatasında dışarı ala ala korkak yaptın oyuncuyu. 4 yıldır özgüveni artacağına düştü ama sen geçmişini bilmezsin senin için ölüsüne bile süre vereceğin oyuncular belli. Yiğit ve yiğit gibiler ağzınla kuş tutsa senin için önemi yok. ilk önce para verdiğin oyuncuları oynatırsın mecbur kalırsan tecrübesizleri oynatırsın, bunu dört yıldır gösterdin. Eğer boş kaldığın bir süreç olursa takkeni masanın üzerine koy ve Yiğite neler yaptığını düşün, inşallah bundan sonra gelecek tecrübesiz fakat yetenekli oyunculara aynısını yapmassın. Uzağa gitme İBB maçının videosunu izle ve Yiğite neler yaptığını takımı kimin yönettiğini gör.
11-02-2019 00:03
Mutsuz Skorer oyuncu sayısını arttırmak sizin elinizdedir hic dusundunuzmu acaba sn Ene.belli oyuncular top kullanma konusunda cok bencil sizde bunu gormuyorsunuz yada yabanci oyunculariniz yerli oyuncularinizi oyunda tutmak istemiyor sizde mudahele etmiyorsunuz
10-02-2019 21:50

Yorum Yazın


Tweetlerimiz