Ene: Organizasyon olarak kalıcı işler yaptık
24.06.2018 - 16:03

TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, hem sportif hem de organizasyon anlamında iyi bir sezon geçirdiklerini belirterek, "Önemli olan bu başarıyı devam ettirmek." dedi.

Geride kalan sezon Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi ile PTT Türkiye  Kupası'nda final oynayan Bursa ekibinin başantrenörü, başarılarının bir projenin  ürünü olduğunu aktardı.

Orhun Ene, AA muhabirine yaptığı açıklamada, elde ettikleri başarıyı  kalıcı hale getirmek istediklerini vurgulayarak, "Türkiye'de bu kadar bütçeli  takımların olduğu bir ligde bunu gerçekleştirmek büyük başarı. Sportif anlamda  iniş ve çıkışlar olabilir ama organizasyon anlamında çok kalıcı bir şey yaptık.  Bundan sonra önemli olan bu başarıyı devam ettirmek. Başarıda devamlılık kulübü  başka seviyelere taşıyacak. Onun için bir noktaya geldik ama burada kalıcı olmak  bizim için önemli olacak." diye konuştu.

Sezona belli bir hedef doğrultusunda başlamadıklarını dile getiren  Ene, "Bursa'yı bir basketbol şehri yapma, burada basketbolu sevdirme, her rakiple  aynı seviyede rekabet edebilecek bir oyunu sergileme, fair play, basketbolun  evrensel kurallarını ortaya koyma ve gelişme adına kendimize kriterler koyduk. Bu  kriterleri de doğru yaptığınız zaman hedefe de ulaşmış oluyorsunuz. Bu anlamda da  mutluyuz." ifadelerini kullandı.

Orhun Ene, başarılarını sürdürmek için çok çalışmaları gerektiğini  anlatarak, şunları kaydetti:

"Bu başarıda devamlılığı sağlamak bizim için en önemli kriter olacak.  Burayı tutturabilmemiz için daha çok çalışmamız gerekiyor. Çünkü siz de bir hedef  haline geliyorsunuz. Kolay değil. Biz çok parayla bu işi yapan bir ekip değiliz.  Çok çalışmamız lazım. Doğru oyuncuları seçip, onları geliştirmemiz lazım.  Geldiğimiz nokta bizi motive etti. Devamını getirme adına bu işe dört elle  sarılmamızı gerektiriyor. Yetenekli oyuncu yetiştirmek çok önemli. Yetenekli  oyuncu yetiştirip oynatmak ve daha üst liglere göndermek de çok önemli. Ancak bu  geç geliyor. Bunun için de çalışıyoruz. İnşallah onu da elde edeceğiz."

"TOFAŞ'ta mutluyum"

Orhun Ene, üçüncü sezonunu tamamladığı TOFAŞ'ta mutlu olduğunu  vurgulayarak, "Kariyerimle ilgili bir planlama yapmıyorum. TOFAŞ ile 5 yıllık bir anlaşmamız vardı. İlk geldiğim dönemde bana güven duydular. Üçüncü sezonun  sonunda da gayet güzel bir birlikteliğimiz var. Mutluyum. İki sezon daha  buradayım. Burada işime odaklanmak, kulübü başarılı kılmak için elimden geleni  yapacağım." değerlendirmesinde bulundu.

Ene, Türk takımlarının Avrupa kupalarında son yıllarda başarı elde  ettiğini ancak oyuncu yetiştirme konusunda sıkıntı yaşandığını dile getirerek,  "Avrupa'da bir başarı var ama milli takımlar düzeyinde oynayan ve sorumluluk alan  yetenekli oyuncular konusunda hala istenilen seviyede değiliz. Kulüpler bazında  bütçe ve organizasyonların gelişmesi bir başarı getirmiştir ama bunun kalıcı  olması isteniyorsa oyuncu yetişmesi lazım. İnşallah bunu da ileride yapacağız."  şeklinde görüş belirtti.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz