Ene: Ligde bizim basketbolumuzu oynayan takım yok
25.05.2018 - 12:31

Eskişehir Basket serisini 2-0 kazanarak play-off’ta yarı finale yükselen TOFAŞ Basketbol Takımı’nın Başantrenörü Orhun Ene, “Çok enerjik, çok değişik bir takımız. Bu enerjimizi iyi kullanır, akıllı basketbol oynamaya devam edersek çok daha iyi olacağız” dedi.

Seriyi 2-0 kazanarak yarı finale yükseldikleri için mutlu olduklarını belirten deneyimli çalıştırıcı, serinin ikinci maçına çok önem vererek çıktıklarına vurgu yaptı. “Eğer seri kendi sahamıza taşınsaydı üçüncü maç atmosferi ilk oynadığımız maç gibi olmazdı, çok daha zor bir maç olurdu” diyen Ene, “Onun için oyunun başında da oyuncularıma ‘Çok karakterli bir takımla oynuyoruz, bütün sezon çok iyi oynadılar. Oyuncuları sakatlanana kadar çoğu zaman inanılmaz bir performans sergilediler. Onları takdir etmemek elde değil’ demiştim. Eskişehir takımının bu karakteri göstereceğini biliyorduk. Ama oyunun sonunda eğer akıllı kalırsak, az hata yaparsak yakalayacağımızı da biliyorduk. O zaman onlar baskı altına girecekti. 13 sayıdan geri geldiğimiz bir dönem var, özellikle tüm sahada baskılı savunma yaparak geldiğimiz bir süre. Fakat oyunun sonunda da uzatmaya gitmeden bitirebileceğimiz yerlerde de bitiremedik ve oyunu da kaybeder hale geldik” şeklinde konuştu.

Akıllı basketbol oynamaya devam ettikleri sürece çok daha iyi takım olacaklarını ifade eden Orhun Ene, “Çok enerjik, çok değişik bir takımız. Bu enerjimizi iyi kullanırsak; ne zaman hızlı, ne zaman durmamız gerektiğini iyi seçersek çok daha iyi olacağız. Ligde de bu basketbolu oynayan takım yok. Hem yarı sahayı, hem açık sahayı, hem ters eşleşmeyi hepsini doğru oynayan bir takımız. Yeter ki aklımızı kullanalım. Senelerden beri basketbolu, burayı ayakta tutmak için çalışan; 20-30 senedir emek veren insanlar var. TOFAŞ ve Koç Grubu; basketbola çok emek veren, hizmet eden kurumlar. Sadece ben burada antrenörüm diye söylemiyorum bundan önce başka yerde çalışırken de bu kurumların her zaman basketbolda önemli direklerden biri olduğunu söylüyordum. Senelerdir verilen emeklerin üzerine bizler de üzerine bir şey koyarak yarı finale kaldık. Kulübüm adına, kurumum adına ve oyuncularım adına çok mutluyum. Hepsini tebrik ediyorum. Eskişehir Basket takımı da tebrik ediyorum. Bugün belki üzüntülü, kırgın olabilirler ama bizlerin nezdinde saygı duyulacak bir rakip. Onlara da önümüzdeki sezonda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Yorumlar


fbli bu ne kendini beğenmişliktir.
25-05-2018 15:49
Mehmet Hocam bencil top oynayan oyuncularınızı dizginliyemiyorsunuz. Samy ve owens dışındaki tüm yabancı oyuncularınız bencil. Dün akşamli maçtada bunu çok net gördük. Dörde bir hücumda zorlayıp basket atamayan Morgan mı ikiye bir gidip zorlayıp atamayan henry mi dizginleyebiliyorsunuz. Gücünüz sadece gençlere yetiyor ufacık hatalarını bekleyip hatta ve hatta öyle bir hale gelmişsiniz ki beyniniz size oyun oynat hale gelmiş hwr yaptıkları hareketten bir yanlış bulup azarlıyor ve/veya aşalayıcı el hareketi yapıyorsunuz(bunu bütün koçlar türk oyunculara bilhassa gençlere yapıyor) Siz olayın gidişine müdehale edecek cesarette bir koç değilsiniz aynı hatayı Türkiye kupası finalinde de yaptınız kötü oynayan şutörlerinizi oyunda tutmaya devam edip genç şutörünüzü bench gülü yaptınız. Süre verdiğinizde ne kadar verimli olduğunu göre göre neden böyle yapıyorsunuz anlamıyorum. Mevlana nın da dediği gibi sizler bu elmasları cam görüyorsunuz diye onlar hiç bir zaman cam olmayacak.
25-05-2018 15:14

Yorum Yazın