Ene: Anlamsız bir şekilde oynayamadık
24.03.2019 - 16:03

Fenerbahçe Beko deplasmanında kötü bir oyun sergilediklerini belirten TOFAŞ Basketbol Takımı Başantrenörü Orhun Ene, “Ne olursa olsun böyle kaybetmeye hiçbir zaman tahammülümüzün olmaması lazım” dedi.

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 23. haftasında deplasmanda Fenerbahçe Beko’ya 89-56 mağlup olan TOFAŞ’ta Başantrenör Orhun Ene, karşılaşma sonrası düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu.

“Bu kötü oyunun detaylarını oyuncularımızla konuşuruz bir şekilde ama potansiyelimizi sahaya yansıtmada sıkıntılar yaşadık. Fenerbahçe deplasmanı zaten zor bir deplasman, Avrupa’nın en iyi takımlarından biri. Dolayısıyla kaybedebileceğinizi düşünüyorsunuz ama biz böyle kaybetmek istemiyoruz. Daha akıllı basketbol oynamak istiyoruz. Gerginlikten kaynaklanan çok basit hatalar. Tabii ki rakibimiz güçlü, bizi hataya sürükleyecek ama bu anlar dışında kendimizden kaynaklanan bir sürü hatalarımız var. Bu tip maçlarda eğer ihtimaliniz varsa çok az da olsa kafada kazanmamız lazım. O maçı oynayabilecek direnci, bilgiyi, tecrübeyi, sistemi, organizasyonu sahaya yansıtmak lazım. Ne olursa olsun böyle kaybetmeye hiçbir zaman tahammülümüzün olmaması lazım. Bugün kendi adımıza çok daha iyi basketbol oynamamız lazımdı. Anlamsız bir şekilde oynayamadığımız bir maç. Fenerbahçe’ye Euroleague’de başarılar diliyorum. Geçen sene başarılı olmuş bir takımız. Dolayısıyla bizim hedef koyma gibi bir şansımız yok. Bizden herkes o başarıyı tekrarlamamızı bekliyor. Ama biz geçen seneden daha farklı bir kadroyuz. Oynadığımız basketbol seviyesi geçen senenin altında. Onun için biz o seviyelere çıkmamız lazım öncelikle. Kendi pozisyonumuz gereği rakiplerimizle oynayacağımız maçlar önemli. Play-off çeyrek finalinde saha avantajını elde etmek için yukarılarda bitirmemiz önemli. Hedefimiz kalan maçlarımızda iyi bir performans göstermek”.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın