Elazığ İl Özel İdare'de şampiyonluk sevinci
17.05.2019 - 09:58

Türkiye Kadınlar Basketbol 1. Ligi (TKBL) play-off final serisi sonunda Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne yükselen Elazığ İl Özel İdare, şampiyonluk sevincini düzenlenen kutlama programı kapsamında taraftarlarıyla paylaştı. 

İl Özel İdare Spor Salonu'nda gerçekleştirilen program, Elazığ Belediyesi mehteran takımı ile folklor ekibinin gösterisiyle başladı.

Altyapı antrenörü Fatih Bozkurt'un çaldığı davul eşliğinde Elazığ çiftetellisi oynayan takımın Amerikalı pivotu Lauren Ervin taraftarlara keyifli anlar yaşattı.

Ardından tek tek isimlerinin okunmasıyla salona çağrılan takım oyuncuları ile teknik heyet, sezon başında kazandıkları Kadınlar Federasyon Kupası ve TKBL Play-off Şampiyonluk Kupası'nı havaya kaldırarak, Kadınlar Basketbol Süper Ligi'ne yükselmenin sevincini taraftarlarla birlikte coşkuyla kutladı.

Törende konuşan Elazığ Vali Yardımcısı Mustafa Gül, takım oyuncularını ve teknik heyeti ortaya koydukları başarıdan dolayı tebrik etti. 

Takımın Süper Lig'de de başarılı olacağına inandığını ifade eden Gül, "Hiçbir başarı tesadüf değildir, bu başarı da 5 yıllık bir emeğin ürünüdür. Başta genel sekreterimize ve takımımıza, bu başarıyı Elazığımıza kazandırdıkları için çok teşekkür ediyorum. Elazığlı hemşehrilerimizin de verdikleri destekle bu başarıda emekleri var. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum." diye konuştu. 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları ise İl Özel İdare basketbol takımı ile bir başarı hikayesine şahitlik ettiklerini belirterek, şunları söyledi: 

"Bu takım ilk kurulduğunda iddiası ve taraftarı olmayan, sadece Elazığlı sporculardan oluşan bir takım iken 5. senesinde çifte kupa kazanarak bizlere büyük bir mutluluk yaşattı. Bu mutluluğu bizlere yaşatan herkese ayrı ayrı şükranlarımı arz ediyorum. Bundan sonraki süreçte de belediye olarak Elazığ İl Özel İdare basketbol takımının yanında olacağımızı ifade ediyorum."

Elazığ İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Sabuncu da takımın büyük emeklerin sonucunda bu yıl zirveye ulaştığını dile getirdi.

Bu başarının ortaya konulmasında taraftarın da önemli bir desteği olduğunu ifade eden Sabuncu, "Bu bir başarı öyküsüdür, bu bir emeğin, iddianın sonuçlanması öyküsüdür. Bundan yaklaşık 5 yıl önce kurularak profesyonel basketbol ligine adım atan Elazığ İl Özel İdare bayan basketbol takımımız hedefinde zirveye ulaştı. Bu ligde bir basketbol takımının alabileceği her iki kupayı, hem federasyon kupasını hem de şampiyonluk kupasını alarak Elazığımızı Kadınlar Süper Lig'inde temsil edecekler." dedi.

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz