Ekrem Memnun: Çok umutluyuz
02.07.2016 - 18:56

A Milli Kadın Basketbol Takımı Başantrenörü Ekrem Memnun, birinci hedeflerinin olimpiyatta yer almak olduğunu ve onu da başarabildiklerini dile getirdi.
Dünyanın en iyi 12 takımının katıldığı bir turnuva olacağına vurgu yapan Ekrem Memnun, “Biz yer alma amacımıza ulaştık şimdi ise başka bir amacımız var başarılı olmak. Böyle uzun soluklu turnuvalarda başarı elde edebilmek için hep yarışın içerisinde kalmak lazım. Her maça maç maç bakacağız. Çok iddialı takımlar var ama bizde iddialıyız. Amacımız ilk olarak gruptan çıkabilmek, çeyrek final maçını oynayabilmek. Ondan sonra her maça odaklanıp daha yukarıya gitmeye çalışacağız. Şu andaki ilk amacımız çeyrek final oynama hakkı elde etmek, ondan sonra bakacağız hayırlısıyla” dedi.

Dönem dönem çok iyi basket oynadıklarını  dönem dönem iyi oynayamadıklarını dile getiren Ekrem Memnun, “Neleri iyi yaptık neleri kötü yaptık’ bunları analiz etme zamanımız da oldu. Şimdi bu dönemde oyuncuların kondisyonlarını ve fiziksel güçlerini artırıp kötü yaptığımız şeyleri daha iyi yaparak oyunumuzu yukarı götürmeye çalışacağız. Üzerine koyup çok daha iyi duruma geleceğiz. Çok umutluyuz ve inşallah olimpiyatlara herkesin formu en üst düzeyde gideceğiz. Orada da en iyi oyunumuzu oynarsak iyi sonuçlar alacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

Olimpiyatlarda mücadele edecek takımlar ile hazırlık maçlarını oynamayı planladıklarını söyleyen Başantrenör Ekrem Memnun, “Sadece biz kendi oyunumuzu ileriye götürmek istiyoruz. Her ekolden basketbol oynayan takımlarla oynadık neredeyse. Bundan sonra sadece kendimize odaklanacağız. Beraber oynama alışkanlığını oturtmak için mümkün olduğunda fazla maç oynamalıyız” şeklinde ifadeler kullandı.


2016 Rio Olimpiyatları’nda mücadele edecek A Milli Kadın Takımı, Avustralya, Brezilya, Japonya, Fransa ve Belarus ile birlikte A Grubu’nda yer alacak.

Ay-yıldızlı ekibin maç programı maç şu şekilde:
6 Ağustos – Fransa-Türkiye
7 Ağustos – Avustralya-Türkiye
9 Ağustos  Türkiye-Japonya
11 Ağustos – Belarus-Türkiye
13 Ağustos – Türkiye-Brezilya

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz