Ekrem Memnun: Böyle bitsin istemezdik
19.08.2016 - 10:44

2016 Rio Olimpiyat Oyunları’nın düzenlendiği Brezilya’dan dün gece saatlerinde yurda dönen A Milli Kadın Takımımızda Başantrenör Ekrem Memnun TBF TV’ye açıklamalarda bulundu.

Sözlerine yaşadığı hayal kırıklığını belirterek başlayan Memnun: “Biz Rio’ya çok büyük umutlarla gittik. Madalya almak istiyorduk, hayalimiz buydu. Bunun için de ilk gün haricinde çok iyi mücadele ettiğimizi düşünüyorum. Onda da açılış seramonisinin ardından sabah oynanan ilk maç olmasının etkili olduğunu düşünüyorum. Çok iyi basketbol oynadık, çok iyi mücadele ettik. Hedefimize tutunmak için her şeyimizi ortaya koyduk ama maalesef neredeyse tamamını kontrol ettiğimiz bir maçın sonunda kaybettik. Çok üzgünüz. Ben kendi adıma çok büyük hayal kırıklığı yaşıyorum. Bundan sonra yapabileceğimiz bir şey yok, önümüze bakacağız. Böyle bitsin istemezdim ama resmen hayal kırıklığı yaşıyorum. Tamamını kontrol ettik oyunun çünkü. Birkaç tane küçük hata, birkaç tane şanssızlık… Yapacak bir şey yok bunlar hayatın içinde var. Oyuncu arkadaşlara, ekibe mücadelelerinden ve ciddiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Yorumlar


Güray Aydin Evet her sey basketbolun ve hayatin icinde var,cok dogru ..Ancak bu kadar cok süt kacirilmasaydi USA ile final bile oynayabilirdik..Iyi müdafa yapip 64 sayi attiriyorsan 70 sayi atip kazanacaksin..Süt atip sokanamak,hizli hucum yapamama su an Turk basketbolunun en zayi f noktasiki bunu bütun yas gruplarindan A takimlarina kadar gördüki ,Turk gencinin en yatkin oldugu oyun sistemi bence hizli oynamak set oynayip bir cok hucumdan bbos dönen bir takim birakinda hizli hucumdanda biraz bos donsun.Bu turnuvada USA haric yenemiyecegemiz takim yoktu..Yazik oldu tabi ama yinede Tebrik edilecek bir takimimiz var...Mücadeleye devam..
19-08-2016 18:44
KingJames38 Arkadaşlar ayıptır, FB li olarak yazıyorum, altyapıdan oyuncu yetiştide oynatmadılar mı ? Nevriye, Işıl, Birsel gidince ne olacak, niye bizim gençler bir türlü kendini geliştiremiyor bunu tartışalım niye oyuncularımız çok süre alıyor diye değil TÜM SPOR DALLARINDA niye oyuncu çıkaramıyoruz ??? Faule gelince o kadar hızlı çıktılarki yorgun oyuncular tepki veremedi diye düşünüyorum.
19-08-2016 17:35
tüm darbeciler pisliktir İlk beşinin 30 dakikadan fazla süre aldığı, yeteneksiz ve yetersiz bir coach ile fazlası olası değildi zaten.
19-08-2016 16:47
Emre Niye faul yapmadılar açıklamamış. Yapacak bir şey yok demiş ama yapacak bir şey varmış aslında. Faul yapılabilirmiş mesela.
19-08-2016 12:24

Yorum Yazın


Tweetlerimiz