"Ekip her şeyin bilincinde"
20.08.2019 - 21:29

TBF Başkanı Hidayet Türkoğlu Çin yolculuğu öncesi basına konuştu.

Bakan Kasapoğlu'nun Milli Takım ziyaretine de değinen Türkoğlu şunları söyledi:

"Bakanımıza, değerli büyüğüme, dostuma, yoğun zamanında bize zaman ayırdığı için teşekkür etmek istiyorum. Ülke olarak bizim adımıza en anlamlı organizasyonlardan birisi. Ülke olarak Dünya ve Avrupa Şampiyonası'nda her zaman yer almamız gerektiğine inanan birisiyim. Sporculuk hayatımızda da böyleydi, yöneticilik hayatımızda da bu böyle. Sporculuk dönemimizde her zaman devlet büyüklerimizin, başta Cumhurbaşkanımızın bire bir desteğini hisseden, şu anda da yönetici olarak bu desteği hisseden birisiyim. Bakanımızın federasyonumuza ve sporcularımıza gösterdiği destek, bizi ve onları çok mutlu edecektir. Spor yöneticisi olarak devletle iç içe olmak, devletin desteğini hissetmek her zaman sporcuları olumlu anlamda etkilemiştir. Bu anlamda tekrar teşekkür ediyorum. Bakanımızın da söylediği hedefimiz ilk olarak gruptan çıkmak.

İlk 2'ye girdiğimiz takdirde, 2020 Olimpiyatları'nda eleme oynama durumumuz var. Gerek biz, gerekse ekip her şeyin bilincinde. Bu anlamda böyle ziyaretlerin olması hepsini mutlu edecektir. Bu anlamda sporcularımızı ziyaret ettiği için bakanımıza, sporcularımıza destek verdiği için tekrar teşekkür ediyorum" 

Yorumlar


ballokum Ekip, çok zayıf olduğunun bilincinde herhalde. Çok zayıf bir takımız. Olimpiyat rüya olarak kalır. Çekya'yı yeneceğimiz bile şüpheli. Ersan ve Furkan Korkmaz; 2 kişi ne yapabilir? Cedi, çok istikrarsız.
22-08-2019 10:22
efesli Bence ekip bilincinde değil yada zayıf bir takımız. hazırlık maçlarında madalya yada olimpiyatlara gitmek için mucadele edeceğimiz takımlardan en az 15 sayı fark yedik. Bu nasıl bilinç oyuncularda? Yürür gibi basketbol oynuyorlar. Ege arar cok yetersiz EL seviyesine bile çıkamayacak bir oyuncu. Gelişmiyor oyuncular. Adem Bona alınsaydı (ki çok yoruldu artık) daha cok fayda verirdi.
21-08-2019 09:14

Yorum Yazın