Efes Pilsen'de aile kavramı / DOĞAN HAKYEMEZ
10.04.2016 - 21:41

1978'den 1986'ya kadar Efes Pilsen'de kaptanlık, oyunculuk ve daha sonra iki senelik yöneticilik yapmış biri olarak içimi sızlatan, Efes Pilsen Ailesi kavramını sizlerle paylaşmak istedim.

Müessese klübü olarak Efes Pilsen, Eczacıbaşı'ndan sonra Türk basketboluna damgasını vurmuş, 1. lige çıktığı ilk sene şampiyon olmuş, alt yapısından yetiştirdiği oyuncularla şampiyonluklar yaşamış, milli takıma birçok oyuncu vermiş ve ülkemize ilk defa Avrupa Kupası olan Koraç Kupası'nı getirmiş Efes Pilsen'in vefa anlayışını anlamakta güçlük çekiyorum.

Bu yazıyı da Efes Pilsen'e damgasını vuran, EFSANE olmuş isimleri onere etmeyenler için yazıyorum.

Onere etmek Efes Pilsen'e emeği geçmiş 250 kişi maça devet edip bir kafeteryada şilt verip salonda resim çektirmekle olmaz.

 

Efes Pilsen'e şampiyonluklar kazandıran antrenörlerin  ismi ve resimleri salonlara asarak senelerce Efes Pilsen için ter dökmüş, yaşanan şampiyonluklarda emekleri geçmiş, kaptanlık yapmış ve oynamış oyunculara jübile yaparak ve bu oyuncuların isimleri ve resimleri salonlara asarak gerçek Efes Pilsen ailesi olunur.

2. ligden çıktıktan sonra 1. ligde şampiyon kadrodan başlamak üzere, Efes Pilsen'e  şampiyonluklar yaşatanları ayrı ayrı onere etmeden ve  ülkemizin ilk kupası olan Koraç Kupası'nın 20. senesini hatırlamadan aile kavramından bahsetmek ne kadar doğru acaba?

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz