Efes, CSKA'yı kıl payı elinden kaçırdı
19.03.2019 - 21:20

Turkish Airlines EuroLeague 27. hafta mücadelesinde Anadolu Efes, EuroLeague'de çıktığı 400. maçta CSKA Moskova'yı Sinan Erdem Spor Salonu'nda konuk etti. 

Maça iyi başlayan Anadolu Efes, ilk 3 dakikayı 7-0 önde geçti ve CSKA Moskova molası geldi. CSKA ise hücumları Sergio Rodriguez yönetti ve İspanyol oyuncu önderliğinde sayılar buldu. Efes, ilk dakikalarda yakaladığı skor üstünlüğünü çeyrek boyunca sürdürdü ve ilk periyodu 20-15 önde kapattı.

İkinci çeyrekte CSKA Moskova, ikili oyunlarla Hines üzerinden üst üste kolay sayılar buldu. Efes ise dış atışlarda istediği isabetleri yakalayamadı ve CSKA bitime 3 dakika kala 30-31'le öne geçti. Efes hücumda istediği organizasyonu çeyrek boyunca sağlayamadı, Larkin'in de 0 sayıda kaldığı devrede soyunma odasına 35-40 CSKA Moskova üstünlüğünde gidildi.

Anadolu Efes üçüncü çeyreğe Simon ve Motum'un sayılarıyla başladı ve skoru 40-42'ye getirdi. Sonraki bölüömde CSKA Moskova 9-0'lık seri yakaladı ve farkı çift hanelere çıkardı.  Efes ise bu kriz anlarından önce Anderson'ın üçlükleriyle daha sonra da Larkin'in oyuna getirdiği enerjiyle çıktı. Taraftarının da büyük desteğini alan Anadolu Efes, açılan farkı 3'e indirdi ve son çeyreğe 58-61 geride gitti.

Son çeyrek ilk 2 dakika 63-63 eşitlikle geçilriken, CSKA Moskova yeniden 9-0'lık bir seri yaklayarak 5. dakikayı 63-72 önde kapatmayı başardı. Ardından Larkin ve Motum'dan gelen üçlüklerle Efes farkı 3'e indirdi. CSKA' nın Higgins üzerinden sayılarla üstünlüğünü korumaya çalıştığı bu anlarda Efes, Simon'un üçlüğüyle bitime 1 dakika kala skoru 76-76'da eşitledi. CSKA sonraki hücumda 24 saniye süresinin dolmasına 2 saniye kala Higgins ile basketi buldu ve 76-78 öne geçti, Efes ise Larkin'in atışından yararlanamadı. Son saniyelerde CSKA hücum ederken kaçan atış sonrası Simon'a faul yapıldı ve Efes 2 atış için çizgiye geldi. Simon çizgide hata yapmadı ve skor 78-78'de dengelendi, ardından CSKA Moskova molası geldi. Mola dönüşü 5.8 saniye kala topu yarı sahadan sokan CSKA Moskova, Higgins ile turnikeyi buldu ve bitime 1.9 saniye kala tekrar öne geçti. Mola alan Efes, mola dönüşü yine yarı sahadan topu oyuna sokarken, Dunston top kaybı yaptı ve CSKA Moskova karşılaşmadan 78-80'lik skorla galip ayrıldı.

Yorumlar


can Üzüldüm sonunda ama mücadele iyiydi, son topta bence Pleiss değil daha hareketli biri olabilirdi olan oldu sağlık olsun..Higgins de ne attıysa girdi be kardeşim ..Ama Efes de bir eksiklik var yani o oyuncu bulunabilse tam olacak aslında..Hatta iki diyelim ..Bir Atletik 2.bir 5 numara 2. bence en önemlisi Beuboua yerine daha savunmacı bir oyuncu ( çünkü ciddi savunma zaafı yaratiyor)..Bakalim sonuç nasıl olacak başarılar diliyorum ...
20-03-2019 17:37
efesli son 5 saniyede hekes biliyoki zor topları sokan hıggıns atacak onu sımonla savunursan bu olur,ver doğuşu andersonı üstüne ,çok yazık oldu son saniyede verilen maçlar real ve cska alsak bugün rahat rahat ilk 4 teydik,hatta 3.lük mücadelesi yapıyoduk ,inşallah moermana bi şey olmamıştır, yoksa ilk 4 gider,buducnostu deplasmanda yenmek için fırtına gibi oynamalıyız,nasılsa yeneriz diye gidersek yeniliriz
20-03-2019 09:46
Mertpapa Mertbaba üzüldü diye çok sevdiğim efesin kaybetmesine deli gibi seviniyorum
20-03-2019 09:34
Fenerlee andersonun neden khimkide bile dikis tutturamadıgı belli oldu bazı maclarda zaman zaman skora katkı saglasada karsısında kim varsa adamı gecip rahatca basket atıyor efes kocuda buna destek olarak macı hediye etti..
19-03-2019 23:48
Müneccim Rıfat Efendi Son topta çizilen ve Dunston'ın eline top bırakılan felaket sete rağmen mevcut gezegen hareketleri, evrene yollanan reikisel enerjiler ve Cennet Mahallesi'ndeki home office'ini Ataşehir'e taşıyan Kurşuncu Saniye Teyze'den gelen referans kehanetler dahilinde şunu rahatça söyleyebiliriz ki Anadolu Efes final four'a adını yazdıran takımlardan bir tanesi olacaktır. Perşembe günü de kötü bir sonuç gelebilir ama herkes müsterih olsun Efes final four'a bugün itibariyle kalmıştır, hayırlı olsun efendim.
19-03-2019 23:00
Ersöz Aynen yazının başlığı gibi oldu.Artık yapacak bir şey yok.Bu maçı unutup buducnost maçını düşünmeleri ve mutlaka kazanmaları lazım.barcelonanın 4 maçınıda fikstür yönünden almaları çok büyük bir olasılık.belki Bayerne yenilebelirler diye düşünüyorum ama o da çok zor gibi görünüyor.buducnost ve Milano maçı hedef maçlar ve mutlaka alınmalı eğer buducnosta kaybedenlere ilk 4 çok zor hale gelir.
19-03-2019 22:41
petsy Larkin daha ne yapsın Ergin hocam. Bu takımın 1 numarası benim diye bağırıyor ama duyan yok. Micic'in saçma sapan top kayıplarını, hiçbir organizasyon olmadan uzak mesafe üçlük denemelerini ve driplingini sürekli keserek oynayıp hücum süresini boşu boşuna harcamasını izleye izleye Efes taraftarı saçlarını kökünden yolmaya devam edecektir. Real Madrid çok istiyormuş diye bir haber yapıldı. Alsın tepe tepe kullansın. Çok yazık oldu.
19-03-2019 22:28
Mertbaba İşin kötüsü maç boyu 3lük dışında neredeyse her attığı topun girme olasılığı0 olan Higgins en kolay sayısını 5.9 saniye kala attı.Bence son topta DeColo'ya çok odaklandık!En iyi savunmacımız Anderson ise gereksiz 0.1salise de olsa perdeye takıldı ve kötü son!Ama Ataman'ın en iyi oyunu 4 numara olmadan Efesin başa baş oynaması muazzam ama 4.lük iyi oyuna verilmiyor.İki uzun , 4 kısa Ataman dediğim gibi sezon sonuna saklıyor oyunları.Ayrıca Cska'da olmadık adamlar yaklaşık 10 sayı attı artı 3 bomboş smaç harika bloklarla kesildi bu da her maç olmaz.İlk 12 dakika sezonun en iyi topunu oynarken Cska, neredeyse kötü hücum yapıp her zor topu atarak fark açmamızı engelledi.Orda bir 10 sayı artı yapabilseydik DeColo'nun 2.çeyrek rüzgarını (6asist)o kadar hissetmezdik.Tabi 2.çeyrek felaket kısa savunmamızda ibretlik!Son;SON TOPU OYUNA DOĞUŞ SOKMALIYDI,top Dunston'un elinde patlamazdı.
19-03-2019 22:13
bleda Bu kodamanları yenebilmek için play-off ve Final Four'da eyyamcı hakemleri de aşmak gerek. Efes'i hiçbir zaman Avrupa'nın zirvesine yaklaştırmadılar bunlar. En iyi olduğumuz ve mutlak kalacak denilen sezonlarda dahi bunu yaptılar.
19-03-2019 22:07
bleda Son topta üçlüğü çıkarabilecek bir adamla nasıl topu buluşturamıyor Beaubois anlayamıyorum
19-03-2019 22:02
bleda Taraflı Euroleague'in taraflı hakemleriyle buraya kadar. tek kelime ile rezalet maç yönettiler. Sondan bir önceki topta Krunoslav Simon'un yüzüne atılan tokat nasıl sportmenlik dışı olmaz? 2 atış top bizde kalan süre 5.6 sn olmalıydı. Adamlar monitorden yalnız kalan süreye bakıyorlar. Bence bu ligde mücadeleye gerek yok. Tarihi de bilenler bana katılacaktır. Fiba'da aynı, 20 yıldır bunlarda aynı
19-03-2019 21:59

Yorum Yazın


Tweetlerimiz