Edirnespor: Üzerimizde çirkin oyunlar oynanıyor
01.04.2016 - 16:39

Edirnespor Yönetim Kurulu, Stefanie Dolson'un alacağı olmamasına rağmen ayrıldığını belirtip, Edirnespor'un üzerinde çirkin oyunlar oynanıyor" iddiasında bulundu.

Edirnespor yönetiminin açıklaması şöyle: 

"Basketbol camiasının dikkatine,
Ülkemizin içinde bulunduğu bu hassas dönemde gündemi bu şekilde meşgul etmekten son derece rahatsız olmakla beraber, haklarımızı savunmak adına bu açıklamayı yapmak durumunda bulunuyoruz.
Son haftalara kadar sürdürdüğümüz onur mücadelemizi başarıyla sonlandırmaya yaklaşmışken bazı kulüplerin ve menfaat amaçlı odakların üzerimizde çirkin oyunlar oynadıkları çok açıktır.
Kulübümüzün sözleşmeli sporcusu olan, Olimpiyat ve Dünya Şampiyonu, ABD Milli Takım sporcusu Stefanie Dolson, takımımızın 30 Mart 2016 Çarşamba günü Hatay BŞB ile oynadığı maçın ardından, kulüp ile sporcu arasında bulunan sözleşmeye ve sporcunun imzaladığı disiplin talimatına aykırı bir şekilde, daha da vahimi Türk Menajeri Ceren Ateş’in bize bildirdiğine göre kendisinin de bilgisi olmadan ülkeyi terk etmiştir. Sizce böyle yabancı bir oyuncunun menajerinin haberi olmadan ülkeyi kendi tercihi ile terk etmesi ne kadar makul ve mantıklıdır bu durumu kamuoyunun takdirine bırakıyoruz.
Bahsi geçen oyuncumuzun Hatay BŞB maçından sonra kulübümüzle hiçbir sorunu olmamasına rağmen ayartılıp takımı ve ülkeyi terk etmesi bunun en büyük kanıtıdır. Bahsi geçen oyuncunun menajerinin iddiasına göre oyuncu bilgisi haricinde bu işlemi yapmıştır Bizler oyuncunun ve menajerinin önümüzdeki sezon hangi takımlarla nasıl çalışmalar yaptıklarının takipçisi olacağız.
Basında çıkan haberlerin aksine anılan oyuncunun ödemelerini alamadığı gerekçesiyle takımdan ayrıldığı gerçek dışıdır ki kulübümüz ligde sporcu ve personel ödemelerini zamanında ve aksatmaksızın yapan yegane kulüplerden biridir. ABD Milli Takımında da yer alan Stefanie Marie Dolson’un ligde kalma mücadelesi veren takımımızın son hafta oynayacağı maçtan önceki bu hareketi ne profesyonelliğe ne sporculuğa ne de ahlaka sığmamakta bunun dışında Bilyoner.Com Kadınlar Basketbol Liginde son haftalara damgasını vuran şaibe ile ilgili de akıllarda sporcu hakkında soru işaretleri yaratmaktadır.
Kulübümüz, yasal yollara başvurarak hem kendisini hem de Türk Basketbolunu savunmak adına FİBA nezdinde de gerekli işlemleri yapacaktır. Bugüne kadar kazandığı ve kaybettiği tüm maçlarda son saniyeye kadar mücadele eden takımımız, ligin son haftasında oynayacağı Abdullah Gül Üniversitesi maçında da son saniyeye kadar mücadele edecektir.
Türkiye Basketbol Federasyonu’nun ve yetkili mahkemelerin tüm kurumlarına açık çağrımız kişilerin takibe alınması, son hafta mücadelelerinin tarafsız olarak incelenmesidir.
Kamuoyuna duyurulur."

 

Yorumlar


Bu haber'e ilk yorumu bırakan siz olabilirsiniz.

Yorum Yazın


Tweetlerimiz