Dragic ve Simon'dan yoksun Efes, Zalgiris'e mağlup oldu
23.02.2018 - 21:54

Turkish Airlines EuroLeague 23. hafta mücadelesinde Anadolu Efes, Zalgiris Kaunas'ı Sinan Erdem Spor Salonu'nda konuk etti.
  
Anadolu Efes karşılaşma başında Toney Douglas'tan gelen sayılarla üstünlüğü ele geçirirken bitime 3:49 kala gelen televizyon molasına 13-9 önde girdi. Zalgiris Kaunas buna karşılık Efes'e tam sahada pres yaparak Lacivert Beyazlıların kısalarını baskı altında aldı. Litvanya temsilcisi boyalı alandan sayılar bulurken çeyreği Anadolu Efes 23-21 önde kapattı.

İkinci çeyreğe 14-4'lük başlayan Zalgiris Kaunas, skorda 27-35 öne geçti. Bu bölümde Efes'i zorlama atışlara sürükleyen ve top kaybı yaptıran Zalgiris, oyun hakimiyetini eline geçirmeyi başardı ve devrede soyunma odasına 36-45 üstün giren taraf oldu.

İlk yarıda Zalgiris Kaunas adına en skorer oyuncu 9 sayıyla Vsilije Micic olurken, Anadolu Efes'te Toney Douglas 11 sayı kaydetti.
  
Üçüncü çeyrekte Anadolu Efes'i oyundan daha da düşüren Zalgiris Kaunas, farkı 14'e kadar çıkararak büyük bir avantaj elde etti. Aaron White'ın Litvanya ekibi adına önce çıktığı bu bölümün ardından Zalgiris son çeyreğe 56-68'lik üstünlükle girdi.

Son çeyreğin ilk bölümünde skoru 61-81'e getirerek farkı 20'ye çıkaran Zalgiris, maçı kopma noktasına getirdi ve bu dakikanın ardından kalan sürede üstünlüğünü devam ettirerek maçtan 70-86'lık skorla galip ayrılmayı başardı.


Anadolu Efes bu sonuçla 17. mağlubiyetini alıp haftayı son sırada kapatırken, Zalgiris Kaunas 14. zaferini elde etti.

 

Yorumlar


erkan ax milan ve barcelona yı geçmek tek hedef şimdi hahahaha =D Geçen sene biraz dikkatli olsa f4 yapacak takımın haline bak. Senelerdir (1992 lerden beri) euroleague şampiyonluğu için ciddi paralar harca eline geçen 2018'de euroleague sonunculuğu olsun. Ben olsam hemen lağv ederdim bu başarısız kulübü.
24-02-2018 09:35
Mertbaba Bitim mümkünse Furkan'ı değil Cedi'yi örnek alsın...Smaç yarışması karın doyurmuyor!!!Bu arada bitik Birkan ve Brown ile ne yapacak Ataman merak ediyorum!!!
23-02-2018 23:25
Hakan Cengiz Efes kısa yoldan kazanabileceği tek kupayı kazandı. Bundan sonra pek bir şey beklemeyin. Bir de play-offlarda biraz çırpınır o kadar. EL'i sonuncu olarak bitirecek bir sürpriz olmazsa. Ergin Ataman kazandığı Türkiye kupası kredisiyle yine kör topal sakat adamları doldurur her zamanki gibi takıma, sonuç alamaz devre arası transfer ister, yine sonuç alamaz. Efes önümüzdeki yılı da kaybeder, Ergin Ataman arkasında bir enkaz bırakarak ayrılır. İlerleyen dönemde aynen bunlar yaşanacak, hep birlikte yaşayıp göreceğiz.
23-02-2018 22:23
Rising Star Muhaymin Mustafa Mağlubiyete rağmen bugün zorlu rakibi karşındaki duruşu adına genç yetenek Muhaymin Mustafa'yı kutluyorum. Süre buldukça bu takımın demirbaşları arasındaki yerini bulacağından zerre şüphe duymadığımı söylemeliyim.
23-02-2018 22:17

Yorum Yazın


Tweetlerimiz