DOĞUŞ EFES'TE KALDI (Son Gelişmeler)
20.06.2016 - 18:28

Anadolu Efes'te kadro yapılanması netleşmeye başladı.

Perasovic'i İstanbul'a getiren ve yarın sözleşme imzalayacak olan Efes'te kadro şekilleniyor. Birkan Batuk ile yolları ayıran Lacivert Beyazlılar, kaptan Doğuş Balbay'ı takımda tutmak için prensip anlaşmasına vardı. Doğuş 2 ya da 3 yıllık sözleşmeye imza atacak.

YABANCILARDA DURUM NE?

Efes'te yabancıların da durumu netleşti. Çıkışları olan Jon Diebler ile yollar ayrılırken Alex Tyus'la da gelecek hafta vedalaşılması bekleniyor. Efes bu iki oyuncunun yerine transfer yapacak. Ancak Lacivert Beyazlılar acele etmek istemezken Dario Saric ve Furkan Korkmaz'ın NBA çıkışları üzerine hareket edecek. Saric'in 1 milyon Euro ve Furkan'ın 2 milyon Dolar olan çıkış maddelerini kullanması halinde Efes, transferdeki rotasını çizecek ve bir 4 numara daha alacak.

Bütçesinin içinde kalmak ve fazla harcama yapmak istemeyen Efes, Saric ve Furkan'ın durumunu bekleyip, ardından transfer için harekete geçecek.

Yorumlar


Beyaz gölge Doğuş, savaşan ve gerektiğinde skorada katkısı olan tam bir takım oyuncusu.Kalması çok yararlı oldu bence.Ama benim asıl tereddütüm Perasoviç le ilgili ! Geçen sene L.Kuhta sadece EL te başarılı oldu.Kendi liginde başarısızdı bence.Vede takım çoğu zaman oyuncuların bireysel kararlarıyla sahadaydı ! Perosoviç kenardan seyretti ! Koçun yapısı değişmeyeceğine göre Efes ide aynı yapıyla yönetecektir ! Korkarım Efes yine hüsran yaşayacak !
21-06-2016 13:39
efesli ıvkovıc ın hiç yararlanmadığı,savunma sertliğini türkiyede en iyiyapan oyuncu hücum sıfır ,oyun kurma sıfır olabilir ama çakı nın elinde efes in sertliği açısından faydlı oldu,türk oyuncularını kaybeden efes için .bakalım peras nasıl değerlendirecek dede gibi son 1 dakilarlarda asansör oalrkmı ,yoksa çakı gibi mi?
21-06-2016 09:51
echo doğuş'a saygım sonsuz ama bu sevideye bir takımda hala nasıl tercih edildiğini kabul edemiyorum. olması gereken 1-2-3 rotasyonu: oyun kuran savunma yapan 3 atan PG asla doğuş değil + Heurtel + Granger + savunma yapan içeri giren 3 atan kendi şutunu yaratan SG + cedi ve skorer SF
20-06-2016 22:02

Yorum Yazın


Tweetlerimiz