Doğuş Balbay: Milli takımdan davet gelirse hazırız
13.11.2017 - 12:38

Okyanus Koleji ile işbirliği anlaşması yapan Anadolu Efes'te Genel Direktör Alper Yılmaz ve kaptan Doğuş Balbay, milli takım bilmecesi hakkında konuştu.

"TBF İLE NASIL BİR ÇÖZÜME VARACAĞIZ DİYE GÖRÜŞÜYORUZ"

Milli Takım konusunda Türkiye Basketbol Federasyonu CEO'su Ömer Onan ile görüştüklerini dile getiren Alper Yılmaz, "Milli Takım'a zarar vermeden nasıl ortak bir çözüm bulabiliriz diye düşünüyoruz. Biraz karışık bir durum. Ne Milli Takım'ın ne de sporcuların zarar görmesini istiyoruz. Nasıl bir çözüme varacağız diye görüşüyoruz" diye konuştu. 

''MİLLİ TAKIM FORMASINI GİYMEK GURUR KAYNAĞI''

Milli Takım hakkında konuşan Doğuş Balbay, ''Milli Takım bizim için çok değerli. O formayı giymek gurur kaynağı. Öyle bir davet geldiği zaman hazır olmak istiyoruz" ifadelerini kullandı. 

Yorumlar


ballokum Vay be bütün EL takımlarını vatan hainleri doldurmuş.. Ligin adını değiştirip VHL yapmalı! Spanulis, Printezis v.s. Yunanistan vatan haini Melih, Sinan v.s. Türkiye vatan haini Datome, melli İtalyan vatan haini.. İyi de vatan haini olması için bir kişinin, kendi ülkesi aleyhine ve başka bir ülke veya ülkeler lehine çalışıyor olması lazım. Bu işi de gizli yapması gerekir. Açığa çıktığında yargılanıyorlar ve damgayı yiyorlar. Burada ise saklı gizli bir şey yok. Sadece emeklerini kendi takımlarına harcamak istiyorlar, doğal olarak. Bu durumda EL takımları kendi ve başka ülkelerin vatan hainlerini içinde toplamış oluyor. Bari EL'in adını değiştirip, Vatan Hainleri Ligi koyalım: VHL. İleride bu oyuncular birleşip bir küçük ülke bile kurabilirler. Vatan Hainleri Cumhuriyeti.
14-11-2017 14:43
özgüreda winslow kardeşim herkesin kendine göre düşüncesi farklı olamaz mı eski hocamız E.Ataman sizin gibi düşünüyor diye bizde öyle düşünmek zorunda mıyız? Tarikat üyesi miyiz biz? Sen sabaha kadar haklı olduğunu söyle bende sabaha kadar Milli davadan kaçılmaz derim kimsede düşüncemi değiştiremez. Yolunuz kupada açık olsun ne diyelim
14-11-2017 14:43
ozan Sanki fenerbahçe avrupada israil bayrağını temsil ediyor.Nasıl olsa milli takımda başarı yakalayamayacağız bırakın bari kulüp takımları başarılı olsun.
14-11-2017 11:52
Havlu Sallama Eksperi Efes Jets evet ben de aynı şeyi söylüyorum zaten. Havlu sallamak kötü bir şey değildir, ciddiyet isteyen bir eylemdir. Haşa küçümsemek söz konusu dahi olamaz.
14-11-2017 11:38
Efes Jets Havlu Sallama Eksperi'ne cevabımdır: Doğuş Balbay Anadolu Efes takım kaptanıdır, Euroleague'de ortalama 15:34 süre almaktadır. Yedek kalmayı da ilk 5 çıkmayı da defalarca yaşamıştır. Türk basketbolunun en karakterli oyuncularındandır. Bazı yetenekleri (şut) düşük diye eleştirilir ama oyundaki yüksek enerjisi ile bir çok maç çevirmiştir, bu nedenle de koçlar ondan hiç vazgeçmezler. +/- istatistiklerde en yararlı oyunculardandır. Ayrıca havlu sallamak kötü değildir. Havlu sallamaktan kastın yedek kalmaksa, takımın 12 kişi olduğunu hatırlatmak gerekir. 5'i sahada 7'si havlu sallar. Doğun'un bu güzel kararına alkış yerine kendisini küçümsemek nasıl bir mantık sonucudur?
14-11-2017 08:31
ballokum Anti-milliyetçi içerikli olduğu için yorumum neden yayımlanmıyor. Yoksa bu site de milliyetçi goygoycuuğu yapmaya mı başladı? Milli Takım maçları kalkmalı.
14-11-2017 08:30
Efes Jets Güzel haber, Efes için zorluk çıkaracak ama olsun, teşekkürler Doğuş fedakarlık için.
14-11-2017 08:19
bull şovunuzu yapmışsınız, vatanperverlikten girip son kaleden çıkmışsınız da, nba'deki oyuncuların milli takıma neden çağrılmadığıyla ilgili tek bir kelime etmemişsiniz. madem milli forma her şeyden kutsal, bu durumda nba'de giyilen formadan da kutsal diyemiyor musunuz? haaa şimdi kesin "ama nba'de türkiye'yi temsil ediyorlar" tipinde bir manevra gelir sizden... hm, ersan demek ki yazın hain iken, şimdi "nba'de türkiye'yi temsil eden büyük vatanperver" kademesine yükselmiş oldu, öyle mi? takiyyenizi sevsinler. sonra millet size trol diyince alınıyorsunuz.
14-11-2017 03:09
winslow Bu Odeabanklılar da bir öyle bir böyle. Ergin Ataman FIBA oyuncuları zor durumda bırakıyor diyor, ses yok; zor durumda kalan oyuncular bir karar verince vay sen hainsin, yok vatanperverlik falan. Önce eski hocanıza bir laf söyleyin, sonra daveti geri çeviren oyunculara da laf söyleme hakkınız olsun. (http://basketdergisi.com/ergin-ataman-oyuncular-yaptirimla-karsilasabilir.html)
14-11-2017 01:17
tannselll http://basketdergisi.com/son-dakika-a-milli-takimin-aday-kadrosu-aciklandiii.html max007 bak bakalım çağrılmışlar mı çağrılmamışlar mı boş boş yorum yapıyorsunuz
14-11-2017 01:03
HacivatBJK Ya amma cılkını çıkarttınız abi şu hadisenin. Zannedersin üçüncü dünya savaşı çıktı da millet savaştan kaçıyor. Uleb ayrı Fiba ayrı entrika çevirip Avrupa basketbolunun altına dinamit koyar, millet de oturup burada birbirine çemkirir. Filler tepişir çimenler ezilir hesabı..
14-11-2017 00:59
suat yahu ozgureda kardesim... allasen yorum koselerinden algi kasmak ne zamandan beri vatan bayrak aski gostergesi oldu? fiba'nin uleb ile cekismeleri dahilinde ortaya atip kactigi su sacma sapan mac takvimini ve bu takvimin olusturulmasindaki maksadi bile bile; vatan millet hamaseti ile akliniz sira fenerli oyunculari vatan haini gibi gosterme cabaniza gulmeyelim de aglayalim mi yani :) bu cocuklar daha 2 ay once birileri nba'i bahane edip gorevden kacarken milli maclarda canlarini dislerine katiyorlardi. yaptiginiz su komik goygoy, her seyden evvel o oyuncularin emegine yapilan bir saygisizliktir. kulupcu duygularin esiri olmussunuz diyeyim o zaman size... madem trol demem hosunuza gitmedi :)
14-11-2017 00:22
Özgüreda Suat sen gül gül. Sana vatan bayrak aşkı komik gelebilir,sen git kupaların peşinde koş bizim gibi düşünen yazanlarıda aşağıla, trol de; yakışır sizin gibilerine.
13-11-2017 22:30
ballokum D. Balbay, Batık matık, tabi ki gideceksiniz. Yakımın as oyuncusu olsaydınız, en az 25-30 dakika oynasaydınız EL'de, tavrınız ne olurdu merak ediyorum. Milliyetçilik kadar kötü bir şey yok hayatta.Afaroz edilme korkusu olmasın ve de ucunda büyük primler kimse MT'a gitmez. Hatırlayın yeni TBF'nin patronunun eski hallerini.. Maddi manevi beklentilerini... Herkese dağıtılan milyonları. Kimse babasının hayrına gitmiyor oraya. primi kaldır bakalım ne oluyor. Ben kulüplerin yerinde olsam artık, yerli oyuncu yerine genç yabancı oyuncu bakardım. Sonra onları T.C. vatandaşı yapıp yerli statüsünde oynatırdım.
13-11-2017 21:02
obrakadavra alttaki yorum yapan basketbol cahili arkadaşlar yalvarın ayaklarına kapanın doğuşun o olmazsa ne yapar türk milli takımı :))
13-11-2017 20:20
Fibacı Ragıp Doğuş'u öncelikle tebrik ediyorum. FIBA'dan bağımsız bir Avrupa basketbolunun söz konusu olamayacağını, ULEB peşinden giden takımların orta veya uzun vadede hüsrana uğrayacağını anlayan her ileri görüşlü basketbolcu, Doğuş'un tercihine benzer bir tercihte bulunmalı yani Euroleague'i yok sayıp milli takım davetine katılmalıdır. ULEB'i destekleyen takımlara Federasyon'un daha somut yaptırımlarda bulunması da gerekmektedir. Önce para cezası verilmeli. Destek bırakılmaz, malum takımlar ULEB turnuvalarından çekilmezlerse de yaptırımın boyutu saha kapatma cezası-puan silme cezası-ligden ihraç şeklinde sırasıyla genişletilmelidir. Evet ULEB kıskacından ülke basketbolumuzun ivedilikle kurtarılması için gerekirse her türlü yaptırım göze alınabilmelidir.
13-11-2017 19:58
Jackie brown Yine hamaset dolu sozde vatanperver arkadaslar gelmis. Bugun olympiacosun 6 oyuncusu uzulerek katilamayacaklarini bildirdiler tipki son avrupa sampiyonu slovenyanin yildizlari dragic doncic ve randolph gibi. Herkes vatanini seviyor ancak isin bir de profesyonellik ve sporculuk ruhu var. eger fiba en basinda oyuncularin fikrini alip ona gore bir duzenlemeye gitseydi bugun ne oyuncular ikilemde kalir ne de fiba kendini bu kadar kucuk dusururdu.
13-11-2017 19:54
suat sayin gsli troller, belli ki bir hamaset goygoyuna girismissiniz de benden size soylemesi bu goygoydan size bir ekmek cikmaz :)
13-11-2017 19:38
Realist Kendilerini "son kale" ilan edip, dillerinden İzmir Marşı'nı düşürmeyen, fakat Milli Takıma oyuncu göndermeyeceğini açıklayanlara ders olsun. Vatanperverlik lafta değil, icraatta olur.
13-11-2017 15:04
özgüreda Helal sana be. Bazıları okusun utansın. Söz konusu Türkiyeyse gerisi teferruattır diyende varmış demekki.
13-11-2017 14:09
max007 Cagrilmadan gelmem diyenler utansin..
13-11-2017 13:28
aslan 34 HELAL OLSUN SANA DOĞUŞ...KENDİNİ VATANPERVER OLARAK NİTELEYEN DİĞER OYUNCULARA VE YÖNETİCİLERE ÖRNEK OLURSUN İNŞALLAH...
13-11-2017 13:16
Havlu Sallama Eksperi Sen de haklısın tabi Doğuş kardaş. O hafta Euroleague maçında yabancılara havlu sallayacağıma, gidip Milli maçta süre alırım diyorsun. Evet buna kimsenin lafı olamaz. Ama sen yine de havlu sallama işini fazla küçümseme. Bakarsın son şampiyonada olduğu gibi Ufuk Hoca da sana tekrardan havlu sallatabilir. Ve şunu asla unutma ki havlu sallamanın da kendine has bir adabı vardır. Bu adaba uygun tutuş açılarında ve sallayış hızı değerlerinde kalabilmek, havlu sallama kalitesini belirleyen en önemli faktörlerin başında gelmektedir.
13-11-2017 13:14

Yorum Yazın


Tweetlerimiz