Ufuk Sarıca doğru isim
20.01.2017 - 10:04

Nihayet Milli Takım Antrenörü açıklandı. Ergin Ataman zamanında hem milli takım hem kulüp takımı çalıştırılamaz gibi anlamsız karara son verildi.

Bu açıdan Türkiye Basketbol Federasyonu’nu tebrik ediyorum. Ömer Onan üç isimle konuştuklarını (Ergin Ataman, Orhun Ene ve Ufuk Sarıca) açıkladı.

Bu isimlerin tümü de Milli Takım için ilk akla gelen isimler. Üçünün de Milli Takım tecrübesi var. Federasyon Ufuk Sarıca’yı seçmiş, hayırlı olsun. Son dönemde Ufuk Sarıca milli takımda Ergin Atman'ın yardımcılığı dışında Karşıyaka ve Beşiktaş'ta başarılı bir grafik çizdi.

Burada hiçbir sorun yok. Sorun milli takımı teşkil eden oyuncularımızın liglerde az süre almaları. 2017 Avrupa Şampiyonası ülkemizde... Seyircimiz önünde galibiyetler almamız gerekiyor. İşte Ufuk Sarıca'nın en büyük problemi burada. Takıma baktığımızda, Sinan, Ersan, Semih, Furkan Aldemir, Cedi, Birkan, Okben iyi bir sezon geçiriyorlar. Göksenin ve Emircan Koşut'u da bu gruba katmak gerekiyor. Devşirmeyi saymıyorum diğerlerinin durumu pek iç açıcı değil.

Sonuç olarak Ufuk Sarıca doğru bir isim. Dört senelik sözleşmede doğru karar. Ancak önümüzdeki yıllarda yabancı sayısı konusunda federasyonun Ufuk Sarıca'nın önünü açması gerekiyor. Olimpiyatlara gitmemiz isteniyorsa şimdiden gerekli tedbirleri almak lazım. Ufuk Sarıca tebrik ediyorum Allah utandırmasın.

 

DOĞAN HAKYEMEZ

Yorumlar


Mustafa Serpek Ergin Ataman hocamıza yapılan bu haksızlığın peşini bırakmayacağız. Bu olay federasyonun üzerinde Fülker'in ne kadar etkisi olduğunun kanıtıdır.
20-01-2017 15:13
dodo doping'den ceza almış birinin bir spor federasyonunda başkan olması ve seçime tek aday olarak girmesi hakkında neler düşünüyorsun acaba ???
20-01-2017 12:06
hakan Derdiniz sizin basketbolun gelişmesi filan değil. derdiniz pastadan çevrenizdekilerin sebeplenmesi. Allahtan Ufuk doğru isim .
20-01-2017 11:34

Yorum Yazın


Tweetlerimiz