DOĞAN HAKYEMEZ yazdı: Semih Erden...
15.09.2017 - 09:12

Takımımızın üç uzunundan biri olan Semih Erden şanssız bir sezon geçirdi. Kısa bir kontratla Darüşşafaka Doğuş’ta lige başlayan Semih Erden sezon içinde omuzundan sakatlandı. Kontratı uzatılmadı. Ameliyatını kendi olanaklarıyla  yaptırdı. Önemli bir ameliyat sonrası altı ay gibi uzun bir dönem sahalardan uzak kaldı.

Bu arada çok çalıştı. Milli Takıma seçilince koşa koşa geldi. Ben Semih'in böyle önemli bir ameliyattan sonra Milli Takıma katkı vereceği kanaatinde değildim. Ancak Semih çok çalıştı. NBA de oynayan Ömer Aşık'ın  rahatsızlığı dolayısı ile gelemediği Avrupa Şampiyonası’nda Semih Erden pota altında takımımızı  sırtladı.

Dünya basketbolunda beş numara sıkıntısı yaşanırken Semih Erden'in şu anda takımı yok.

Ümit ediyorum ki Avrupa Şampiyonası’nda gösterdiği performans ona iyi bir transfer şansı yaratır. Çünkü basketbolumuz Semih'ten uzun yıllar hizmet bekliyor. 

Semih Erden'in istatislikleri

Ligde 8 maç, 12 dakika, 5,8 sayı, 4 ribaund ile Euroleauge'de 10 maç, 14,7 dakika, 4 sayı, 3 ,1 ribaund ile oynamış.

Avrupa Şampiyonası: 6 maç-29 dakika-11,3 sayı-5,1 ribaund...

Yorumlar


luis Ne olursa olsun semih erden bu ülkenin ömer aşık la beraber en iyi pivotu,illaki takım bulacaktır.
24-09-2017 17:02
Sporsever Türkiye dünya ikinciliğine Obra'ların Blatt'ların yedekte çürüttüğü Semih'lerle Oğuz'larla çıktı, sizin hayran olduğunuz yabancı oyuncular gelmedi daha oralara. Darağacı marangozları bir yana sözüm Pusat kardeşe. İyi antrenör Semih'ten Emir'den ve sorunlu bir çok oyuncudan en randımanlı şekilde yararlanan, zarar verdiği anda da kenara alandır. "Batırdı" türünden futbol terimlerini kullanmayalım ve salon sporlarında sokulan adamın dakika dolmadan kenara alınabildiğini unutmayalım. Kötü oyun kötü gününde sahada tutan ya da yanlış görev veren kenar yönetiminin hatasıdır. Bu çocuk Efes'teyken Mahmuti ondan iyi yararlanmıştı. Emir de çok faydalı olmuştur çoğu zaman, bu da antrenörün işidir. Geçmişte Mirsad başta olmak üzere ne problemler gördük. Semih ve Emir onların yanında melaike. Bunları çekip çevirme ve faydalanma koçluktur.
16-09-2017 20:42
winslow Semih yeni gittiği NBA'ye berberini götüren adamdır. Boston pivotsuz kaldığı bir dönemde hiç düşünmeden Semih'i yine de takasta kullanmıştır. Son Efes macerası ortadadır. Obradoviç bir yıl daha kalabilir demesine rağmen Daçka azcık daha fazla para veriyor diye oraya gitmiştir ki kendisi FB'li geçinir. Daçka ise bu sezon yarım sezonda kapının önüne koymuştur. İş disiplini olsun, aidiyet duygusu olsun son derece tartışmalı bir oyuncudur. Milli takım onun için yeni kontrat fırsatı olduğu için koşa koşa gider ve oynar ama bu sefer onun performasına aldanan bir takım yok gibi gözüküyor.
16-09-2017 14:05
pusat @sporsever katiliyorum vidmar yetenek olarak semih'in altinda ama vidmar kisitli yeteneklerine ragmen semih'ten cok daha istikrarli bir oyuncu. o yuzden totalde takimina sezon boyunca bir mac iyi bir mac yoklari oynayarak istikrarsizlik katan semih'e nazaran daha fazla katki veren bir oyuncu oluyor. mesela emir preldzic de boyle bir oyuncu. o yuzden ne kadar yetenekli ve potansiyelli oyucu olurlarsa olsunlar buyuk takimlar bir yerden sonra genellikle bu tip oyunculari pek fazla tercih etmiyorlar. semih zaten sakatligindan ote bu yapisindan oturu nba'de yer yer harika maclar cikartmasina ragmen devamlilik saglayamadi. kendisinde mental bir problem var o cok belli.
16-09-2017 13:28
HacivatBJK Abi yapmayin Allah askina Semih Erden'in gecmisten beri yaptigi hatalari, hatali tercihleri bilmiyormus gibi konusuyorsunuz. Kimler ne sanslar tanidi bu adama ama bu adam mental problemleri neticesinde bu sanslarin hepsini heba etti. Yani size gore hep o sans taniyip hayal kirikligina ugrayanlar suclu, Semih ise daimi magdur oyle mi? Sahi bu adami niye hala kulupsuz oldugu halde jendisini bir tane Avrupa takimi bile istemiyor acaba? Algicilik ugruna Semih'i savunacak kadar dustunuz ya bravo size :)
16-09-2017 13:22
Sporsever Ne demek kendi hatası ? Bu kadar özverili bir oyuncuya saygısızlığın nedeni sporla haşır neşir olmadan uzaktan sallamak. Türk oyunculara yabancı antrenör ağzıyla giydirmek. Vidmar ondan daha az yetenekliydi ama bu seviyeye ülkesi sahip çıktığı için geldi, Slovenya'da herhalde meyve veren ağacı taşlamayı bilmiyorlar.
15-09-2017 19:50
Sporsever Ne demek kendi hatası ? Bu kadar özverili bir oyuncuya saygısızlığın nedeni sporla haşır neşir olmadan uzaktan sallamak. Türk oyunculara yabancı antrenör ağzıyla giydirmek. Vidmar ondan daha az yetenekliydi ama bu seviyeye ülkesi sahip çıktığı için geldi, Slovenya'da herhalde meyve veren ağacı taşlamayı bilmiyorlar.
15-09-2017 19:49
GÖKHAN Efes pilsen de kendisini izleme şansımız oldu. Maç konsantrasyonu olmadığından kaç maçı rakibe hediye etti. Hele bir maç var ki Dorsey i box-out etmeyip Barcelona ya hediye ettiğimiz maç , onu unutmak mümkün değil. Kendisine spor hayatında başarılar ama umarım yolu Anadolu Efes e bir kere daha düşmez
15-09-2017 17:44
Demircan Semih'in kontsantrasyon ve süreklilik sorunu çok ciddi boyutlarda. Benzer sorun Emir için de geçerli. Bu nedenle uzun soluklu bir kulvarda Semih'e güvenemezsiniz. 1 aylığına oynanan bir turnuvada çok iyi oynayabilir ama uzun yolda seni yolda bırakır. Zatne bu aşamada klüpsüz olduğu için mecburen canını dişine takıp oynadı.Güzel maaş veren bir klüp bulsun kendine gene yatışa geçer. Senelerdir bilmiyoruz sanki Semih'i. Avrupa'nın sayılı pivotlarından birisi de değil hiçbir zaman da olmadı.Nba'e gittiği sezon bile vasatın az üstü bir pivottu.
15-09-2017 16:50
ballokum Semih'in sorunu kafa sorunu. İşine, maça yoğunlaşma sorunu. Eğer bu konuda kendisini düzeltmiyorsa, gerekirse biraz terapi v.s. alıp, ondan bir cacık olmaz. Bir var, bir yokları oynar ve hayhuylar içinde vasat bir görüntü ile basketbola veda eder.
15-09-2017 16:07
cenk Anadolu efes alsın efesin pivotu yok
15-09-2017 13:23
taner ediz semih te hepimiz gibi bir insan iyi oynamadığı zamanlar oldu ama milli takımda da görüldü kü adam avrupada sayılı uzun maçı domine edecek yetenekleri var türk oyuncularda şöyle bir sıkıntı var hayatın boyunca milli takımda kaç böyle maç oynarsın oynadıkları oyunu kendileri için oynamalı ve bundan zevk almalılar 10 yıl basketbol oynayabilirler en fazla ve bunu bir fırsat gibi görmeliler iş yükü gibi değil...o zaman turk oyuncular durdurulamaz olurlar....her turnuva gibi buda bitiyor....gelecek sene kim hatırlar şampiyonu......
15-09-2017 12:07
Hakan Takımının olmaması sadece onun hatası. FB'de Obradovic ona fazlası ile şans tanıdı. Ama sonuçta istikrarsızlık NBA'dan beri onda var. Bunda sakatlık filan bahane değil herkes sakatlanıyor. Kendinde aramalı hatayı
15-09-2017 10:59
semih Dar rotasyon teriminin arkasina saklanip cope atilan bir sürü Türk oyuncudan sadece biri Semih..Eğer bu yerli oyunculari maçlarda oynatmayacaksaniz niye alıpta köreltiyorsunuz, Türk oyuncularına lig maçlarında bari şans tanıyin..ulen ne hallere dustuk ya
15-09-2017 10:44
Musa Erdoğan Semih asla asıl uzun olarak güvenilecek bir oyuncu değil. Oyunu algılaması, ribaund konsantrasyonu, mental ve psikolojik istikrar gibi açılardan vasatın altında. Ömer Aşık'ın yanında ve önünde sırtımızı dayayabileceğimiz daha iyi bir uzuna ihtiyacımız var. Önümüzdeki 2 yıl içinde pek yeni bir aday yok.
15-09-2017 10:38

Yorum Yazın


Tweetlerimiz