Şampiyonluk Galatasaray'a yakışır
23.04.2016 - 00:44

Galatasaray Fransa'da istediğini aldı. Savunmasını sağlam tutan sarı kırmızılılar ev sahibi takıma maçın hiçbir anında ivme alma şansı vermedi. İlk iki çeyrek her iki takım da skor bulmakta zorlandı. Takımımızda Davis ve Lasme potaaltını Fransız ekibine kapatılar. Bu arada Davis hucümda çok faydalı oldu. Üçlük atışlarımız da isabetli olabilsek sahadan 10 sayı farkla ayrılabilirdik. 
Üçüncü çeyrekte lehimize gelişen karşılaşmayı Campbell bozdu. ( 16 sayı, 8 ribound, 6 asist ). Campbell savunmamızı deldi, sayılar attı, arkadaşlarına sayı yolları açtığı gibi ribaundlarıyla takımını sırtladı. Onun asisleri Haword'ın üçlükleri son çeyrekte Fransız ekibini öne geçirdi. Ve sonuçta 4 sayı farkla maçı kazandılar. 
Schilb 12 sayı, Micov 17 sayı ve Davis  11 sayı ile Galatasay'ı skor açısından ayakta tutan oyuncular oldu. 
İstanbul'daki rövanşta Ergin Ataman Campbell'e ve Fransız ekibinin üçlüklerine gerekli tedbiri alır,  Abdi İpekçi'nin muhteşem atmosferi de sarı kırmızılı takıma gerekli sayı farkını sağlar... Şampiyonluk da bizim olur diye düşünüyorum.

Yorumlar


Tricky Ustad yine dokturmus. Kalemine saglik. Cumle alem yorumcu gorsun :)
23-04-2016 17:56
Tunay Kaya müthiş analiz. inanılmaz doyurucu bir yazı. maçı izlemeyenler mutlaka okusun hiçbir şeyi atlamamış oluyorsunuz. Son cümle özenle seçilmiş
23-04-2016 17:40
DrFeneriusComplexus ??????????????????????????????? Yazma, yazmasan çok daha iyi, çünkü içi boş...
23-04-2016 17:24

Yorum Yazın


Tweetlerimiz