DOĞAN HAKYEMEZ yazdı: Real Madrid sertliği!
26.04.2017 - 23:18

Euroleauge 'de oynuyorsan belirli bir sertlikte oynayacaksın. Oyunun başında rakibine iki sert faul yapıp burada maçı kazanamayacağı mesajını vereceksin. Darüşşafaka Doğuş ne yaptı, ilk çeyrek boyunca son 12 saniyeye kadar faul bile yapmadı. Hücumda da boş atışlar yaparak Real Madrid'in rahat oynamasına imkan tanıdı. 

Real Madrid ise İstanbul'a çok kararlı gelmiş. Oyunun her anında sert oynayarak Darüşşafaka'nın yapması gereken sertliği yaptı ve rakibini sindirdi. Hücumda ise akılı oynayarak Darüşafaka'nın kazanma arzusunu aşağı çekti.

Darüşşafaka farklı geride girdiği, üçüncü çeyrekte, devreye Wilbeken girdi. 18 sayıya çıkan maçta attığı üçlüklere, Wanameker ve Zizic'in sayıları eklenince fark bir anda 4 sayıya kadar indi. Ancak Carroll, Ayon ve Doncic Real Madrid'e galibiyeti getirdi. 

Maç öncesi Ahmet Kurt'a Euroleauge Final-Four'da üç Türk takımı istemez demiştim. Bu maçtaki hakem kararları bu görüşümde haklı olduğumu gösterdi.

Yorumlar


Merak Dogan abi'nin son cümlesinden , ulebin f4 e istediği takımı aldığı istemediği takımı hakem kararları ile almadığı anlaşılıyor. Doğan abi gibi bu işlerde tecrübeli bir kişi bunu yazıyor ise vay basketbolun haline.
27-04-2017 00:01

Yorum Yazın