Hidayet Türkoğlu
10.04.2017 - 10:29

Hidayet Türkoğlu, Türk basketbolunun önünü açacak açıklamayı yaptı:

“Gençlerin önünü açacak çalışmaları yapıyoruz, 16 Nisan’dan sonra aldiğmız kararları kamuoyu ile paylaşacağız”

Yabancı oyuncu kuralının Hidayet’in içine sinmediğini biliyordum ama kulüp baskıları yüzünden sıkıntı yaşıyordu.

Mali disiplin, kulüplerdeki yöneticilerin çağdaş yapıya kavuşması ve keşmekeş içindeki genç takımların okul ve kulüp liglerinin düzeltilmesi konularınında Hidayet'in masasının üstünde olması içimizi ferahlatıyor.

Oyunculuk döneminde yaşadığı sıkıntılar, NBA’deki tecrübeleri bu konuların üzerinden geleceğinin garantisi olarak görüyorum.

Ayrıca birlikte çalıştığı takım arkadaşları Ömer Onan, Hüseyin  Beşok, Haluk Yıldırım ve Kerem Tunçeri Türk basketbolu geleceğinin sağlam temellere oturtulması konusunda Hidayet'in güvenilir yardımcıları.

Türk basketbolunun önünü açacak yabancı Kuralı, takımların mali disiplini ve gençler ligleri ile milli eğitim organinasyonları ile yaşanan sorunlar konusunda alacakları kararları şimdiden tebrik ediyorum.

Basketbol dolu günler dileklerimle.

Yorumlar


kadir çan eski yıllarda böyle bir yabancı kuralı yoktu ve biz ülke olarak doğan Hakyemez'in dahil olduğu takımlar da dahil olmak üzere tüm Avrupa ve dünya şampiyonalarını domine ettiler. Hiç kimse düşünmüyor bizim oyuncularımızın tembel olduğunu kendilerini geliştiremediklerini .kenan 3 takım gezdi yukarı çıkacağı yerde hala aynı.
11-04-2017 10:08
ballokum Salt Türk oyuncuların en iyilerinin oynadığı bir takım kurulsun. Başlarına da iyi bir koç. Bu takımın ayrıcalıkları olsun. Ne olursa olsun küme düşmeyecek ama playoff'a kaldıklarında yüksek bir pirim, ve aldıkları sonuca göre bu prim katlanarak gitsin Hele şampiyon olduklarında veya finale kaldıklarında bayağı yüksek primler verilsin. Takımı Federasyon , FB, GS, BJK, Doğuş gibi takımlar finanse etsinler. Bu takımlar isterlerse hep yabancılarla oynasınlar. Sezon içinde bu takımdan kimse diğer takımlara gidemesin.
10-04-2017 20:32
Hasan Gencer Önerim: en az 5 sezon yabancısız 100% Türk ligi olsun hepsi yetişsin
10-04-2017 18:59
kingslayer Yabancı sayısı yüzünden Göksenin, Melih, Kenan gibi değerlerimiz takımlarında süre alamıyor. Gerçi bu oyuncuları milli takım haricinde hiçbir takımda oynatmamak lazım. Bence yabancı oyuncu hiç almamalı TBL. Çok güzel özetledim.
10-04-2017 17:10
zkayali şıracının şahidi bozacı.
10-04-2017 16:50
yedi BSL'deki yabancı kuralı için; takımlarımızın Avrupa'daki rekabetini devam ettirmek için 6 yabancı ile devam edilebilir. Ancak yerli oyunculara da fırsat vermek adına sahada en bir yerli bulundurma zorunluluğu olmalı. Ayrıca bu yerli oyuncu için kısıtlamalarda olabilir. Örneğin devşirmeler bundan faydalanamaz, farklı milli takım tercihi yapanlar faydalanamaz, 25 yaş sınırı vb. gibi. Böylelikle gençler için bir fırsat kapısı açılmış olacaktır.
10-04-2017 15:23
Aykut Çok zor bir durum. Perasovic'in elinde Samet Geyik, Berk Demir ve Oğulcan Baykan var. Sırp takımlarında olsa ne güzel yetiştirmişler diyeceğimiz bu oyuncular 30 maçlık Euroleague sezonunda 1 saniye bile süre almadı. Ligde de 0'a yakın bir süreyle oynuyorlar. Bu çocukları yollamak lazım. 17-18 yaşında da değiller. Şu an bir takıma aktif katkı verecek zamanlarındalar. Ama çocukları bitiriyorlar.
10-04-2017 12:34
rim Yahu 2 sene önceye kadar 3+2 vardı, kim yetişti. Ayıp değil mi? Suçu +2, -1, y=f(-x) ile yabancı sayısına, aritmetiğe atıyorsunuz. Türkiye'de yabancıların menfaat grupları yok, ama Türklerin bolca var. Size şunu söyleyeyim, 6 yabancı Türk oyuncuların profesyonellik açısından ne kadar geride olduklarını gösterdi, takke düştü kel göründü, ederi belli oldu. Şimdi anne ligine geri dönmek istiyorlar. Başka b-i-r ş-e-y değil. İstediğiniz kadar el, ayak, diz oyunu yapın, er meydanı parke. Herkesin ederi orada belli oluyor, seyirci görüyor.
10-04-2017 12:03
Efesli O hataya düşülürse kulüplerimiz ve milli takım tekrardan başarısız olacaktır. İspanyada yabancı serbest ama hepsi oynuyor, türk oyuncuları geliştireceginize yabancıyı sınırlandırıyorsunuz zaten türk oyuncuların sorunu tembellik şımarıklık. Nasılsa oynayacagım diyerek artık hic calısmayacaklar. Macları izlemiyormusunuz, melih mahmutoglu dısında duzgun oynayan hatta turnike bile atabilen türk oyuncumuz yok!!!! Onun yerine türklerin oynayacagı bir lig kurulmalı, en az 1 türk ligde 20 dk süre almalı gibi kurallar getirilmeli.
10-04-2017 10:52
ballokum Bilmediği kararları şimdiden nasıl tebrik ediyor ki, Hakyemez? Biliyoruz ki, dönem kandırmaca, yutturmaca dönemi. Çağdışı, en kötü idare şekli bile "ülkeyi uçuracak" diye sunulurken, Hidayet'e bu kadar güven neden? Neden 16 Nisan bekleniyor? Belliyse kararlar neden açıklamıyor? Neden o tarihe endeksli bu devrim yaratacağı söylenen kurallar?
10-04-2017 10:51

Yorum Yazın


Tweetlerimiz